Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halál büntetésről vélemény?

Halál büntetésről vélemény?

Figyelt kérdés
Egyik gondolatom az hogy nem az emberek dolga az ítélkezés és ember élet elvétele, de amikor pl.Szita Bence gyilkosairól van szó az összes létező kínzást megcsináltatnám az ilyeneken és nem hagynám élni őket. Nektek mi a véleményetek?
2020. nov. 9. 00:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
23%
Ezt az érvelést én sem értem amúgy. Miért kéne a törvényeknek, a büntetőjognak, az igazságszolgáltatásnak az én személyes érzelmeimhez igazodnia?
2020. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
0%

Levezetem neked hogy rájöjj:


A jogok és erkölcsös törvények a Krisztusi tanításból szivárognak le.

Minden ember egy. Ez azt jelenti, hogy majdnem minden emberben ott a lelkiismeret. Vagyis amikor a másik ember szemébe nézel és megkegyelmezel neki, az azért van mert a lelki síkon egy vagy vele. Ahogy két gyertya lángot egymásba engedsz, ahogy két vízcseppet egymásba olvasztasz, ugyanúgy két ember lelke is egybe folyik akkor amikor megkegyelmezel neki. Persze nem minden emberben van ez meg, a pszichopatáknak nincs lelkük. De a lélek síkján a legtöbb ember egy. Ezért van az hogy amikor a másikat kínozzák és ölik éppen, az neked fáj.

Ezért kell a törvényeket az emberi érzelmekhez igazítani, mert a törvények a vallásból származnak. Szakrális alapjai vannak. Tudom ez neked magas.

2020. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
66%

Éppen neked adtam igazat abban, hogy "az ítéletet tiszta fejjel kell kiszabni, nem dühtől és haragtól eltelve", de ne zavarjon. :D

Amúgy nem kellett volna koptatnod a billentyűzetet, én is éppen elég Puzsért hallgattam már életemben.

2020. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
66%
Na, örülök neki hogy valaki van itt a mester tanoncai közül. 🤣
2020. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
16%
Te komolyan lélekközösséget tudsz érezni a fent említett gyilkos cigánnyal? Na az a durva
2020. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!