Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes transzneműek, vagy transzvesztiták jobban adnak magukra mint a lányok?

Figyelt kérdés
Elfigyeltem már nem mostani téma. Azok a fiúk férfiak akik transzneműek lettek azaz "nők". Azok magassarkúba járnak, szoknyát hordanak, kiszedik az orrszőrüket, bajszukat, esetleg festik is magukat, és az arcuk cuki nem az az ápolatlan. Hosszú a hajuk és szép. Értitek. Néhány lány pedig hogy is mondjam, baseball sapka, fiús ruhák, terepmintás vadászos rucik. Illetve ilyenekről beszélnek közösségbe (ezek a nagyobb szájúak) Mennem kell fingani stb. Jah és a lábukat is keresztbe teszik a transzik sokkal kifinomultabbak. Mondom ezt lányként. Tehát senkit sem szeretnék megsérteni. (Azt kérném hogy a válaszok attól függetlenül érkezzenek, hogy aki esetleg transzfób az is a kérdésre válaszoljon köszönöm) tehát a kérdés mi lehet az oka illetve mi a véleményetek arról hogy még ők is jobban nőiesek. (tehát itt most nem arra vagyok kíváncsi hogy elfogadjátok e hanem hogy hogyhogy többet adnak magukra. Köszönöm

2020. nov. 22. 13:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
38%

20: nekik inkább az a bajuk, hogy az ösztrogén kezelés ellenére is több bajszuk van, amit 2 naponta kell gyantázni, hogy kinézzen vhogy... :D


Kérdező, az ok, hogy elárultad magad, hogy te magad is transzi vagy, de hogy ennyire saját magad felé nyúlik a kezed.... :D igen, vannak nők, akik bajszosak és strandra is szőrös lábbal járnak. 1000-ből 1 :D ezért nem csípem a transzikat, mert a nagy szeressukegymastgyerekek, meg fogadjukelegymastgyerekek közepette nem átalotok fikázni másokat csak azért, hogy önmagatokat igazoljátok. Hacsak nem 11-12 évesen kezditek el a hormonterápiát, mindenképpen férfiak maradtok egy elbszott, női szerű testbe zárva, annak minden megmaradt jelével együtt (széles állkapocs, oszloptest, széles vállak, nemi szerv vagy a csonkolás maradványa), ezt a körülöttetek lévő emberek látják és tudják, csak már nem lehet titeket szembesíteni ezzel, mert az nem pc. Nem baj, hogy ezt csináljatok, mindenki azt kezd az életével és a testével, amit akar, de azért ne a nők kárára és fikázásával próbáljátok meg a magabiztosság illúzióját magatokra erőltetni.

2020. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
38%

"nekik inkább az a bajuk, hogy az ösztrogén kezelés ellenére is több bajszuk van, amit 2 naponta kell gyantázni, hogy kinézzen vhogy... :D"


Latom ertesz a temahoz, ikszde

2020. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
38%
Ami azt illeti, egy időben érdekelt a téma, ezért elég sokat utána olvastam + redditen rengeteg thread van. Nekem az a véleményem, hogy ez egy mentális betegség, szélsőséges esetben az emberek képesek csonkoltatni a nemi szervüket, majd egy életen át napi szinten foglalkozva vele, fájdalmakkal élni. Nem véletlenül vannak kevesen az idősebb transzexualisok, annyira sokan öngyilkosok lesznek a megbánás miatt. Rettenetesen sajnálom, hogy sokan visszafordíthatatlanul teszik tönkre magukat, majd bánják meg, sokan ennel jobb életet érdemelnének. Öltözhetne nőnek anélkül is, hogy levágatja a nemi szervét, hogy abból egy női nemi szervre hasonlító cafatot csináltat magának. De ez már bőven eltér a témától, nem is offolok tovább, úgyis megkapom rá a jól megérdemelt 0%-ot :)
2020. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
17%

"levágatja a nemi szervét"


Latom ertesz a temahoz, ikszde

2020. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nem. Nem vagyok transznemű és transzvesztita sem, de képzeld adok magamra ami nem azt jelenti hogy 10 kiló vakolat van rajtam kapaszkodj meg egyáltalán nem festem magam a barátom ezt tiszteli bennem. De nincs is bajszom és orrszőröm se. Ha lenne rá szánnék havonta 1 20 percet gyantázni vagy amilyen időnként nőne. És strandra se mentem szőrös hónaljal vagy lábbal. Mindig volt egy 5 percem hogy azt a 2 húzást megcsinaljam a boeotvával és még az fájdalom mentes is. Legalább strandra tenné meg a többi lány is és nem néznének rá úgy mint egy csubakkára. Igényesség.
2020. nov. 25. 13:10
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem tudom milyen strandra jársz, hogy ilyen igénytelen nők vannak ott, de a saját környezetemben a nők 99%-a ápolt, igényes és ad magára. Mindenkinek megvan a maga preferenciája, hogy sminkel-e, van-e műszempilla, mennyit jár fodrászhoz, stb, de nagyon-nagyon kevés trampli, igénytelen nő van. Szóval vagy az van, hogy te csak az ilyen nőket látod meg, vagy nagyon rossz körökben mozogsz.
2020. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
38%
Azért mert ezekkel a tipikus női sztereotípiák hangsúlyozásával akarják bizonygatni,hogy ők nők . Másokat meg lehet téveszteni,de magának nem tud hazudni az ember ,bármennyi vakolatot ken a fejére,bármekkora szilikoncsöcsöket csináltat,ez mind-mind hazugság ,ezt próbálják kompenzálni.
2020. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
61%
Talán lehet közé ahoz hogy egyes emberek szeretik a mások női, vagy férfi mivoltát megkérdőjelezni az alapján ahogy kinéznek: ha nem vagy macsó nem vagy igazi férfi, ha nem vagy csinos és kecses nem vagy igazi nő, és ez a "nem vagy igazi X ha nem csinálod ezt meg ezt" hozzáállás transznemű emberekkel szemben hatványozott? Talán mert az ha nem 100% némi sztereotípiák szerint viselkedik akkor elküldik a picsába hogy igazából nem is transz csak megjátsza?
2020. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy hány transz nőt ismersz személyesen, de ha jól sejtem, nem sokat, lehet, hogy egyet sem. A YouTube-on, Facebook-on, egyéb közösségi platformokon pedig általában nem a hétköznapi „szürke egerek” jönnek szembe, hanem azok, akik kihangsúlyozzák az identitásukat és jobban odafigyelnek a külsejükre és a viselkedésükre. Cisz nőt pedig többet látsz a hétköznapi életben, buszon, villamoson, iskolában, stb. A kettő összehasonlítása az almát a körtével esete. Ha megnézel cisznemű youtuber nőket, akkor láthatod, hogy ők is femininebbek, mint az átlag. És transz nők között is vannak olyanok, akik hétköznapi módon öltöznek, kevésbé nőiesek, nem sminkelnek, vagy nem hangsúlyosan, csúnyán beszélnek, stb., csak ők nem annyira láthatók.

A másik az, hogy sok transz nő jobban ki akarja hangsúlyozni a nőiességét, ellensúlyozva azt, amit a természet adott nekik, ezért jobban odafigyel magukra. Sokaknak szükségük van erre a plusz megerősítésre, főleg azoknak, akik a tranzíciójuk elején járnak vagy kevésbé passingok. És az is igaz, hogy ezek az emberek a láthatóbbak, ők vállalják fel jobban a transzneműségüket, mint azok, akik már átestek rajta.

2020. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!