Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért játsszák...

Az emberek miért játsszák meg/viselkednek úgy, mintha bíznának benned, pedig nagyon jól tudod, hogy csak eljátsszák és nincs úgy? Leginkább szülőkre gondolok most. Hogyan adják tudtára a szülőknek, hogy rosszul esik, hogy nem bíznak bennük?

Figyelt kérdés

“Ahhoz hogy bennünk bízzanak, először nekünk kell bízni.”

De mi van ha nincs kedve “bizonyítani” a gyereknek ( itt most nem olyanra gondolok, aki soha nincs otthon és azt sem tudja a szülő hogy él-e a gyereke, mert ott más a helyzet ) hogy benne lehet bízni , és látja hogy megjátsszák és nyilvánvalóan zavarja, mert azt érzi, hogy soha semmit nem csinál jól...ami szintén feszültséget kelt nyilván.



2020. nov. 10. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így kevés kontextus, valahogy konkretizálni kéne...
2020. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek simán hülyének nézik a másikat. Szülő is a gyereket meg van amikor fordítva. Csak majd néznek ha a gyerek/másik fél beint nekik és leszarja őket. Anyám is hajtogatta hogy neki mindent elmondhatok, mégis amikor problémával fordultam felé, közölte hogy kit érdekel, oldjam meg. Vagy jött a szöveggel hogy ő megbízik bennem, aztán az első dolga volt kutatni a cuccaim közt amint kitettem a lábam. Segget a szájból tipikus esete.
2020. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alapvető kérdés az az hogy miért könnyebb az embereknek megjátszani, hogy bíznak a másikban, mintsem elmondják, hogy nem éppen úgy van, illetve miért kell elhitetni, aztán pedig olyanokat csinálni, ami megerősíti azt az érzésed, hogy nem bíznak benned.

Vajon miért jó ez? Ráerőszakolni valakire, hogy igazán bízzon benned hülyeség lenne, de valamit mégiscsak lehetne tenni ennek érdekében...

2020. nov. 10. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én megfigyelésem az volt, hogy az emberek NAGYON nincsenek tudatában a saját viselkedéseiknek. Sokan haragszanak (nem rád gondolok) azért a másikra, ha megjátssza magát és nem őszinte: de amikor őszintén kimondja, amit gondol, negatív ítélkezést, rossz reakciót kap az emberektől.


Ezért elkezdi megjátszani magát, hazudni, csak hogy ne bántsák őt. Aztán azért bántják őt az emberek, mert megjátssza magát. Szóval aki bántja a másikat és őszinte embereket vár, nem tud a saját viselkedéséről, hogy valójában ő is hozzátesz ahhoz, hogy az emberek hazudjanak neki.


"Anyám is hajtogatta hogy neki mindent elmondhatok, mégis amikor problémával fordultam felé, közölte hogy kit érdekel, oldjam meg"

Pont erről beszélek.

2020. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!