Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halál büntetésről vélemény?

Halál büntetésről vélemény?

Figyelt kérdés
Egyik gondolatom az hogy nem az emberek dolga az ítélkezés és ember élet elvétele, de amikor pl.Szita Bence gyilkosairól van szó az összes létező kínzást megcsináltatnám az ilyeneken és nem hagynám élni őket. Nektek mi a véleményetek?
2020. nov. 9. 00:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
20%

Hát nem hiszem, szerintem meg ahol van halálbüntetés, ott a gyilkos kétszer is meggondolja hogy hagy-e tanukat vagy sem.

Amúgy meg ha ennyire halálbüntetés pártiak vagytok, akkor menjetek Fehéroroszországba lakni, ne ide. A magyarság Szent István akarata miatt a kereszténységet választotta, nem pedig a despota keleti Bizánc kultúrát.

2020. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
80%
41! Hagyd már abba ezt a keresztény dumát! Pont a vallásod nevében nyírtak ki többezer embert, szóval ne legyél már ennyire kétszínű és álszent!
2020. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
75%

#41: Mi köze ennek a kereszténységhez?

Talán szeretnéd szóbahozni az inkvizíciót? Mint bevett szokást a keresztény hagyományban azok életének különös kegyetlenséggel történő elvételére, akik nem cselekedtek tevőlegesen semmit más emberrel szemben csak pusztán máshogy gondolkoztak?

Abba már bele sem megyek, hogy mi van az istenítélettel, amikor a delikvens halála nem eredménye, hanem szerves része a a bűnösség megállapításának...

2020. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
24%

Az inkvizíciót ne keverd ide. Az nem keresztény dolog.

Értem hogy magukat kereszténynek valló emberek követték el, a keresztyénség nevében, de az nem az igazi keresztyénség. Az igazi az amit Krisztus hirdet, abban pedig nyoma nincs a gyilkolásnak. Ellenkezőleg a kegyelemről szól. Ettől vagy ember és nem állat, hogy annak a szemét, undorító gyilkosnak meg tudsz kegyelmezni. Ezt jelenti embernek lenni, szembe menni az ösztönvilágodnak és uralkodni magadon, úgy ahogy az a gyilkos nem tudott. Ettől vagy ember, nem attól hogy két lábon jársz.

2020. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
33%

Már miért ne keverném ide?

Inkvizíció, istenítélet, kereszteshadjáratok, vallási háborúk... Ez mind hozzátartozik a kereszténységhez annak ellenére, hogy ezekről a dolgokról ma a plébános, pap, pásztor, atya, tisztelendő stb hallgat.


"Ezt jelenti embernek lenni, szembe menni az ösztönvilágodnak és uralkodni magadon" Igen, uralkodni magamon, és racionális döntést hozva, hogy ki az aki nem érdemli meg a jogot az életre. Nem akarlak nagyon bevinni az erdőbe, ha ezt jelenti embernek lenni, akkor máris megkérdőjelezhető, hogy értelmes a kereszténységet jellemző abortuszellenesség egyáltalán.

2020. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
0%

Hát te nagyon rosszul látod a kereszténységet, de kevered az ószövetségi judaizmussal.


Én abortusz ellenes vagyok, három esetben mégis kivételeznék:

1.Ha kiderül hogy a baba súlyosan beteges lesz.

2. Ha a szülés veszélyeztetné az anya életét

3.ha a baba erőszak által fogant.

2020. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van az a helyzet mikor ölni kell. Akkor, amikor látsz egy gyilkost, amint épp téged vagy mást készül megölni, és semmilyen más út nincs a menekülésre, csak az ha megölöd. Ebben az esetben szerintem szabad ölni.
2020. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
75%

#46:


Ez nekem szólt (#45)? Nehogy még a történelemóráig is el kelljen menni, hogy a felsoroltak mikor is történtek:)

Szerintem pedig az abortuszt nem kellene feltételekhez kötni, hanem szabad akarat kérdése csak és kizárólag.

#47: És ez az a helyzet ami a valóságban gyakorlatilag nem fordul elő

2020. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
33%
Hát nekem nem lenne szívem elvenni annak a csepp léleknek az életét szimplán azért mert olyan a kedvem.
2020. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
75%

#49: Egyrészt akkor se nem lélek, se nem ember még. Másrészt nyilván nem kedv kérdése normális embernél, hanem szintén egy racionális, megfontolt döntés ez is.

Extrém példával élve a borsodi mélyszegénységben élő 17 éves c/gánylány teherbe esik a nagybátyjától, mert még gumira sincs pénze, akkor lehessen már meg az a szabad akarata, hogy racionális érvek mentén (nincs lehetősége normálisan felnevelni) elveteti és kész.

2020. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!