Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a kisemberek...

Miért csak a kisemberek érdeke a környezetvédelem?

Figyelt kérdés

Elkerülhetetlen, hogy napi szinten ne fussak bele olyanokba, hogy az én kezemben is ott van a Föld sorsa. Nem, nincs ott. Ez illúzió, képmutatás, a multik letolnak mindent, miközben ők azok, akik tehetnének valamit.


Miért van még minden műanyagban? Vegyem meg a gyártó termékét amit újrahasznosított műanyagba csomagolt és rögtön zöldebb leszek, nem? Nem. Mi is történik pontosan? A flakon megy + 1 kört aztán csak utána lesz teherhajóval(!!) elszállítva Afrikába, ahol már úsznak a szemétben. De jó nekik.


Ásványvíz. Miért nem lehet a hipermarketekben több ezer literes tartályokból után tölteni üveg palackokba?


Megveheted párszáz forintért a hálós tasakot amit kiszakadásig használhatsz zöldség/gyümölcs tárolására, tök jó. DE OTT VAN MELLETTE INGYEN A ZACSKÓ, MINDENKI AZÉRT FOG NYÚLNI. Minek teszik ki? Ha nem tennék oda, mindenki a hálót venné, nem pedig a zacskót, aminek az élettartama 1-2 óra, aztán mehet az is Afrikába. Szuper.


Lehetne ezt sorolni, de hiába. Tartják az idétlen klímakonferenciákat hogy MAJD beszüntetjük ezt, MAJD beszüntetjük azt. Miért? Miért nem lehet azt mondani, hogy holnaptól zéró műanyag? Tönkremennének sokan? Igen. És mi a fontosabb, egy élhetőbb jövő, az ökoszisztéma helyreállítása, vagy jelen gazdasági érdekek? Hát, sajnos egyelőre utóbbi.


Az abszolút kedvencem, amikor olvasgatom az Euro 7 normáit, aztán az jut eszembe, amikor a vajnatimike magángéppel viszi a macskáját Amerikába állatorvoshoz, vagy amikor az Orbán repdes valami isten háta mögötti országba. Most komolyan, egy ilyen magánút több károsanyag kibocsátással jár, mint egy átlag autós 20 évi emissziója és akkor üldözzük a belsőégésű motorokat, mert az ördögtől való? Nevetséges.


Lehet, hogy én vagyok szűk látókörű, de azt látom, hogy kongatják a vészharangot és igazából csak látszatintézkedések vannak. Letolnak mindent a kisemberre, a flakonokra megy a zöld plecsni és mindenki boldog meg elégedett. Megragasztottuk a törött szárnyat szigszalaggal. Értelme ugyan nincs, de csináltunk valamit!



2020. nov. 4. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Bocs, nem olvastalak végig, de az a helyzet igenis a vásárló tömeg kezében a döntés, mert aminek rossz a marketingje, azt nem veszik a népek. Igazából azért töltenek sok terméket nem újrahasznosítható csomagolásba, mert a gyártó tudja, hogy úgyis megveszik. Ha hirtelen nem vennék és piackutatás során kiderülne, hogy azért nem, mert környezetkárosító a csomagolás, akkor váltanának. A tömeg kezében a döntés. A probléma ott van, hogy a nagy többségnek fingja sincs a szelektív gyűjtésről. Teledobálják a szelektív kukát olyan dolgokkal is, ami nem odavaló, mert lusta elvinni a szemétlerakóba. Főleg mi és a tőlünk keletebbre lévő országok teszik ezt. Románoknál simán teleszórják az erdőt olajoskannákkal. Én meg mindig azt nézem, hogy a szelektív gyűjtőknél ott sorakoznak a kidobott plüss játékok, bútorhulladék, bicajgumi...
2020. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De épp erről beszélek. Azt hiszed, zöld vagy, de a gondolkodásod a szelektív lerakókig tart. Mit gondolsz, utána mi történik a szeméttel? Egy kevés %-a megy még pár kört, de a végén szépen hajókáznak nem kevés co2-t eregetve a csóró országokba, hogy aztán onnan jussanak a tengerbe, de legalább mi elégedettek lehetünk, hogy a jó helyre dobtuk a szemetet.
2020. nov. 4. 12:00
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Egész életünkben arra kondicionalnak minket hogy fogyassz fogyassz fogyassz. Mindent szart megveszunk, amik direkt hamar tönkremennek. Presztízskérdést csinálunk abból hogy használt ruhába kar e a kisgyerek, hogy divatosan járunk e munkába, minden szezonban frissítve a ruhatárát, hogy megvesszük az ásványvizet, miközben Magyarországon kimagaslóan jó minőségű a vezetékes víz, de az csak wct obliteni jo...

És ezt a marketinget is átlag emberek nyomatjak fizetésért.

Na mivel ez a norma, és senki nem akar kiszorulni a közösségből a kopott ruhái, gagyi telefonja, nulla mukorme stb. miatt, ezért tartani kell a versenyt.

2020. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
A minél nagyobb ház kocsi és egyéb meg nagyobb okolabnyomu versengesrol nem is beszélve :D ja meg a nyaralók, amiket évi 3-4 hétre használnak... Szóval a nejlon amibe az almát pakolom... Az a csorok kis lábnyoma. :)
2020. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én az a típus vagyok, aki képes megvenni valamit azért, mert környezetbarát, képes fizetni a "környezetbarát" zacskóért a sima helyett, cipeli magával a kosarát, rongyszatyrát, szelektíven gyűjti a hulladékát, ha nem muszáj nem autózom, stb. Az én lelkem úgy nyugodt, hogy tudom, hogy nekem ez nem nagy energia, még is megtettem a magamét.

Aztán életemben először és jó ideig utoljára elutaztam Amerikába és lesokkolódtam, amikor harmadik nap is elmondtam, hogy nem kérek szatyrot, de ő csak pakolja és pakolja és adja, hiszen ingyen van. Nem számít, hogy a 3 literes gyümölcslé kannában van és van füle, beleteszi két zacskóba, nehogy leszakadjon a szatyor füle. Na ez az út volt az, ami után úgy éreztem, hogy semmi értelme annak, amit én a magam kis szintjén megteszek.

Egyébként a vízre nem jó ötlet a nagy ballon. Ki vállalná a felelősséget azért, hogy a vízminőség még 2 hét múlva is ivásra alkalmas? A közületekben található ballonos vízadagoló talán a legjobb ilyen szempontból. Én max ezt tartanám meg és maradna mellette a csapvíz. Én személy szerint a víz témában hiányolom a visszaváltható üvegeket. Vagyis igazi üveg üvegben, rekeszben szeretném elhozni a vizet, mint a szóda esetében, majd minden alkalommal csak komplett cserélni a rekeszt.

2020. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 azok a ballonok hetekig, hónapokig ácsorognak egy raktárban, mire kiszállításra kerülnek


ki vállalná a felelősséget? a palackokért ki vállalja? egyébként ha teljes egészében kiváltaná a palackokat, akkor néhány nap alatt leürülhetne

2020. nov. 4. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen, nem is egészségügyi szempontból mondom (ilyen szempontból a palackos víz sem jobb), hanem környezetvédelmi szempontból, mert ezeket a ballonokat újratöltik. Lezárják és a forgalmazó vállalja a garanciát, hogy egészségre nem ártalmas (felbontásig nyilván).

No de milyen ballonban tárolnád azt a sok vizet és hol? Hogyan kerülne bele a víz? Miben viszel haza annyi vizet, amennyire szükséged van?

Én sokkal egyszerűbb megoldásnak látom azt, hogy a palackos víz holnaptól nem műanyag flakonos, hanem üveges, kemény betét díjjal, ami sarkallja az embert arra, hogy visszavigye a következő vásárlás alkalmával.

2020. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

feltételezem, a gyártó sem közvetlenül a forrásból tölti fel a palackokat, hanem azt szállítják, tárolják valahol mielőtt palackoznák őket, így gondoltam ez már kiforrott procedúra lenne


igazából csak ötlet szintjén merült fel, a lényeg a műanyag kivonása lenne a folyamatból

2020. nov. 4. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az összes gyártót, de általában a forrásra települ a csomagoló üzem is. Szerintem a legkisebb technológiai váltást az jelentené, ha nem műanyag palackba tölt a gép, hanem üvegbe. Nem nagy durranás, régen is így volt ez. Hülyeség volt elmenni a műanyag irányába.

Vagy igyon mindenki csapvizet és kész.

2020. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Amit tudsz szeméylesen tedd meg és ne azt nézd, hogy a másik mit csinál.
2020. nov. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!