Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halál büntetésről vélemény?

Halál büntetésről vélemény?

Figyelt kérdés
Egyik gondolatom az hogy nem az emberek dolga az ítélkezés és ember élet elvétele, de amikor pl.Szita Bence gyilkosairól van szó az összes létező kínzást megcsináltatnám az ilyeneken és nem hagynám élni őket. Nektek mi a véleményetek?
2020. nov. 9. 00:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem ha valaki csinál gyereket, akkor nevelje is fel. Vagy pedig húzzon gumit vagy szedjen tablettát ha nem akar. Az abortusz ne legyen megelőző eszköz. Arra ott a gumi meg miegymás.


Amúgy meg szerintem attól kezdve hogy az embriónak dobog a szíve, onnantól az ember. Szerintem. De ez csak az én véleményem.

2020. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
0%
Persze, normális, értelmes embernél így menne. De pont a társadalom leszakadó, legalja rétege nem így működik, a világnak meg pont nincs szüksége rá, hogy ez a réteg folyamatosan újrateremtse magát.
2020. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok keresztény, de még én is látom, hogy Krisztus tanításai meg az egyház (értsd: nem maga a hit/vallás, hanem az intézmény, amely azt olyan módon próbálja képviselni, ahogyan ő éppen jónak gondolja, vagy amiképpen érdekében áll) nem tartoznak ugyanarra a lapra. Ez mindig is egy k**va gyenge érvelés volt, de a mai napig 100%-osra vannak pontozva a debezzegakereszteshadjáratokmegazinkvizíció jellegű hozzászólások. A reformációt meg rendszerint szeretjük kihagyni a történelemből.

Egyébként a gyilkosságok jelentős többsége hirtelen felindulásból történik, az elkövető se nem terveli ki előre, se nem mérlegel, mielőtt/mialatt végrehajtja. Pont ezért vitatható erősen, hogy mennyiben jelentene visszatartóerőt a halálbüntetés visszaállítása. Az pl. biztos, hogy amennyiben egyetlen emberölés elegendő lenne a méreginjekcióhoz, a gyilkosnak eszébe sem jutna feladni magát vagy, cserébe viszont nekitámadhatna az összes potenciális szemtanúnak/rendőrnek, aki letartóztatni próbálja őt, hiszen akár egy embert öl meg, akár százat, ugyanaz a büntetés vár rá, ebből a szempontból tökmindegy neki, akkor már hülye lenne nem megtenni mindent annak érdekében, hogy ne kapják el. Japánban tudtommal még létezik halálbüntetés, de csak a legbestiálisabb sorozatgyilkosokon hajtják be; valami ilyesminek a bevezetéséről vitatkozhatnátok egész nyugodtan, csakhogy ebben a kommentszekcióban tényleg dühből formál véleményt 10 hozzászólóból 8, és pont ugyanilyen alapon követelné vissza a halálbüntetést a jó nép a valóéletben is, ezt nem is értem, hogy tagadhatja le bárki. Elég szétnézni itt.

2020. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
0%

Erre nem az a megoldás hogy ne szüljön gyereket, hanem hogy zárkózzanak fel a többi emberhez, aztán csináljanak gyereket.

De erre még szándék sincs a kormány felől hogy azt aki szarban van, azt kiemeljük.

2020. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
63%

#53: Mivel a kereszténységet az egyház intézményrendszere képviseli és közvetíti az emberek felé már elég régóta a világban ezért szerintem lehetetlen leválasztani a témáról a felsoroltakat. (református vagyok egyébként, de nem egyszer feljött a téma, hogy ez nem újkori kérdéskör csak).

És komolyan azért ne büntessük meg a gyilkost, mert akkor majd a büntetéstől való félelmében még többet ölne? Nem pont ez igazolja, azt, hogy aki ölni képes, majd utána még többet ölni, hogy magát mentse, az nem alkalmas a társadalmi együttélésre? Egyébként szerintem senki nem írt olyat, hogy kivétel nélkül csak és kizárólag az emberölést kellene halálbüntetéssel súlytani, de azt minden esetben. Én is ismerek olyat, aki halálos autóbalesetet okozott. Ült érte jó pár évet, előtte és azóta is teljesen normális életet él. Nyilván nem őt kell halálra ítélni, hanem mondjuk az érdi benzinkúti incidens elkövetőit, vagy Kaletát, vagy a már emlegetett kéjgyilkosokat és hasonlókat. De jelenleg ott tartunk, hogy ezekért a súlyosságukhoz mérten nevetséges a büntetés mértéke. Ismét csak az a kérdésem, akkor hol a határ? Miért ne büntessünk, mert csak még rosszabb lesz? (Alapvetően az elkövetőnek)


#54: Mégis hogyan zárkózna fel, ha erőn felüli számú gyereket kénytelen legyártani, bevállalni, mert még az utolsó lehetőséget is elvesszük tőle, hogy ne kelljen neki... A ne szüljön gyereket ha nem akar nagyon sok mindenre megoldás. Nem a középkorban vagyunk, hogy mindenáron gyártani kell a szaporulatot, mert a gyerek a záloga mindennek (sajnos a kormány próbálja az embereket 500 évvel visszadegradálni az időben, de körül kellene nézni mi történik a nagyvilágban, a népesség csökkentése lenne ildomos /és nem a halálbüntetéssel természetesen/)

2020. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
24%
Nem azért nem végezzük ki mert még többet ölne, hanem azért mert van bennünk humánum. Vannak bizonyos kérdések amikor az államnak nem szabad hallgatni a többség akaratára még a demokrácia ellenére sem, ez pedig a halálbüntetés.
2020. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
24%

Dehogynem, azt mondtad, hogy azért nem jó a halálbüntetés, mert akkor miután megölt valakit, a halálbüntetéstől való félelmében megölné az összes tanút és rendőrt.

Az ilyen embert tényleg takargatni kell? Ez nem humánum. Hol a humánum az áldozatokkal szemben? Vagy nekik már úgyis mindegy?

2020. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
100%

#57

Azokkal az emberekkel szemben hol humánum a te halálbüntetés melletti kardoskodásod, akik a későbbiekben fognak annak a gyilkosnak az áldozatául esni, aki nem ölte volna meg őket, ha nem akarta volna mindenáron menteni a saját életét? Mert nekik szerintem kevésbé mindegy, mint azoknak, akik már meghaltak.

2020. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
66%
Ui. Vicces, hogy ezt nem tartod valid érvnek a témában, azt ellenben igen, hogy a krisztusi elveket AZÉRT f*szság követni, MERT évszázadokkal később jöttek valakik, akik noha azt állították, hogy képviselik őket, valójában nem tették.
2020. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
66%
(Külön kommentben írom, hogy háromszor is lepontozhass: valószínűsítheted, hogy ha az európai kultúra nem a kereszténységen alapulna, eleve az ártatlan emberek megölését sem tartanád bűnnek, ahogyan pl. a lopást sem, mert a szocializációd során verték beléd ezt az értékrendet, évezredekkel ezelőtt rohadtul nem számítottak evidensnek ezek a dolgok. Na akkor most mi van? Ne kezeljük egymást saját magunkkal egyenértékű entitásként, mert az is olyan undi keresztény dolog? Ha az egyház intézményét lehetetlen leválasztani a kereszténységről, akkor a nyugati kultúra alapjait pláne.)
2020. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!