Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt a kommunikációval,...

Mi történt a kommunikációval, miért csúszott ennyire félre?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt már megszoktam, hogy mondjuk egy híroldal cikkei alatt túl sok értelmet nem fog látni az ember. Ott szidják egymást, ha politikáról van szó, akkor főleg. Gyakorlatilag értelmes vita ritkán alakul ki, akkor is csak az egyik oldalról.


De, most már egyre több helyen látom ugyanezt.

Vannak olyan témák, amikről évekkel ezelőtt simán és normálisan el lehetett beszélgetni bárhol. Most már ez egyre ritkább. Facebookon is találtam pár közösséget, ahol értelmes emberek voltak. Már ott is felhígult az egész.


Mi ennek az egésznek az oka? Nem vagyok az a régen minden jobb volt emberke, de tényleg ennyire butul a társadalom? Vagy csak ellustult?



2020. nov. 7. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy sokszor az a lényeg az embereknek, hogy minél nagyobbat rúghassanak egymásba. Ezen az oldalon is. Nem tudsz feltenni egy kérdést anélkül, hogy ne a rosszindulat dőljön az emberekből a hozzászólásoknál.
2020. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez is jellemző. Oké, vannak meredek kérdések, ott érthető, hogy sokan beszólnak, de sokszor nem csak ez van.

Hogy példát is említsek: Ugyanúgy szoktam kritikát írni nőkről és férfiakról is a felnőtt kategóriában. Amikor férfiakról írok, akkor megkapom a felpontozást és néha még azt is, hogy mennyire jól látom a dolgokat. Amikor nőkről írok, akkor jó párszor kaptam már olyan választ, hogy az általam leírtakra semmit sem reagáltak, csak odaírták, hogy ezért nincs nőm vagy sosem lesz. Hát, az a helyzet, hogy van és volt is. Mégis, ezeket a válaszokat mindig felpontozták.

Itt valamilyen szinten meg is értem ezt a szintet, mert sokan arc nélkül csinálják, de már azt látom, hogy a való életben is egyre több a hasonló "vita".

2020. nov. 7. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Az értelmesek egy idő után már nem foglalkoznak a partalan vitával mert megunják.
2020. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiveszett az egymás iránti tisztelet. Amellett felnőtt egy generáció, akik nem a szüleik, hanem a számítógép révén tanultak meg (vagyis NEM tanultak meg) kommunikálni. Harmadrészben az sem segíti elő a dogot, hogy szinte mindenki anonim módon válaszol, vagyis nem kell a szavaiért vállalni a felelősséget.
2020. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!