Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rögtön káromkodunk, ha...

Miért rögtön káromkodunk, ha pl belerúgunk a szék lábába?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, nem hülyéskedek. Szóval az emberek (szerintem) 80-90%-a szitkozódik, ha pl ráüt az ujjára kalapáccsal, vagy bele ejti a kulcsát egy pocsolyába. Szóvan nem hallottam olyanról, aki a Himnuszt kezdte volna szavalni, vagy szép szavakat sziszegett volna a foga közt. Azt is lehet kiabálni, hogy " Hejj de szeretem a krémest!" Mégis azt mondjuk ilyen helyzetekben, hogy " Ó a francba, hogy b*sznád meg a *****dat!" Az érdekelne, hogy ennek mi a magyarázata. Köszönöm!

2020. nov. 9. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Kiadja magából a stresszt, így lenyugszik :)
2020. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag csökkenti a fájdalmat.Volt erről valami tanulmány is.Az állítólag c.sorozat tesztelte is hogy jeges vízbe rakták emberek kezét és megmérték ki meddig bírja,volt egy csoport aki karomkodhatott és volt egy csoport akinek csendben kellett tűrnie,mondanom sem kell hogy a karomkodók bírták tovább.
2020. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az ember beszélő élőlény, ezzel helyettesíti az artikulálatlan ordítást. Pl. ha belerúgsz egy kutyába, az visít egyet, de ha belerúgsz egy emberbe, az meg elküld a jó édes anyukádba. Lényegében ugyanaz, csak más a megnyilvánulás jellege.
2020. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer lássam meg hogy belerúgsz egybe...
2020. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
1%

Valoszinü ezt a mintàt tanultàk a szüleiktöl.


Ŕn max sikitok es hasonlok, a környezetemben sem káromkodik senki

2020. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
5! Mert a sikítás kevésbé irritáló...
2020. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A káromkodás,szítkozódással le adhatjuk a stresszt és a fájdalom érzését is.
2020. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

"Azt is lehet kiabálni, hogy " Hejj de szeretem a krémest!"


Ez mondjuk így egy értelmetlen hülyeség lenne, de pl. a káromkodásokat be lehet helyettesíteni kevésbé durva szavakkal, pl. "Ó, a Nehéz életbe! Ó, az Isten büntesse meg! Ó hogy cicerélnéd meg a lassan forgó szélkakast! Ó, hogy a trojka szálljon veled a hómentes mezőn!" Kreatívnak kell lenni. 😁

2020. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
4: Ha nekem támad, mert vad vagy veszett, nehogymár ne védekezhessek!
2020. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kutya harapás szõrivel
2020. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!