Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nincs semmi...

Mit tegyek, ha nincs semmi önbizalmam és nem találok életcélt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindent megpróbáltam, de nem segít semmi az önbizalmam növelésében. Valószínűleg az az oka, hogy egyáltalán nem látom magam szépnek (túl széles az arcom és ehhez képest kicsik a szemeim és a szám, a bőröm pedig puffadt és aknés - pedig mindent megtetszek ellene, már rengeteg módszert kipróbáltam, de eddig semmi nem jött be igazán). Plasztikai műtétre és egyéb drága kezelésekre sajnos nincs pénzem.


19 éves lány vagyok, idén kellene eldöntenem, hogy hova tovább, de ötletem sincs. Sok minden érdekel, de egyik sem túlzottan, amit pedig a legjobban szeretek ezek közül, ahhoz nincs tehetségem.

Nem vagyok a legokosabb ember és enyhe figyelemzavarral küzdök, de ezen kívül szerintem elég értelmes vagyok (közepes-jó tanuló).


Ez a két probléma az egész életemre kihat és képtelen vagyok túllépni rajtuk.

Szerintetek mit tegyek? Hogy lehetnék magabiztosabb? És mihez kezdjek az életemmel?


Minden tanácsnak/tippnek nagyon örülök, és előre köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 27. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Magadnak legyel szexi, nekem ezt mondtak mindig. Nem vagyok egy tipikus szep lany. Alacsony vagyok, deszka idomokkal, teljesen lapos, szeles arccal, mint egy azsiai oreglany a rizsfoldeken. De ez nem azt jelenti hogy csunya vagyok, inkabb azt mondom ra hogy egyedi vonasaim vannak. :D Nem szeretem az orrom, a szam, az allam. De aki szeret, az igy szeret, es így lat gyonyorunek. Szerencsere igy is helyes pasit fogtam magamnak, es ez segit abban, hogy elfogadjam onmagam olyannak amilyen vagyok. Vannak nalam szebbek, de vannak sokkal csunyabbak is. :D

A tovabbtanulas erdekes dolog, a lenyeg hogy ne aggod tul. Nem kell ezt tulbonyolitani. A lenyeg hogy olyat valassz ami kicsit is te vagy. Mar ott letudsz egy nagy darabot csipni a lehetosegekbol, hogy termeszettudomany-mernokseg-gazdasag- vagy bolcseszet stb. Eloszor nezd meg, van e hozza tehetseged. Ha nem vagod a matekot, de szivesen ulnel irodaban, vagy egy bankban, meg mindig ott vannak pl a gazdasagi szakok es igy tovabb. Mar az is eleg ha szorgalmas vagy a szakok 90%-nal.

2020. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát az előttem levő nagyon jól megfogalmazta, ne érezd magad rosszul és legyél pozitívabb mert az sok mindent behatárol és amit szeretnél azt csináld ha elhivatott vagy és van kedved hozzá akkor nem lesz gondod.Ha valaki biztat az sokat segítene .Remélem segítettem picit is.
2020. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!