Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tabu, miért nem lehet...

Miért tabu, miért nem lehet ma felvetni sem a modern nő felelősségét a népességfogyás mögött?

Figyelt kérdés
Nem a Budaházy Eddás kőkonzervatív elmebajt akarom behozni. De igenis probléma, hogy nem születnek Magyarországon gyerekek, miközben csodálkozunk, hogy egyre csak veszik el a nyugdíjat, mert nincsen, aki kitermelje. A mai modern nők véleményem szerint nem akarnak szülni, leginkább fiatalok maradni örökké és férfiak rajongásával meg a többi nő irigységének aurájával körbevenni magukat. Felelőssétudat, felnőni akarásra való hajlam, minden, ami az anyasághoz kellene, zéró. Jövőkép kizárólag anyagi szinten létezik és csak a következő utazásig, nagyobb kecóig és autóig terjed. Eközben megy az elfogadásra meg a ő döntéseinek a tiszteletben tartására való mutogatás, ha bárki fel meri emlegetni a a társadalom felé való kötelezettségeit, mivel a saját maga érdekkörén túlmenően ilyesmit nem ismer.

2020. okt. 22. 09:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%

Kezdjük ott, hogy összességében a Föld túlnépesedett. Túlfogyasztjuk a Föld erőforrásait. Pár évtized múlva jó eséllyel az ivóvízért fogják ölni egymást az emberek. Te szeretnél ilyen jövőt a gyerekeidnek, akiket állítólag szeretsz?

A másik: hol a fenében van a mostani nyugdíjasok által évtizedeken át fizetett nyugdíjjárulék? Elég rossz rendszer, hogy a jelenlegi aktív generáció termeli ki az előző aktív generáció nyugdíját.

Én abszolút felelősségteljes dolognak tartom, hogy nem vállal gyereket az, aki alkalmatlannak érzi magát a szülői szerepre.

2020. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Sajtostallér válasza:
92%
Te vagy az Viktor?
2020. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Először is kezdjük a legalapvetőbbel: a szülés NEM kötelesség. Csak egy lehetőség, ami ideális körülmények között egy pár egymás mellett való elköteleződéseként jön létre annak érdekében, hogy felkészítsenek az életre egy új önálló egyént. Csakhogy nem ez az elköteleződés egyetlen kifejezése és nem is feltétele egy heteró párkapcsolatnak.


Másodszor is látszólag nem vagy tisztában azzal, hogy ivaros szaporodás működik, ami azt jelenti, hogy bizony férfi is kell a dologhoz. Innentől kezdve olyanokat mondani, hogy a "nép fennmaradása" a nők felelőssége abszolút hülyeség. Szerinted minden férfi akarna gyereket, csak a nők ellenkeznek tűzzel-vassal? Én pont a fordítottját tapasztalom általában.


Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy napjainkban eléggé elb*szottak a nemi viszonyok és nem csak a nők részéről. Amit te csinálsz, az echte nőgyűlölet, de férfigyűlölet is akad bőségesen a válaszok között. Magyarországnak van az egyik legmagasabb válási rátája a világon. Ilyen társadalmi körülmények között csodálkozol, hogy nem születik annyi gyerek? Aztán még rá se tértünk a probléma anyagi vonzatára, ami szerinted tök irreleváns. Nem, nem az. Ha valaki nem tud biztonságos anyagi hátteret teremteni a gyerekének, épphogy az a felelősségteljes döntés, ha nem vállal gyereket. Szerintem épp elég gyerek él már így is nélkülözésben és mérgező családi környezetben.


És egyvalamit tisztázzunk: a népességfogyás NEM egyenlő az alacsony születésszámmal. Felejtsük már el ezt a hülyeséget! Még Magyarország tekintetében is sokkal magasabb mértékben járul hozzá az elvándorlás, mint a születésszám csökkenése. Hiába születik több gyerek, ha azoknak egy jelentős része kivándorol. De az a helyzet, hogy teljesen mindegy, hogy itt mennyien születnek. Értsük már meg, hogy a születésszám globális ügy, nem nemzeti, globális szinten pedig túlnépesedés van. Az erőforrásaink nincsenek tekintettel az etnikumra. Holmi gyermeteg nacionalista tévképzet miatt nem szabad tovább terhelnünk ezt a bolygót.


Ja, és még valami: én férfi vagyok (és meleg, tehát a nemi viszonyok kérdése aligha érint engem), de az biztos, hogy ha tudnék, se szülnék olyannak SOHA, aki ezt az én kötelességemnek gondolja. Feltételezem, mások részéről is ezt tapasztalod, ezért vagy ilyen megkeseredett.

2020. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már ne is haragudj, de az én jólétemet meg kényelmemet baromira nem a társadalom biztosítja, hanem a pénz, amit a munkám után kapok.


Képzeld el, hogy ha csak 5 millió magyar ember lenne, akkor is működne ugyanígy a társadalom, ahogy a kis lakosságú országokban is működik. Vagy szerinted mit befolyásol az, hogy egy országban 3, 8 vagy 15 millió ember él-e?


Lichteinstein meg Izland mintha kicsit jobban élne a mi lakosságszámunk töredékével, nem?

2020. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
Bizony nem tartozom semmivel. Ha teherbe esnék, szaladnék abortuszra, ha nem lehetne, magammal is végeznék. Nekem nem fog semmi nőni a testembem, amit nem akarok.
2020. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
94%

Semmi közöd hozzá, sem az államnak, sem a társadalomnak, hogy egy nő mit akar kezdeni a saját testével és az életével. Az egyetlen ember, akinek viszonylag még köze van hozzá, az a nő párja, aki egyáltalán lehetőséget teremthet a gyerek megnemzésére, ugyanis bár lehet új infót mondok neked, de a gyerek egy kéttényezős történet.


Én abba a 3%-ba tartozom, aki tudatosan nem vállal gyermeket. Szerető, komplett családban nőttem fel, nem bántottak, a mai napig számíthatok rájuk. A lehetőségekhez mérten normális gyerekkorom volt, egyedül a kortársaim bántalmaztak lelkileg, de hát kit nem. Egyszerűen NEM ÉRDEKEL a gyerekvállalás, nem akarok 24/7 felelős lenni egy másik emberért, és az egész napirendem, alvásciklusom, anyagi helyzetem, testem alárendelni egy olyan szerepnek, ami a legkevésbé sem vonzó számomra. Ha ettől selejt ember vagyok a szemedben, akkor vállalom, de legalább tudom magamról, hogy mi az, amit biztos nem szeretnék, és nem csinálok olyat, hogy aztán az életemet meggyűlölve a gyerek és a párom sorsát is megkeserítsem a frusztráltságommal. Amúgy sem egy rózsakert a mentális egészségem, szóval erre rárakni egy gyereket felelőtlen volna. Én ezt felismertem, és szerintem ez a jobbik eset.

2020. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%

Azert kedves kerdező, mert ha karriert épitek, karrierista k...va vagyok, ha meg az anyasagot valasztom, akkor olyan ferfit kell valasztanom, akinek megfelelő az egzisztenciaja. (Ebben az esetben aranyasó k...va vagyok)

Jó lenne, ha a nepessegfogyas nem csak a nők nyakaba lenne varrva. A ferfiak ugyanannyira, vagy még talan jobban hibasak, ugyanis a pasik 99%a totál alkalmatlan apanak. Vagy egzisztenciálisan, vagy agyilag

2021. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha kevesebbet dolgoznánk és a fizetés nem csökkenne emiatt?

Amíg sokat dolgozunk addig kifog gyereketnevelni? Mindegy, hogy nő vagy férfi csinálja.

Egységesen kevesebb kell dolgozni és maradt a fizetés annyi a mennyi volt elötte havonta. Meg úgy növekedne a fizetés ahogy eddig.


Maga a nemi szervek is ki vannak sok mindennek. Például légszennyezés vagy stb. Lesz itt bizarrabb világ, hogy egy több generáció egyre sterilebbéválik minden oldalról.

2021. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
83%

1. A szülés nem társadalmi kötelezettség, hanem döntés.

2. Egy gyereket összehozni két ember tud, egy nő meg egy FÉRFI. A férfi hogy nem hibás, hogy fogy a népesség?

3. Túl van népesedve a bolygó, most az a bajod, hogy fogy a nagyszerű népünk, 10 év múlva meg azon fogsz itt problémázni, hogy nem jut kaja.

4. A kérdésedből megállapítható, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, sőt..!

2021. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked kéne a seggedből egy olyan valamit kitolnod, ami 10x nagyobb, mint egy átlagos sz*rdarab, nem hiszem, hogy sok kedved lenne hozzá.
2021. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!