Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pontozzák le azt akinek...

Kicsibarany kérdése:

Miért pontozzák le azt akinek más a véleménye?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin a válaszok alatt nem azt kérdezi az oldal, hogy "egyetértesz-e" az állítással, hanem azt hogy "hasznos-e". Teljesen más a kettő, mégis itt a nagyon nagy többség ha nem ért egyet a válasszal, akkor lepontoz, nem értem hogy miért?

Például ha az a kérdés, hogy ki milyen állatot utál, és valaki beírja hogy "a kutyát", akkor az összes kutyás lepontozza érthetetlen okból. Pedig ez a kérdezőnek igenis hasznos válasz, hogy van aki nem szereti a kutyákat. Sok más példát is írhatnék, de szerintem így is érthető az alap kérdés.

Személy szerint csak akkor pontozok le egy választ, ha semmi köze a válasznak a kérdéshez vagy ha valami káros tanács van benne, ami nem indokolt a leírás alapján pl. "váljatok el", "add örökbe másnak", "költözz el", stb.


2020. okt. 22. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Önigazolásként.


Ezért nem kell nézni a pontozást. Semmit nem mond el egy adott válasz hasznosságáról az, hogy milyen értékeléseket kapott.

2020. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem érdemes nézni, csak nem az eredeti funkciója alapján.

Eredetileg a hasznosság fokmérőjének lett kitalálva, de mindennek az határozza meg a valódi célját, amire végül használják az emberek.

Számomra tök érdekes figyelni hogy ha leírom a véleményemet, akkor az az emberek többségének szimpatikus hozzáállás, vagy sem. Ebből sokat tanulhatok az emberi jellemről, hogy kollektíve mi számít normálisnak jelenleg és mi számít abnormálisnak, és közben magamról is tanulok, hogy a többséghez képest mennyire tér el vagy mennyire hasonló a véleményem egy adott dologról.

2020. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Örülök, hogy megírtad ezt a kérdést.🙂 A napokban egy velem történt gyk-s kérdezz-felelek kapcsánén én is ezen töprengrengtem.


A lepontozásnak több oka lehet:

- a gyk szabályzat nem ismerete

- bosszú negatív, mely érzelmi alapon nyugvó, érvek

nélküli kommunikáció

- provokáló, céltalan,

infantilis trollkodás

- számító, pontszerző módszer a saját felhasználói fiókunk válaszértékelési százalékának feltornázására


Tehát nincs egy jó válasz, mindenkit más motivál.


Egészítsetek ki, ha kihagytam valamit!

2020. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem ugyanazt jelenti a kettő dolog, talán elkéne egy "egyetértek" gomb is, hiszen sokszor a válasz hasznos, mégsem értek vele egyet.


De ahogy az előttem szóló írja, engem is jobban érdekel az, hogy a szavazó többség mivel ért inkább egyet vagy min botránkozik meg, mintsem, hogy hasznos-e az a válasz.

2020. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!