Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Futárok, megsértődtök, ha nem...

Futárok, megsértődtök, ha nem kaptok borravalót?

Figyelt kérdés

Elsősorban gls, dhl, posta futárokra gondolok, nem pizzásra, de jöhet tőlük is válasz.


Pláne, ha pl valaki nagy összeggű rendelést fizet ki, teszem azt 200-300ezeres tételt, ott mennyit várnátok el?


Nyilván, ha rengeteg cuccot fel kell cipelni, akkor elvárható pár száz ft, de mondjuk, ha egy kis dobozt visztek, ami lehet nagy értékű még, de semmi erőfeszítés nincs vele,.



2020. nov. 7. 17:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem lenne fer ha azért sértődne meg mert egy szegény ember hosszas várakozas és gyűjtögetés után tudott magának rendelni minden jót amire vágyott de borravalóra nem futotta. A futár nem azért futár hogy a boravaló miatt futárkodjon es van hogy többet keres mint az aki rendel pl.
2020. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki meg nagy összeget fizet az se biztos hogy gazdag csak szükséges volt amit rendelt a megélhetéshez vagy a gyógyuláshoz. Most akkor lenne képe csúnyán nézni a másikra mert nem adott neki borravalót?
2020. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én jeleztem már futárnak hogy nem fogom tudni egyedül felvinni a terméket és csekkolni is kell hogy minden ok, amit a testvérem rendelt a szüleimnek akkor beteg is voltam de nem ácsingozott borravalóért bunkón hanem egyből ugrott és udvariasan és uriember módjára segített és azt is észrevette hogy félúton kapkodom a levegőt így megálltunk pihizni.
2020. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Természetesen megvannak azok a szituációk, amikor jár a borravaló, ha segít becieplni cuccokat stb, de pl. rendelek egy telefont, tabletet, stb fél kg-nál kissebb dolgot, de nagy összegűt, akkor ott is járna borravaló, illetve mennyi?


Futár logikával :))

2020. nov. 7. 17:29
 5/22 A kérdező kommentje:
+ tegyük fel, ha posta pontra kéred, ott ki jattol nekik?:) Illetve gondolom az ott dolgozónak már senki nem jattol, szóval hol itt a logika?
2020. nov. 7. 17:31
 6/22 anonim ***** válasza:
A logika ott van, hogy pont ezért nem minden cég vállal postapontos/postafiókos kiszállítást.
2020. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Már bocsánat, de miért kellene pénzt adni valakinek azért, mert végzi a munkáját? Ez a borravaló, hálapénz stb. úgy baromság ahogy van.
2020. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
Futárkodtam már,gyárakba,boltokba utáltam menni,mivel ott nem fognak borravalót adni,mivel kb minden nap rendelnek oda valamit...Nem fizetős csomagoknál ritkán adtak borravalót,volt aki 1800at nálam hagyott,volt olyan is aki az utolsó 5forintot is megvárta amíg előkutatom amikor a 2.ra cipeltem fel a nehéz kutya kajáját(hogy a görcs húzza össze az ilyet).Egyébként én is mindig adok minimum 200ft-ot,mert a fizetésük nagyrészét ez teszi ki,vagy felfele kerekítek és van amikor 500at...Csomag értékétől függetlenül,kajafutároknak is...Mivel dolgoztam már ezt és tudom mekkora szar tud lenni így ennyi jár nekik részemről,jól esik az embernek..Részemről nem elvárás volt csak egy kedves gesztus,azon a 100-200 forinton nem fog múlni az ember élete,egyébként aki sokat rendelt és nem adott azokat tök leszarták a depóban,volt hogy 1x nem érték el őket és visszaküldték a csomagjukat,a fodrásztól elkezdve minden ember máshogy fog hozzád állni ha borravalót hagysz nála,ez itt is így van.
2020. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Én is szoktam adni borvalót mindig. ☺️
2020. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Kajafutárnak adok, hogy ne recskázzon bele.


Amúgy nem kell a futárnak az iPhone X%-át leperkálni jattként.

2020. nov. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!