Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tabu, miért nem lehet...

Miért tabu, miért nem lehet ma felvetni sem a modern nő felelősségét a népességfogyás mögött?

Figyelt kérdés
Nem a Budaházy Eddás kőkonzervatív elmebajt akarom behozni. De igenis probléma, hogy nem születnek Magyarországon gyerekek, miközben csodálkozunk, hogy egyre csak veszik el a nyugdíjat, mert nincsen, aki kitermelje. A mai modern nők véleményem szerint nem akarnak szülni, leginkább fiatalok maradni örökké és férfiak rajongásával meg a többi nő irigységének aurájával körbevenni magukat. Felelőssétudat, felnőni akarásra való hajlam, minden, ami az anyasághoz kellene, zéró. Jövőkép kizárólag anyagi szinten létezik és csak a következő utazásig, nagyobb kecóig és autóig terjed. Eközben megy az elfogadásra meg a ő döntéseinek a tiszteletben tartására való mutogatás, ha bárki fel meri emlegetni a a társadalom felé való kötelezettségeit, mivel a saját maga érdekkörén túlmenően ilyesmit nem ismer.

2020. okt. 22. 09:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%
A szülés mióta kötelesség? Hadd döntsem már el, mit akarok kezdeni az életemmel. Különben is maximálisan megértem azokat, akik ugyan szeretnének szülni, csak nem ebbe az országba.
2020. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

"Felelőssétudat, felnőni akarásra való hajlam, minden, ami az anyasághoz kellene, zéró."


De hát éppen azért születik kevesebb gyerek, mert nagyobb a felelősségtudata a nőknek illetve a férfiaknak is manapság. Régen ész nélkül szaporodott mindenki, mert úgy érezték muszáj. Manapság felelősségtudatosabbak az emberek, inkább végiggondolják először, hogy meg tudják-e teremteni a gyerekneveléshez az anyagi-, érzelmi-, biztonsági hátteret, és csak utána kezdenek bele a babaprojektbe. Ha úgy gondolják, hogy nem tudnak megadni mindent a gyereknek, akkor meg inkább nem vállalnak gyereket.

2020. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ugye tudod, hogy a statisztikák szerint a 40 éves férfiak 70%-a az, akinek nincs gyereke, miközben a nőknél ugyanez az arány csak kb. 15%? Akkor ki is az, aki nem vállal gyereket, aki nem akar családot alapítani?


Pontosan a férfiak azok, akik félnek a felelősségvállalástól, sokan még eljegyezni sem akarják a barátnőjüket, mert az olyan "végleges, nemhogy gyereket vállalni velük, hiszen úristen, akkor nem lehet majd a kocsira, telefonra meg műszaki cikkekre költeni, hanem a gyerekre (is) kell fordítani a bevételt.


A gyereket akaró nőknek, mint láthatod, a férfiak 30%-én kell osztozniuk, mert a maradéknak derogál gyereket vállalni. Így viszont eléggé benne van a pakliban, hogy végül egyedülálló anyuka marad olyan apával, akit nem érdekel a gyereke.


Ti meg csak sírtok, hogy a nő viszi a gyerekeket meg a fele királyságot. Hát meghalok, komolyan. A férfiak nem is akarják vinni a gyereket, mert akkor meg kell oldani a felügyeletét munkaidőben és nem lehet mellette csajozni, a királyság felét meg valószínűleg anyuci tette bele a dologba, tekintve, hogy igen ritka, hogy ma egy 30 éves férfinak önerőből hitelmentes otthona legyen, a hitelt szokták együtt fizetni a párok. És még itt is elbukik az elméleted, mert az anyukának ki kell fizetnie a ház felét, ha válnak, nem ingyen kapja meg, de ez már 15 éve is így volt, mikor az én szüleim váltak.

2020. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

majd ha lesz rendes egeszsegugyi ellatas, nem kell szazezreket kicsengetni maganorvosra, mert a nogyogyaszaton szarba se vesznek, lesz normalis oktatasi rendszer ami nem arra van kitalalva hogy nyomoritsak le a gyerekeket es meg veletlenul se legyen egytlen olnallo gondolatuk se, majd ha nem minimalbert fogok keresni az 5 ev egyetem utan, majd ha el tudtam koltozni anyamektol es nem kell penzzel tamogassanak, mert ugy elszalltak a lakasarak, es a kormany nem akarja ram eroltetni a 4 gyereket mert hogy fogy a magyar, akkor majd vallalok.

arrol nem is beszelve, hogy lehet a magyar fogy, de a vilag masik fele meg tul van nepesedve, igyis oljuk meg a bolgonkat mert nem vagyunk kepesek felmerni a kovetkezmenyeket, tehat lehet nem epp egy okologiai katasztrofa kozepere szeretnem kipottyantani a kolykot.


mondom mindezt ugy, hogy egyebkent alapjaraton szeretnek gyereket, egy sajatot es egy orokbefogadottat.

2020. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
97%

Régen se akartak (főleg nem annyi!) gyereket, csak nem vot lehetőség védekezésre, sokakat olyan fiatalon adtak férjhez, hogy alig tudtak valamit a gyerek keletkezéséről.

A "mai modern nők" pedig - végre - gondolkodnak, és felmérik, mivel jár a "család" nevű extrémsport: minden az ő nyakukba szakad. És köszönik, nem hülyék. 1, max 2 gyereket vállalnak, azaz annyit, amennyit tisztességgel fel bírnak nevelni.

2020. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért is akarnának gyereket vállalni?


A legtöbb pasi életképtelen anyuci pici fia, harmincvalahány évesen is az anyjával él, a gatyáját nem mosta ki saját magának egyszer se, egy szendvicset nem tud csinálni.

A barátnőjét az anyja nyakára akarja hozni, mert nem tud leszakadni a cs3csről.

"így spórolunk saját lakásra"


Az intelligensebb nő ilyennek nem szül.

A hülye lefial, és utána kezd el gondolkodni hogy soha nem költöznek el anyóstól. Neki nincs saját lakása, pénze, nem tud a gyerekkel hova menni.

Ha megy is, kinek kell gyerekkel. Munkája se lesz normális.


Ez nagy életcél, tényleg.

Szingli anyaként sz0pni, vagy egy anyuci pici fiával anyós nyakán lakni és becsicskulni.

2020. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
... és áldassék a gyümölcs.
2020. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalás nem egy ember ügye!

A párok KÖZÖSEN döntik el, hány gyerekkel érzik teljesnek az életüket, egyáltalán: mennyit engedhetnek meg maguknak? Irtó nagy felelősség, és ha nincs idejük, figyelmük, akkor lehet felhördülni, hogy miért potyogott ki a legkisebb az ablakon, miközben a nagyobb után szaladgált, vagy 3 műszakba járt mindkét szülő dolgozni.

És akik úgy érzik, egyáltalán nem szeretnének, azokat nagyon jó lenne békén hagyni, mert irtózatosan sok lelki sérülés hátterében pont az áll, hogy nem volt szerető szülő-gyerek kapcsolat!

2020. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
90%

Valószínűleg 1. férfi vagy 2. nagyon fiatal.


43 éves nő vagyok, soha nem akartam gyereket, de azt kell, hogy mondjam, ha akartam volna, igen nagy bajban lettem volna. Az én korosztályom "férfijai" nagyrészt életképtelenek egyedül, egy szendvicset nem tudnak maguknak összedobni, nemhogy "életük szerelmének" egy rántottát, vagy később a gyereknek/gyerekkel együtt csinálni valamit. És egyben ez az a generáció is, aki a "férfi" munkákra sem képes vagy hajlandó. Persze, kivételek vannak, nagyon kevesen, na, azokat már beszippantotta a házasság "csodája", és negyvenéves korukra kiégnek, alkoholisták, vagy munkaholisták; szeretőznek nagyrészt, mivel a házasságok nagy része egy rakás szar. Emberek nulla önismerettel és elfogadással belemennek a házasság nevű játékba, ami az első pár év után, illetve az első gyerek után válik igazán nehézzé. A gyerek nem addig tart, hogy beleélvezel a nőbe, később még fészbukon virítasz ilyen-olyan fotókkal, de amúgy szarsz az egészre, csak rinyálsz utána, hogy milyen az asszony, milyen a család, milyen a rendszer.

A női oldalról sokszor látom azt, hogy a férfi csak spermadonornak és ATM-nek kell. Ez sem egy vonzó perspektíva. Ahogy az sem, hogy örökké csak te szívsz a gyerekkel, mert anya viszi orvoshoz, ő jár szülőire, őt cseszteti mindenki, MINDENKI, a szomszédtól kezdve a tanáron át a gyerekorvosig. Mert csinálhatsz te bármit, úgyis valaki beleugat, hogy miért is vagy rossz anya, feleség, nő.

Arról nem akarok beszámolni, mit tesz az anyával a terhesség, a szülés, de nem csak rózsaszín szirup, sőt. Hogy mit tesz az anyával ez az élhetetlen rendszer.

A gyerek csak addig számít, amíg megszületik, akkor húdefasza, növekszik a statisztika. Az, hogy utána mi lesz vele, senkit nem érdekel.


A másik: nem mindenki érzi ezt a vágyat. És ezt végképp nem lehet senki szemére vetni. Épp elég "anya" van, akit a zsákfalu végén belenyomnak a szülésbe (mert ez a szokás), nem baj, ha a Józsi egy kicsit ivós, jobb úgysincs. Aztán az a szerencsétlen kölyök bekerül a bokorba, az emésztőbe, jobb esetben a kórház inkubátorába. És a férfiakat soha senki semmikor nem vonja felelősségre.


A végtelenségig folytathatnám, de egy a lényeg: nem pofázunk bele más életébe, mert soha-de-soha nem tudhatod, mi van a döntések mögött. Amihez amúgy mindenkinek joga van.


És nem, nem fogyunk; elvándorlunk. Születésemkor, 1977-ben érte el a Föld népessége a 4 mrd-ot, mire gimibe mentem, már túl voltunk az ötön. 2000-ben értük el a 6 mrd-ot. Ha odafigyeltél matekórán, akkor tudnod kéne, hogy annak ellenére, hogy már van opció a fogamzásgátlásra és mégis növekszik ez a szám, akkor ez mit jelent.

Amúgy a tudatosan gyerektelen aránya kb. 3% a magyar lakosságban. Ennél többen vannak meddők, többen várnak örökbefogadásra (ugye, ezt is továbbnehezítették ezek a rohadékok), és még többen vannak azok, akik egyszerűen nem vállalják be csupasz picsára a gyereket. Mert nincs isten, és nem ad legelőt a báránykának. A gyerek nem csoda, nem ajándék, hanem egy kőkemény feladat, jobb esetben két felnőtt embernek, általános esetben a nőre szakad minden.

Szóval nem a 3% miatt fog "eltűnni a magyar", hanem az oktatás és eü szétverése miatt, amiatt, hogy a harmadik-negyedik gyerek születését támogatják eszetlenül pénzzel azok rovására, ahol az első gyermek nem tud megszületni.


Közben van egy teljesen mellékes klímakatasztrófánk, ha nem egy szatyorban élsz, az is tudvalevő, hogy a ti gyerekeitek egymást fogják gyilkolni a tiszta ivóvízért, ha addig nem purcanunk ki egy kiber- vagy biovírustámadás miatt.

Lehet ezen röhögni, de nem én vagyok a hülye.

2020. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
8 milliárd ember él a földön, 30 éve, amikor születtem, 5.5 mrd élt. Hol van itt fogyás?
2020. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!