Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig kell küzdeni? Minden...

Meddig kell küzdeni? Minden sikeres ember értékelhető?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ezt a kategóriát, és két kérdésbe ütköztem.


Az egyik jogsis, arról szól, hogy olyan személynek nem adna jogosítványt a kezébe, akinek nem elsőre sikerül a forgalmi vizsga, PÁV-osnak meg főleg nem.


A másik, hogy miért rúgnak bele a lelkileg szenvedő emberekbe, vagy ilyesmi. Ott a legtöbben azt hozták fel indoknak, hogy azért, mert nem hajlandóak változtatni a rossz helyzetükön, csak energiavámpírkodnak, és irigykednek másokra.


Szerintem sok embernek nem elsőre sikerülnek a dolgok, pl. az egyetemet is van, aki csúszással végzi el, de utána bekerül egy tök jó munkahelyre a diplomájával, és sok pénzt keres. Ti hogy látjátok? Melyik álláspont a helyes? Esetleg a kettő között?



2020. nov. 13. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy pszichologiai youtube video alatt olvastam kommentkent es megfogott az igaz szurke valosagosagga, ugyhogy inkabb bemasolom ide, mert ettol jobbat ugysem tudnek irni...


"'következetes, lassú munkával, de kitartóan ... akkor lesz megoldás ...'"


Mondta apu, majd fogott egy sört, és beült a TV elé üvöltve horkolni ...


Szóval határozottan belebólintunk.

Hogy akkor majd LESZ megoldás ...


De nem,

egyáltalán nem biztos, hogy lesz.

Úgy egy kicsit több esélyed lesz rá, ezt el tudom fogadni.

De leginkább attól függ, mennyire vagy tehetséges, intelligens

(hogy a szerencsét és a gátlástalanságot má nem is emliccsem).

És igen, jöhetsz itt azzal, hogy 90% munka, meg 10% tehetség,

miután te már végigmentél ezen. (Előtte csak üres hablaty.)

De annak a 10% -nak, annak ott kell lennie,

folyamatos pozitív visszacsatolásokkal,

hogy rápakold azt a laza 3 évtizedet,

és a végén a szád felfele görbüljön.


És igen,

egy ideális világban rendelkezésedre állnak a megfelelő lépcsőfokok,

és még a saját becsvágyad és arroganciád se teszi tönkre az utazást.

De ez pont nem 1 ideális világ.

Itt a félelmeid és a vágyaid még akkor is kicsináltatnák veled magadat,

ha amúgy a lépcsőfokok rendelkezésre állnának.

De nem állnak. Vagy megléped a nagyot, vagy ott maradsz ahol voltál.


Szóval,

mielőtt belekezdesz a nagy menetelésbe, tudd előre,

hogy kétszeresen is alázatosnak kell majd lenned az élettel szemben.

Egyszer mikor szorgos munkával végigmész az úton

(és ez most pont úgy hangzott mintha lenne egy "az" út),

és másodszor mikor az élet azt le se sz*rja,

és pár évtized után pont ott leszel,

ahol mindig is voltál.

Ahol a part szakad.


Mert nem,

nem voltál elég okos,

nem voltál elég intelligens,

nem voltál elég alázatos,

nincs benned elég szeretet.


És nem,

nem tehettél róla.

Te csak végigmentél rajta.

Abból gazdálkodtál, amid volt.


Mert az élet rabszolgái vagyunk, mind.

(Vagy ezt má említettem ?)



Nem, én se tok semmi jobbat.

Ember küzgy oszt bizva bizzá.

Mer semmi másod nincs."

2020. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Páv-ot simán meg tudod szerezni nyugi, itt tudsz rá gyakorolni nagyjából, szerintem tökéletesen ki vitelezhető, 2 pedál az 2 papucs lesz stb...

Ott le írnak mindent 🙂 [link]


Nekem azt mondták hogy a hármat csináljam meg mert a többi nehezebb és buktak is, de aztán valaki mondta hogy a kettőt is simán lehet teljesíteni és igazuk is volt,gyakorolja rá aztán sok sikert hozzá.

Én sem vagyok valami hú de fasza gyerek,inkább csiga vagyok és azt mondta bent a pszichológus hogy nagyon jól teljesítettem,ezen el is csodálkoztam pedig én végeztem utoljára,csak úgy ésszel nyomogattam a gombokat és a pedálokat, ne parázz nem nehéz.

Voltak ott olyanok is akiknek csak másodszorra sikerült és?

Sikerül szóval mehettek is tovább.

Nem sikerülhet elsőre minden,jogsiban is van lehetőség javítani,ne parázz csináld és kész.


Nem vagyok kamionos csak az akartam lenni ezért is csináltam a pávot,jött egy lehetőség és nemzetközi furgonoztam egy ideig csak hát eléggé cigány élet ez és a kamionozás is ott volt lehetőségem többször be ülni más mellé és mindent úgy mond csinálni vezetésen kívül de nem jött be.

Több okból kifolyólag is,napi 13-15 óra munkaidő sosem tudsz otthon lenni ki vagy tiltva sok helyről,te vagy a legutolsó ember,éjszaka nyugaton parkolókban lopják a gázolajat, ki rabolják a pótot vagy a fülkédbe altató gázt fújnak majd ki rámolnak akár ki tesznek egy száll gatyába az árokba és szépen el mennek volt ilyenre példa is sajnos,migránsok pl felmásznak rád ha angolna mész Párizs után kb már nem érdemes megállni alkudni és még sorolhatnám, de azért van pozitív oldala is,soknak tűnik az a pénz amit fizetnek de ha ki számoljuk a dolgokat akkor már nem is olyan sok,nagyon sokat jelent az ha az ember minden nap otthon tud aludni a kamionozás sajnos nem erről híres.

Fizetésről még annyit hogy 24 órával kell el osztani az adott napi összeget mert hát ott tartózkodsz valahol Európában nem pedig otthon.

Jó tanács olyan céghez menj ahol fix havi vagy napi díjat adnak,olyan cégeket felejdsd is el ahol kilométerre akarnak fizetni.


Egy ideig lehet csinálni, de ha szeretnél majd egy normális életet, családot akkor ki kell tudni belőle szállni,

Sok sikert és kitartást. 🙂

2020. nov. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalom legyőzi a tehetséget” mindig!!
2020. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!