Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlölik ennyire a...

Miért gyűlölik ennyire a gazdagokat? Miért akar mindenki gazdagok nélküli világban élni?

Figyelt kérdés

A féltékenységen kívül?


Annyiszor hallani, hogy milyen lenne a jövő világa, amiben jó élni: 10 ből 9-en megemlítik, hogy gazdagok nélkül.


Oké, olyan szinten féltékenyek, hogy képesek lennének ölni, de ezen kívül van még valami más?

Ja, meg igazságtalannak tartják. Hát, kezicsókolom. Az élet ilyen.


Ha sokat tanult, alapított egy céget, ami sok pénzt hoz akkor attól ő miért lesz utálatos tahó paraszt gazdag ember? Csak azért, mert van aki nem jut tovább a takarítói állásnál?


Hihetetlen, hogy mennyire utálatosak az emberek a gazdagokkal szemben. Egyik ismerősömnek van egy autókereskedése és bizományban árul autókat.

Egyszer kért, hogy segítsek már neki telephely váltáskor átparkolni a kocsikat 6km-rel odébb. Volt ott minden 7-es bmw, de nem akármilyen 2018-as (akkor még vadi új) sl mercik, porschék.. meg hát ezeréves suzukik is.


Természetesen a bömössel kezdtem. Mindet el kellett vinni tankolni. Beállok vele a kútra, hát istenem úgy néznek rám.. megölnek a tekintetükkel.

az a 2 nap alatt annyi beszólogatást kaptam basszus. Hogy mai napig elképedek. a bmw-vel megszóltak, hogy na sikerült beparkolni. a porschéval ami egyébként 6m Ft-ért elérhető, olyat kaptam, hogy te meg mit keresel itt. dugó van a rózsadombon?


Életemben nem hittem, hogy ilyen óvodás szintet megengednek maguknak az emberek.

Ha lenne pénzem egyre és minden nap mennék vele nem bírnám sokáig.

És ezt mind úgy, hogy semmi feltűnősködés, nem emgyek körbe 5x a körforgalomban, nem bolyongok gyök2-vel a parkolóban, hogy mindenki lássa mim van. egyszerűen csak elindulok, megyek és megállok. Ennyi volt a dolgom.


2020. nov. 7. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

"Ha sokat tanult, alapított egy céget, ami sok pénzt hoz akkor attól ő miért lesz utálatos tahó paraszt gazdag ember?"


Sajnos jelentős részük egyszerűen azért gazdag, mert jó politikai kapcsolatai vannak. Vagyis közpénzből és uniós támogatások lenyúlásából gazdagodott meg.

Ezzel együtt elfogadom, hogy vannak, akik valóban tisztességes úton gazdagodtak meg.


Amúgy szerintem túlliheged. Pl.: "a porschéval .... olyat kaptam, hogy te meg mit keresel itt. dugó van a rózsadombon?" - Ezt én csak egy vicces mondásnak érzem, nem bántásnak vagy irigykedésnek.

2020. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
60%
egyszerűen FÉLtékenyek, vannak ilyen emberek. Azt hiszik, hogy amit nekik nem sikerült elérni az másnak sem mehet, ezért azt feltételezik, hogy nem igazságos úton szerezted a pénzt, de hidd el nem minden ember ilyen, úgyhogy kérlek ne általánosíts!
2020. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Talán mert a legtöbb gazdag ember lenézi az átlagos és az alatti életszínvonalon élőket. Persze nem mind, ez így általánosítás, de ilyen az emberi természet. Az ember általánosít, mert ez megkönnyíti az életét, ha az addigi tapasztalatait fiókokba gyűjtve kategorizálja.

Ez jellemző a szegényre meg a gazdagra is. Minden emberre. Ahogy a gazdag is épp olyan büdöset szharik mint a szegény, de a gazdag ÁLTALÁNOSSÁGBAN szereti magát mindenki fölé helyezni, mintha ő emberileg többet érne a többinél. És ezért alakul ki az ellenszenv.

Én voltam szegény is, most már a skála másik oldalán vagyok, de soha nem éreztetnék olyat senkivel hogy ő kevesebbet ér nálam, mert nem pénzben mérem az emberek értékét. Abban a körben ahol mostanság mozgok, rengetegen viszont tényleg igazi pénzes gyökerek. Pl ahogy a takarítókról beszélnek, az gusztustalan. Nem is veszik őket emberszámba. Akkor az átlagos és az alatti életszínvonalon élők miért vágjanak jó pofát a gazdaghoz? Teljesen érthető hogy visszafelé is megy az utálat és a lenézés, az ember úgy működik, hogy azt adja vissza mindenkinek amit kap tőle. A tisztelet kétoldalú dolog.

És még egyszer mondom hogy ez általánosítás, de a sztereotípiák sem véletlenül alakulnak ki.

2020. nov. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát lehet. Igen, tudom mire gondoltok, akik kiskirálynak képzelik magukat és képesek lennének letérdeltetni szegény embereket előttük.


Túl sok a tapasztalás abból, hogy akinek sok a cimbije (politikai) annak tele a szebe.

És azt, aki fiatal kora óta építi a cégét és kemény munkával 50 éves korára meg tudott venni 18m Ft-ért egy 5ös bmw-t azt is igazságtalan tahó gazdag parasztnak tekintik.

2020. nov. 7. 22:34
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

“Ja, meg igazságtalannak tartják. Hát, kezicsókolom. Az élet ilyen.


Ha sokat tanult, alapított egy céget, ami sok pénzt hoz akkor attól ő miért lesz utálatos tahó paraszt gazdag ember? Csak azért, mert van aki nem jut tovább a takarítói állásnál?”


Oh, egy idoben en is igy gondolkoztam. A csaladom jomodu volt, mindenki gyulolt minket - nem tehettunk rola.

Azota mar megtanultam, hogy a legfelsobb szinteken levo emberek mintha Machiavelli reinkarnacioi lennenek. Elkepeszto, hogy mocsok van a vilagban.. tisztelet a kivetelnek.

“ If you want something you've never had, you must be willing to do something you've never done.” Ennyit fuznek hozza. :)

2020. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Marmint, hogy mennyi mocsok van a vilagon.

Es nyilvan nem olyan emberekre ertem, akik vettek egy jobb autot, hanem tenyleg az elerhetetlenul gazdagokra.

2020. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van az a szint, amit tiszta lelkiismerettel nem lehet elérni. És személyes példám van rá, hogy mit igen. Azt nem gyűlölik az emberek hidd el.
2020. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7: Például micsoda? jó persze nem a drogkartelre gondolok.. de pl Bill Gates? tudom milliószor csalt, hazudott, meg most is milliókat halglat le titokban, felhasznál adatokat stb stb.

De ha mindezt nem teszi anélkül is lehet csilliárdos.

2020. nov. 7. 22:48
 9/16 A kérdező kommentje:

6: Köszönöm, de én akkro si tartok attól, hogy mi van, ha befut a cégem, plusz a feleségemé is és akkor a mostani fejenként 340e Ft keresetünk helyett 600-at, később 800-at vagy akár 1m-is keresünk majd. Nem havonta, hanem alkalmanként, mert labortachnikai vég vagyunk és nagykerben érkeznek megrendelések. Akkor sok év múlva, ami lehet 5-10-15-20-25 is lehet, hogy lesz pénzem egy közép-felső kategóriás autóra. Hogy miért? Mert tetszik és szeretek benne ülni. És kapnám a beszólásokat. Nem lennék boldog.


Megelékszek én is a renault-val de azért szerintem nincs az az ember akinek ne csalna mosolyt az arcára egy jobbacska kocsi

2020. nov. 7. 22:53
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Amikor még csóró voltam én is másképpen gondolkoztam.

Azóta egyenesbe jöttem anyagilag.


Viszont megtanultam egy mondást, ajánlom a figyelmedbe:

"Csak azért nem fogok egy szar fostalicskával járni, hogy a csóringer lúzereknek jobb legyen a közérzetük."

2020. nov. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!