Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor végeztetek a tanulmánya...

Amikor végeztetek a tanulmányaitokkal, hogy álltatok neki munkát keresni? Mennyire volt nehéz hozzászokni a munkához? Tapasztalatok? Könnyebbnek találtad a munkát, mint az iskolát?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanokra vagyok kiváncsi, akiknek mondjuk a kötelező gyakorlaton kívül más tapasztalatuk nincs.

Plusz, ha már volt OKJ-tok, akkor egyből az adott szakmában próbáltatok helyet keresnk magatoknak, vagy valami egyszerűbb munkával lépegettetek előre?


De mások tapasztalatára is kiváncsi vagyok, hogy milyen volt az első komolyabb munkahelyük.



2020. júl. 11. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már a végzés előtt 1,5 hónappal elkezdtem az önéletrajzomat elküldeni a cégeknek (nagy álláskereső oldalakat nézegettem elsősorban, pl profession.hu és voltak speciális facebook csoportok az én végzettségemnek megfelelően).

Szakmán belül kerestem és találtam is. (Ha nem jött volna össze 2 hónapon belül, akkor kerestem volna mást)

Egyszerűbb volt a munka szerintem.

2020. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laylah ***** válasza:
100%
OKJ-t csináltam, nem találtam munkát vele. Más helyen kaptam állást,de 2,5 hónap után leépítés miatt nem hosszabbították meg a szerződésem (év vége volt, azért a 2,5 hónap). Utána később egyetemre mentem, azt nem végeztem el, 2,5 év után kimentem Angliába, szintén teljesen más munkakörbe mint az OKJ-m vagy az egyetemen tanultak. Jelenleg megint MAgyarországon vagyok, gyárban kezdtem, most nyomdaelőkészítő vagyok, aminek szintén nem sok köze van a szakmámhoz, de nem is áll túl távol tőle.
2020. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!