Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok már értően...

Miért nem tudok már értően olvasni?

Figyelt kérdés
Elég sokat kell olvasnom az egyetemre (heti 4 órára) és sokszor azon kapom magam, hogy olvasok, olvasok, olvasok és közben ddfegyáltalán nem értem, hogy mit. Ha össze kellene foglalnom, hogy éppen mit olvastam, akkor nem tudnám megmondani... pedig még konkrétan emlékeznem is kellene mindenre, hiszen órákon ezekkel a szövegekkel kell dolgozni. Volt olyan is, hogy elolvastam egy novellát (8 oldal volt, tehát nem is volt j1) és olvasás közben kiemeltem magamnak a fontosabb részeket... erre mikor órán elő kellett venni a szöveget, az utolsó oldalakra kb. úgy néztem mintha életemben nem is láttam volna, fogalmam nem volt miről szól és mit emeltem ki. Korábban nem volt ilyen gondom, de most valahogy nem tudok olvasni, semmit nem értek meg belőle és semmi nem is marad meg nekem abból, amit olvasok. Oké, sok, sietni kell, nem mindig érdekel stb., de ettől még mennie kellene.
2020. nov. 23. 09:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Közben pedig a memóriámmal sincsen gond, mert minden egyébre emlékezni szoktam pl. időpontok, ki mondott mit, mi történt, hova kell menni, mit kell venni, mit kell csinálni stb. Semmi ilyet nem kell feljegyeznem.
2020. nov. 23. 09:43
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem koncentrálsz, elfáradsz.
2020. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!