Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy anyukám...

Miért van az, hogy anyukám nem tud új dolgot tanulni, új dologhoz hozzászokni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyum 55 éves és elég furán viselkedik.

Már vagy 6 éve az okostelefonjain saját maga akarja az órát átállítani.

6 éve mondom neki, hogy NEM KELL!! Magától wifiről átáll. De nem. csakazért is. Felfogja, de elfelejti. Most is megkérdezte, hogy hol is lehet ezen átállítani. ( xiaomi redmi 9 talán) Most is elmondtam neki, hogy anya, nem kell. békénhagyod, reggelre már egy órával korábban lesz. Elfogadja, tehát a felfogásával nincs gond, de szerintem nyárinál is meg fogja kérdezni...


Ez az egyik. A másik.

Tanulás.

20 éve van laptopja. kb 10 van, volt neki, mert hát mindig az újabb, jobb-at vette.

De még mindig nem találja meg az asztalon bizonyos parancsikonokat.


Van egy videó vágó program. (wondershare filmora) kertészkedős videókat csinál, azokat vágjuk meg mindig a youtube-ra.

Tényleg csak annyi, hogy kijelölünk egy idősávot tól-ig és kitöröljük. Pl amíg helyet változtat. Vagy elmegy vízért.

Ezt 5-6 év alatt nem sikerült megtanulnia. Semmit nem kell csinálnia. kiválasztja két helyen (2 kattintás eddig) és jobb click, törlés.



Nem hibáztatom, éppen ezért szeretném jobban megérteni, hogy vajon miért mennek neki ilyen nehezen a dolgok.

Végtelenül türelmes vagyok, a videó vágós dolgot ha úgy van óránként 10x megyek neki megmutatni.


Érdekes, mert a facét tudja kezelni. Minden egyes kis részletéig. saját oldala is van. Azt is tudja kezelni (facén) de 4 kattintás és egy menüből kiválasztás már sok.


2020. okt. 25. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak szereti ha egyutt csinaljatok … nem akar onalloskodni.
2020. okt. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ember szellemi képességei idővel megkophatnak. Ez egyénenként más és más, egyik munkatársam 60 éves, de már a rövid- és középtávú emlékezete gyakorlatilag nem létezik, 90 éves volt tanárnőmnek meg jobb az emlékezete, mint nekem. Nem vagyunk egyformák, mindenkire másképp, más mértékben hat az öregedés. És 50 fölött már korántsem biztos, hogy az ember szellemileg olyan friss, mint 16 évesen. És az egyes emlékezeti típusokat sem egyenlően érinti a szellemi gyengülés. Általában az új ismeretek megszerzése az, ami nehezebbé válik, és nem a régiek felidézése.

A másik dolog, hogy lehet, hogy ez irtóra nem az ő világa. Most mondjam azt, hogy több olyan 25 és 40 közötti embert ismerek, akik egyedül a wifi jelszót nem tudják beírni? Vagy egy projektort nem tudnak a PC-vel összekötni? Mert borzasztóan távol áll a technika világa a gondolkodásuktól. Hatékonyan megtanulni pedig azt tudja az ember, ami érdekli. Emlékezz vissza, suliban mennyivel nehezebb volt - pláne tartósan - megtanulni azokat a tárgyakat, amik abszolút távol álltak tőled! Az emberi elme ilyen. Amit nem talál érdekesnek, azt nagyon hamar kiszórja. A Facebookot tudja kezelni, mert az érdekesebb neki, mint a videóvágó szoftver. Meg hát mint mondtam, az életkorral egyre inkább gyengül a tanulásra való hajlam. Főleg, ha ez nem volt aktívan ébren tartva. Legyél tekintettel arra, hogy ő már nem tini, értsd meg, hogy az ő szervezete már jócskán igénybe lett véve, és ne viseld ilyen rosszul, ha valami már nem megy úgy neki, mint egy tizenévesnek. És azt is fogadd el, hogy más az érdeklődési körötök, más a logikátok. Biztos van olyan dolog, ami meg neki tök egyértelmű, és neked lenne szokatlan, vagy nehezen elsajátítható. ;)

2020. okt. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

lehet, szétbagózta, kávézta az agytekervényeit, nálam a kávétól vannak hasonló tüneteim.

És pontosan tudom, hogy 3 éve iszom rendszeresen, azóta egyre hülyébb leszek.

De sikerrel kezdek leszokni róla már.

2020. okt. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinü mert nem ö csinalja.


Nekem baratom telepitett alkalmazast a telomra amivel tudok zenéket lementeni(es nem linkeket).

Mivel ö mutatta csinalta nekem at sem adta közben igy a mai napig nem ertem hogyan töltök le vele zenét.

2020. okt. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: De, ő csinálta. Vagyis úgy, hogy én álltam mellette és mondtam. Ő meg csinálta. 6 éve ez megy.
2020. okt. 25. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!