Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az ember igenis társas élőlény?

Figyelt kérdés
Jómagam eléggé introvertált személy vagyok ami régóta köztudott az ismerős köreimben. Soha nem szoktam bulizni menni, nem szoktam órákat boltokban tölteni, barátokhoz se megyek csak nagyon ritkán és csak 1 barátomhoz. Szerretek itthon lenni, gépezni, rajzolgatni, verseket írogatni, szobámat dekorálni. Sose vágytam társaságra, óvódáskoromban se szerintem. Elég sok helyen találkozok ezzel a mondattal, hogy "de hát az ember társas lény, egyszer úgyis találsz társat...". Ez sokszor már megőrjít, mert nem mindenki egyforma, hiába a többség társas mikor vannak páran akik nem. Én nem tudom elképzelni magam valakivel sok éven át, férjem soha nem lesz az fix. Utálok máshoz alkalmazkodni, nem hiányzik a verés, a sértő szavak amik a kapcsolatok nagy részében jelen vannak. Sokan rám erőltetik a "Mikor mész férjhez, mikor lesz gyereked" dumát mikor tudják jól, hogy milyen vagyok. Mindig kérdezik és csodálkoznak azon is, hogy sosem voltam egy pasival sem meg hogy lehetsz ennyi idősen szűz, ez tuti kamu"...Komolyan ennyire lehetetlen elképzelni egy 20 év fölötti nőt szüzen? Egyszerűen nincs szükségem szexuális kapcsolatra sem, úgy ahogy érzelmi kapcsolatra sem. Sosem értettem, miért akarják ennyire rá erőltetni ezeket olyan emberekre akiknek ez nem élvezet? Mondjátok, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Ja a másik meg a "majd kinövöd, hogy nem akarsz gyereket,férjet, barátnőd..."23 évesen szerintem bőven volt időm átgondolni és sosem változott a döntésem. magányos farkas vagyok aki el van egyedül. Miért foglalkoznak ennyire egyesek mások magán életével? 23L

2020. okt. 21. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Mert ez genetika. Egyébként nem hihetetlen viszont változhat a véleményed, ha egy hozzád illő társat találsz, akinek az érdeklődése egyezik a tiéddel. Nem bulizik, szeret gépezni stb...
2020. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szeirntem nem fog. ne erőltesd kérlek.
2020. okt. 21. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Senki nem erőlteti, csak egy véleményt mondtam.
2020. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Lehet azért mondják, mert az ember többnyire tényleg az.

Azt gondolom, hogy sérült elképzelésed van a kapcsolatokról. Lehet nálatok otthon sok volt a sértés, meg volt verés, de szerencsére nem minden kapcsolat ilyen. Vannak nagyon kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatok is. Ha benned ez a kép élne, úgy hiszem jobban vágynál a dologra. Akkor nem a benned lévő fájdalom uralkodna, ami most elzárhat a lehetőségektől.

Talán még azért is mondhatják, mert nem értenek, vagy tudnak mit kezdeni veled, így csak frázisokat ismételnek.

2020. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek 4-essel. Nem azzal van baj, kérdező, hogy introvertált vagy-azzal egyáltalán nincs baj. Viszont a világlátásod valóban sérült és ezt meg kéne dolgozni. Nem azért, hogy utána “beilleszked a társadalomba”, hanem, hogy te jobban érezd magad. Most még nem hiszed el, de ezek a “tarumák” jellemzően 30-35 éves korban szokott “beütni”- itt lesz az, hogy nem érzed magad sikeresnek, nem megy az életvezetés, nem érvényesülsz a munkahelyen...stb. Minden. Nem látod még, mert csak egy pontra hegyezes ki (kapcsolat) de ezt mindenképpen meg kellene dolgoznod egy szakemberrel, mert tényleg nem egészséges ez a része, nem fogod tudni az életvezetésed menedzselni és ezzel sok problémát okozol magadnak majd (anygailag). Gondold ezt át.
2020. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!