Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakitől kedvesen megkérde...

Girlll3 kérdése:

Ha valakitől kedvesen megkérdeznétek, hogy hogy van, mivel beteg,de ő elutasító lenne, akkor ti hogy reagálnátok és mire vélnétek ezt a reakciót?

Figyelt kérdés
Én személy szerint többet nem kérdeztem meg, hogy hogy van az illető, pedig együtt dolgozunk. Viszont a mai napig nem értem a reakcióját és attól tartok, ha máshol dolgoznék más emberekkel, akkor azok az emberek is félreértenének és, ha kedves próbálok lenni, azzal is csak a baj van.

2020. nov. 22. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A beteg ember általában nem túl jókedvű, leginkább morózus.

Lehet, hogy akiről beszélsz, nem is örül, hogy kitudódott a betegsége és szeretné elterelni róla a maga és mások figyelmét.

A te kérdésed meg ezt pont nem teszi lehetővé.

Ettől függetlenül kedves dolog volt, hogy érdeklődtél, még ha nem is olyan választ adott amire számítottál. Bocsásd meg neki!

2020. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen az ember, ha beteg. Én is sokat voltam és vagyok az. Viszont én örülök, ha valaki megkérdezi mi van velem és, ha tudok róla beszélni. Köszönöm a választ!
2020. nov. 22. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha én beteg vagyok nem szeretem, ha b*szogatnak bármivel is. Még a másik lélekzet vétele is idegesít, ha annyira rossz a hangulatom meg állapotom. Ez nem az adott embernek szól, hanem a türelmem ilyenkor nagyon limitált. Tényleg engedd el neki, nincs jelentősége. Nem személyszerint neked szólt, hanem csak az állapotnak.
2020. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem erőltetném tovább a társalgást.
2020. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem tart téged olyan közelinek, hogy megossza az egészségi állapota részleteit veled. Pláne, ha esetleg valami komolyabb, krónikus, stb. betegsége van. Ez magánügy. Attól még lehetsz vele kedves, normális, és viszont, hogy az egészségi állapotát nem tárgyaljátok meg.
2020. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy az az érdekes, hogy másoknak beszélt róla. De szerintem is felesleges rúgózni már ezen.
2020. nov. 22. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem ha kérdezgetnek, amikor beteg vagyok. Magánügy. Lehet, neki is kellemetlen, esetleg fél a pletykától a munkahelyén. Az is lehet depressziós. Ebben az esetben pedig fél a hülyék megítélésétől.
2020. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oks. Akkor a többség nembszereti ezt. Köszönöm. Máskor nem magamból indulok ki.
2020. nov. 22. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem,ha kollégák kérdezgetik,hogy mi a helyzet,magánügy.

Amennyire kell,persze megosztom velük,vagyis mdgosztanám a munkahelyen.

De szeretni nem szeretem.

Nem tudom,de sztm én érezném,kivel vagyok olyan viszonyban,hogy ráírjak,mi újság,de valószínűb,hogy amíg beteg,nem zavarnám.

2020. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es szerintem ez tanulság volt nekem. Ennyi. Nem vagyunk egyformák. Köszi a válaszokat.
2020. nov. 22. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!