Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teli vagy nyári időszámítás a...

Teli vagy nyári időszámítás a jobb?

Figyelt kérdés
Nekem a nyári.
2020. okt. 25. 06:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

A nyári.

Ki nem állhatom, hogy a téli időszámítás után már délután 4-kor tiszta sötét van. Reggeli készülődésnél meg így is úgy is fel kell kapcsolni a villanyt, és így is úgyis full sötét van még reggel munkába menet.

2020. okt. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

A nyári, mert akkor a szabadidőnk egy részét még világosban tölthetnénk. Plusz nyáron így kevesebb, már világos órát aludnánk át.


Augusztusban bizony már este 8-kor sötétedik, ha a téli borzalmat vezetnék be, akkor ez este 7 lenne. Este 7-ig be kellene vonulni a gyerekekkel, be kellene fejezni az esti futást, akinek van kertje, be kellene fejeznie a vele való foglalkozást, ilyen hobbik, mint pl fotózás is ellehetetlenülne. 19-kor sötétedne, nyáron, miközben az ember hazaér 18 és 18:30 között a munkából. Miközben hajnalban, mire felver az óra, már 2-3 órája világos lenne.


A téli az eredeti. Ez tény. De könyörgöm, az életmódunk sem az eredeti már.

2020. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Téli.
2020. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

Én arra jöttem rá hogy inkább elviselem az oraatallitast évi kétszer, mint fél éven keresztül szívni a nem adekvát óra állás miatt.

Munka előtt aki hagyományos rendszerben jár dolgozni úgy sem csinál semmit, vagy max bent - lampa elég hozza... viszont munka után a én a kertben dolgoznék vagy más kinti szabadidős programot csinálnék amihez jó ha világos van.

2020. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
43%
Ha muszáj választani, sokkal inkább a téli, de mivel a folyamatos télinek is meglenne a maga hátránya, én is az átállítás pártján vagyok. Örülök, hogy egyelőre mégis marad még.
2020. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!