Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Orosz nyelvben ha folyóírásnál...

Orosz nyelvben ha folyóírásnál például a t betűt nyomtatottal írom az hibának számít?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy hogyan van a hivatalos betűje, viszont nekem így egyszerűbb utána kiolvasnom.

2018. jún. 11. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

hiba, és nem érdemes, egy látszólagos kis könnyebbségért ezt tenni, hamar megszokod a cirill írást, írj és olvass folyóírást gyakrabban (egyszer olvastam ki mókából "magyar betű szerint" a rádiót, hogy "páguo" - és sokáig bezavart, felesleges:)

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=ROYk0Upucts

-írd a filmmel együtt, és ejtsd is ki

https://www.youtube.com/watch?v=GIKX9RYOX5w

2018. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a hibát, hogy a magyar nyelvben is a folyóírásban egyéntől függően megjelennek a nyomtatott kis és/vagy nagybetűk.
2018. jún. 11. 17:23
 3/12 anonim ***** válasza:
igen, de ez itt pont zavaró, mert magyar T is... ne félj ettől, hamar megtanulod - nézted a filmet?
2018. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben nem számít hibának, amennyiben kisbetűről van szó, és olyan T betűt írsz, ami olyan mint a magyarban a nagy T, csak nyilván kis méretben. :)

Nagy betű esetében nem érdemes, mert összekeverhető az orosz G-vel.

2018. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát saját jegyzetnek ok, de mondjuk nyelvvizsgán nem hiszem, hogy díjazzák, ha cserélgeted az írott-nyomtatott betűket. Azt fogják hinni, hogy nem ismered rendesen az abc-t.
2018. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én a kis betűkre gondoltam perpillanat. Azt nem veszik számításba például nyelvvizsgán, hogy az emberek folyóírása egyénektől függ és ez nem az ABC tudásának a hiánya.
2018. jún. 11. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Igen, valoban az egyentol fugg, hogy mennyire tanulta meg, sajatitotta el a helyes irasmodot.
2018. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen ám, csakhogy van egy külön írott meg egy külön nyomtatott abc, ahogy a magyarban is. Ha cserélgeted, azért simán levonható pont pl.a külalak miatt (amit szerintem egy teljesen más abc esetén pláne nem ártana gyakorolni). Lehet, hogy nem sokat számít, de mi van, ha épp emiatt úszik el majd a nyelvvizsga annak idején? Arról nem is beszélve, hogy egy íráskép sokat elárul az illető igényességéről. Mindenki azt fogja gondolni, hogy nem tudsz rendesen írni/olvasni (ami még lehet is, ha nem ismersz fel egy betűt). Komolyan annyira fárasztó lenne egy kicsit gyakorolni? Nem olyan nehéz az a cirill abc, minimális erőfeszítés és sokkal jobban fog menni máris.
2018. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 chtt ***** válasza:
100%

Nem tudom, lassan több mint 45 éve oroszozom (előbb tanulóként, majd tanárként), nem rémlik, hogy gond lett volna belőle, ha nyomtatottan írtam a kis t betűt. (Igaz, arra már nem emlékszem, nyelvvizsgán, melyik "t"-korszakomat éltem, a normálist vagy a nyomtatottat.)

Valami ilyesmire gondoltál? (oké, tudom, lehetne szebb, de mióta nem használom rendszeresen, valahogy nem tudok oly szépen írni, mint szeretnék:(

[link]

2018. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ismétlem nem az ABC nem tudásával van a gondom, DE a magyarban is folyóírás közben be-be csúszik szerintem az emberek 90%-ánál egy nyomtatott betű. Ez akkor szintén hibás írásnak számít?

Arra lennék kíváncsi most már, hogy a nyelvvizsgán tapasztalatotok alapján lepontoznak e, mert írásos formát nem igazán találtam erről.


[link]

2018. jún. 11. 22:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!