Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halál büntetésről vélemény?

Halál büntetésről vélemény?

Figyelt kérdés
Egyik gondolatom az hogy nem az emberek dolga az ítélkezés és ember élet elvétele, de amikor pl.Szita Bence gyilkosairól van szó az összes létező kínzást megcsináltatnám az ilyeneken és nem hagynám élni őket. Nektek mi a véleményetek?
2020. nov. 9. 00:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
40%
Aztán 5 év múlva meg kiderül, hogy nem is ő a tettes, ja bocs megöltük, logikus.
2020. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
19%

Ezek akik ölni akarnak, még mindig az ősemberi géneket hordozzák. Nem tudják megérteni hogy a büntetés celja nem az hogy az elkövető szenvedjen, hanem hogy ellegyen szigetelve a többi normális embertől.

Az nem megoldás ha elpusztítom és a föld alá temetem.

A halálbüntetés azt reprezentálja amikor a népnek nincs kedve egy problémát megérteni és kezelni, sőt megelőzni, hanem az egészet lefojtja egy akasztófába vagy egy méreginjekcióba. Na ez is ugyanolyan beteg mint aki az utcán nyakon szúrja a másikat.

2020. nov. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, hogy az ellenzők mennyire nem tartják megoldásnak. De akkor egyik sem kapálózik, mikor egy sorozatgyilkost kellene a gyámságuk alá venni...
2020. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
23%
Talán azért mert a sorozatgyilkosnak nem a gyámságom alatt van a helye, hanem a börtönben elzárva másoktól.
2020. nov. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
63%
#34: Persze, mindjárt gondoltam. És ez mennyivel kevésbé a probléma föld alá temetése, mint a halálbüntetés? (Lásd #32)
2020. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
36%

Hát talán annyival hogy megértem azt hogy emberi életet nem veszek el, mert akkor én sem vagyok különbb semmivel attól a gyilkostól.

Mondjuk egy gyilkos dühből megöl valakit. Utána én dühből halálra ítélem öt. Mivel vagyok jobb nála? Semmivel.

2020. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
24%
De mégis miért ítélnéd el dühből? Az egész igazságszolgáltatás szerinted düh alapján működik? Szerinted ül a bíró rákvörös fejjel a pulipituson és hirtelen felindulásból, mérgében halálra ítél valaki? Ugyan már... Mert akkor ennyi erővel lopásért se büntessünk meg senkit, mert mérgesek vagyunk rá, hogy lopott?
2020. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem te miről beszélsz. Vagy te nem értesz engem.

Az hogy az emberek kívánják a halálbüntetést, az igen is dühből származik. Annyira jogos a dühünk, amíg az elkövetőt el nem zárják a többi embertől. Utána már nincs jogunk dühöngeni és a halálát kívánni

2020. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
50%

De miért lenne düh?

Hol van a büntetés határa (bármilyen esetben), amikor dühből büntetünk és hol, amikor nem?

Dühből büntet valaki hirtelen felindulásból, az lehet, amikor a földesúr azonnal lefejezte a jobbágyot a föld végén. De az igazságszolgáltatás nem dühből büntet, hanem a társas együttélés bonyolult szabályrendszere, törvények, normák, morális kérdések alapján hoz egy objektív, megindokolt, átgondolt döntést.

Nem tudod definiálni azt, hogy a halálbüntetés miért dühből születik és élete végéig valakit egy lyukba zárni miért nem dühből születik.

És mi van azzal aki azért dühös, mert az emberi mivoltából kiforduló egyéneket az ő pénzén tartják életben évtizedekig olyan körülmények között ami a "normális" emberek jó részének álomszerű lenne (semmit nem kell csinálni azért, hogy folyamatosan meleg étel, tető, ágy, stb legyen számára biztosítva a kisujja megmozdítása nélkül)

2020. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
21%

Azért ha őszintén belegondolunk, semmi visszatartó ereje nincs annak a pár év börtönnek. Van, aki már ott születik, családi hagyomány, hogy az egész familiát x évente leültetik.


Ha lenne halálbüntetés, akkor 2x meggondolnák, hogy megkéseljék-e Rózsi nénit 2000 forintért.

2020. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!