Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudok megfelelően viselke...

Hogy tudok megfelelően viselkedni? Sokszor úgy érzem h vmi nem tartozik rám (már sokszor megkaptam) ezért nem merem megkérdezni, de ugyanakkor a másik érezheti h ez nemtörödömség.

Figyelt kérdés
hogyan tudnék jót cselekedni? nem konkrét dologról van szó

2020. okt. 21. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Kitől kaptad azt a feleletet, hogy valami nem tartozik rád és mi érdekelt, amire ezt mondták Neked?

Azért válaszolok is nagy általánosságban.

Nem tartozik rád, ha pl. azt kérdezed valakitől, hogy mennyi a fizetése, mennyi van a bankszámláján, jól kijön-e a feleségével, vonzódik-e a szomszédék bögyös kis Icukájához, miért veszekedtek tegnap este, hogy áthallatszott hozzád a falon és hasonló intim kérdések,

Némely esetben (jóbaráttól, rokontól) megkérdezheted, hogy mennyibe került a nyaralása, az autója, mi a betegsége (ha ő maga hozza elő, hogy cudarul érzi magát), fáj-e még a lába (mert a múltkor focizás közben véletlenül megrúgtad) és hasonlók,

Nyugodtan rákérdezhetsz, hogy hol vette a cipőjét, ruháját, ki a fodrásza, borbélya, hol szokott bevásárolni és más - szinte semleges - kérdések.

2020. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hat azt kérdeztem meg egyszer egy belga ismerostol hogy még nem akarnak e gyereket, mert olyan rég együtt volt a nővel.

a másik meg tesomhoz ment anyum és megkérdeztem mit akart tőle, o azt mondta semmi közöm, amúgy meg elmondta hogy kölcsönkért.


tesom meg egyszer azt mondta nem is erdeklodok a boltja felől hogy hogy megy neki stb.


nem tudok már jót tenni

2020. okt. 21. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, a belga ismerősödnek (tehát nem havernak) intim kérdést tettél fel. Ez kettőjük dolga. Ha havertól kérdezted volna, nevetve, hogy nem akarja-e, hogy besegíts - az más lett volna.

A testvéred esetét lehet így is, úgy is venni, de én nem kérdeztem volna rá, de ez attól is függ, hogy előtte milyen párbeszéd zajlott le köztetek.

A tesód "neheztelése" is a helyzettől függ. Az érdeklődésed lehetett volna intim kérdésként is felfogni, akárcsak a fizetése, bankszámlája utáni érdeklődést, de látod - ő levárja néha-néha, nagyritkán, hogy érdeklődj felőle.

Azért az a benyomásom, hogy túlreagálod. Tudni kell a kérdést is feltenni. Legyen őszintén érdeklődő, de ne kíváncsiskodó.

2020. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert kiváncsi vagxok ahogy a legtöbb ember :)
2020. okt. 21. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezésnél, kíváncsiskodásnál is tudni kell a határt.
2020. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!