Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem mernek vitába...

Miért nem mernek vitába szállni az emberek?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször tapasztalom, hogy 1-1 vita kibontakozásának kezdetén az emberek inkább előfordulnak, befejezik a beszélgetést csak azért, mert valaki nem osztja az álláspontjukat egy adott témában. Lehet köze a magyar identitáshoz?

2020. nov. 16. 13:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Milyen identitáshoz?...:D Azt tudom, hogy én azért nem szeretek vitatkozni, mert nem ér annyit egy adott téma vagy maga az ember, hogy az időm, energiám áldozzam rá. Már nem akarok senkit meggyőzni a saját igazamtól.
2020. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%

Ezer oka lehet.


Sokan direkt generálják a vitát lásd a kérdező is feltesz egy "ártatlan" kérdést, aztán oda szúr egy "magyar identitás" szöveget amivel rögtön ad egy provokatív támadást.


Amúgy meg van a világon ezer fontosabb dolog mint leállni minden hülyével vitatkozni, ami egyértelműen időt rabló és értelmetlen.

2020. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem érdekel a vita, lexarom úgy sem tudom érvekkel sem alátámasztani az igazam ezért szarkazmussal támadok.


Legutóbb. Boltos rászól a c-re vegyen fel maszkot, kiabált a c,hogy miért nem. Erre mondom, hogy ne legyen rasszista! Ne kérdőjelezze meg kedves róma honfitársunk meggyőződését, ő csak benézett ide és már távozik is mert látom jön az őr úgyhogy álljon le mert fel lesz jelentve a bánasügyi hatóságnál c csak helyeselt, bólogatott mint valami értelmi sérült. A csaj értette és megköszönte, hogy szóval tartottam míg tényleg jött az őr és kizavarták a 3.14csába.

2020. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%
Nekem le kellett szoktatnom magam róla, hogy minden hülye vitába beleálljak. Egyikünk álláspontja sem fog változni, mi értelme akkor járatni a szánkat?
2020. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 TR75 ***** válasza:
51%

#14

Attól függ, mit értesz vita alatt.

2020. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Őszintén, már fogalmam sincs. Nekem az a vita, hogy abortusz meg vallás, az nem, hogy kinek mi a kedvenc kajája, vagy melyik banda a jobb.
2020. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Mert ahogy a feletteseddel,tanároddal vagy valami elkezdesz vitatkozni,ő azt egyből zokon veszi,és akkor jön a leszidás,jönnek a szankciók,és sokan inkább sxarnak bele,mert tudják,hogy arrogáns az illető,sok ember ilyen,és nem érdemes vele békésen vitázni,mert nem lehet vele megegyezni...mer rögtön ítélőbírósággá változik a felettes,vagy egyből egy viharnyi ordibálást ver a képedbe. Vagy,ha olyan a szitu,akár fizikai bántalmazásra is kerülhet a sor. Beidegződött sokakban,hogy a veszekedés nem jó,és a baj,hogy nem ismerik a békés hangvételű vitát,mert ilyet már nem tapasztalnak,így nem is ismerik,és ritkán találnak olyanra,aki erre képes. Vagy csak olyanra találnak,aki erre rövid ideig képes,utáni kezdi a szentségelést,és ezért észre se veszik azt,hogy van ilyen,mert nagyobb nyomot hagy az emlékezetben az ordítozás,mint a vita legelején elhangzó hol van a távkapcs kérdés.
2020. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Illetve félnek a másik fél reakciójától,kirúgás,a kapcsolat megromlása...stb.
2020. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Szerintem (de nem bizti, hogy így van) unják már sokan ezt a jelenlegi helyzetet, és inkább nem mennek bele ilyen-olyan konfliktusokba, mert tudják, hogy most mindenkinek xar, és nem éri meg kisebb-nagyobb dolgokkal még tetézni ezt az egészet.
2020. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 TR75 ***** válasza:
54%
Na, igen. Abortusz, vallás, politika, foci. Ezekből mindig vita lesz, diskurzus nem nagyon.
2020. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!