Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire számít neked más...

Mennyire számít neked más ember helyesírása?

Figyelt kérdés
Illetve milyen következtetéseket vonsz le belőle?

#helyesírás #zavar #Ötös skála
2020. nov. 6. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Semmi nem érdekel, csak ki tudjam szedni a szövegből hogy mit akar
Ha nagyon durván helytelenül ír, az zavar. (Pl: szet űtjűk a felyedet)
Sok dolgot el tudok nézni, nem kell tökéletesnek lennie,csak egy-egy szemet sértő dolog zavar (pl meg érkeztem)
Elég kényes vagyok a helyesírásra, azért apróbb hibákat elnézek.
Nyelvtannáci vagyok.
72 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem érdekel, ha az információ átjön belőle. Persze vannak megmosolyogtató hibák, de nem izgat.

Konkrétan volt diszgráfiás megrendelőm, aki szakmailag nagyon ott volt a toppon, de képtelen volt 3 egymást követő szót helyesen leiirni.


Szóval zavar kicsit, de nem annyira, hogy szóljak érte.

2020. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Megszoktam már, hogy a neten nem tudnak az emberek helyesen írni. Egy fajta igénytelenségnek érzem ezt, hogy saját írásunkra ennyire nem adunk, mert neten az írásból, mondatfelépítés, ad egy külsőt a beszélgetésnek. Sokan meg ezzel nem foglalkoznak, gondolom akkor élőben is hadarnak, meg normálisan beszélni nem tudnak, vagy ugyanolyan bunkók, mint neten. Én mindig ügyellek a helyesírásra, hogy olvasható és érthető legyen mindenki számára.
2020. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Sok mindent elnézek, de inkább csak elszomorít. Szóvá is ritkán teszem, pláne ha az egy internetes konfrontáció része lenne. Meg persze én sem vagyok hibátlan.
2020. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem érdekel, amíg megértem mit akar és sosem szólok be emiatt. Amúgy én is diszlexiás vagyok, nyilván megtanultam a nyelvtani szabályokat, egész jó lett a helyesírásom, de biztos van, amit én is rosszul írok.


El sem hinnéd, hány cégvezetővel, áruházigazgatóval, top managerrel van az, hogy egyszerűen pocsék mind a helyesírás, mind a fogalmazás. Munkám során naponta kommunikálok velük, hihetetlen némelyik!

2020. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Zavar olyan értelemben, hogy kellemetlennek találom, ha az ilyen szöveget olvasok. De emberi értékítéletet nem vonok le belőle. Inkább társadalmi rétegtől függ, esetleges részképességzavaroktól függ a helyesírás, amibe beleszületik az ember.
2020. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
engem nagyon idegesít, magyarul is és angolul is. főleg mikor valaki olyan nem tud helyesen írni, aki embereket vezet, akár főnök, akár csak egy felettes. olyan kiábrándító. és szomorú is hogy annyi igényesség nincs az emberben hogy legalább a saját anyanyelvét helyesen írná/beszélné.
2020. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem sokkal jobban zavar, ha például látszólagos ok vagy indoklás nélkül pontozza le valaki a másikat.
2020. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb hibák nem zavarnak, előfordul, és én sem tudok mindent. De az ilyen "szija, hejileg az iskolába vagyok" szintű tobzódást már nem állhatom. Aki ennyire igénytelen arra, hogy mit ír le, az másban is.

Rendkívül kínos, hogy egy tanár barátnőmet rendszeresen nekem kell kijavítanom. Ugyanazt a durva hibát leírja újra, és újra, és újra. Már én szégyellem magamat komolyan.

2020. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Számomra elég zavaró, mivel elvileg ez az anyanyelvünk, sokan mégis nem tudnak összeszerkeszteni egy mondatot. Arról nem is beszélve, hogy olyan alap szavakat képtelenek helyesen leírni, ami eléggé elszomorító. :/ Ilyenkor elgondolkodom, hogy az illető mit csinálhatott általános alsó osztályban, ha már az a szint sem ragadt meg, nem az, ami utána van.
2020. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha eltudom olvasni es tudom ertelmezni, akkor nem erdekel a nyelvtani helyessege. Nekem a j is ugyan azt jelenti mint az ly.
2020. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!