Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálnátok ilyen tanulmán...

Mit csinálnátok ilyen tanulmányok mellett 20 évesen? (több lent)

Figyelt kérdés

(Még ha helyenként úgy is tűnik, nem önsajnáltatás/"mondjátok meg, hogy nincs velem baj" gyanánt írom a kérdést, valóban szeretnék segítő válaszokat kapni.)


Egyre jobban úgy érzem, hogy már sokkal előrébb kéne járnom, mint ahol jelenleg vagyok.


5 évfolyam miatt eleve 20 évesen végeztem a gimit, szeptember óta vagyok egyetemen, nyelvszakon.


Két okból kifolyólag jöttem, először is, mert úgy éreztem, másban nem vagyok jó, olyan területre meg felesleges jelentkezni, amiben eredetileg nincs nagy tehetségem (ennek a stratégiának a helyességét pedig többen cáfolták), illetve mert hittem a közbeszédnek, miszerint nyelvvel nem járhat rosszul az ember.


Ez igaz is, csak mivel egyedül is könnyen megy a nyelvtanulás, a szakom nyelvét pedig már 5 éve tanulom, egyre inkább úgy érzem, hogy jobb lett volna, ha a nyelvtudásomat magánúton, de továbbra is feljesztem, szaknak pedig valami kézzelfoghatóbbat választok. Persze hasznos a nyelv, csak önmagában kevés, főleg, ha nem zárja ki az ember a külföldön való szerencsepróbálást sem (nyilván így az adott nyelvterületen nem vagyok több, mint egy külföldi, aki beszéli a nyelvet).


Az nem kérdés, hogy mindenképp végigjárom a hátralévő 5 félévet, viszont úgy érzem, valamiben mindenképp kéne fejlesztenem magam emellett.

A kérdés csak az, hogy miben.


Munkatapasztalatom a területen nincs (folyton keresem a lehetőségeket), ettől is félek, hogy a következő pár évben még nehezebb lesz olyan munkát találni, ami a tanulmányaimhoz kötődik.


Egyszerűen csak aggaszt a korom és hogy azzal nyugtatnak, van időm, pedig szerintem abszolút nincs. 25 éves korom előtt azért már illene és szeretnék is külön élni, nagyrészben nem másra szorulni, stb.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


(Ha valaki jártas egyébként a területen, angolul, franciául és olaszul tanulok, egyetemen francia szakon vagyok... ha segít valamit a válaszban).


Köszönöm szépen előre is a segítséget! Ha túl negatívnak tűntem, azért pedig bocsánat, abszolút nem vagyok az (általában nem, most lehet kicsit el vagyok kenődve :D).


2020. nov. 24. 18:05
 1/6 B.egyedi ***** válasza:
Azt szeretném kérdezni,hogy a nyelveket szereted használni,és szeretsz beszélni is rajta?
2020. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt valóban kihagytam, de persze :)


Max. az okoz gondot, hogy átlépjem azt a bizonyos határt az általános nyelvfelhasználói és a magas szint között.


De nyilván ez amiatt is van így egyelőre, hogy semmiben nem vagyok extrémen jártas, mármint nyilván nem tudok random pl. műszakit tolmácsolni, mivel magyarul sem ismerem a szaknyelvet, meg magát a területet sem.


De pl. egy nagyon jó barátommal az angol a közös nyelvünk, vele tényleg bármilyen, akár filozófikus, tudományos stb. témáról elbeszélgetek komolyabb probléma nélkül, nem tökéletesen természetesen, viszont folyékonyan.


Vagy ha előadást kell pl. tartanom akkor nyilván felkészülök, megkeresem a megfelelő nyelvet... csak gondolom ezt kéne akkor gyakorolni.


Lesz egyébként specializációs lehetőség gazdasági területen, de (és ebben nem vagyok biztos) talán egészségügyin és jogin is.

(az utolsóban nem látok sok lehetőséget, de a másik kettő nem lehet rossz, mondjuk a gazdaság nem nagyon vonz - pedig gondolom abban van a legtöbb lehetőség -, akkor inkább eü, esetleg politika, tudomány, kultúra...)

2020. nov. 24. 20:33
 3/6 B.egyedi ***** válasza:
Rengeteg diák van most otthon és arra gondoltam ,hogy tanithatnád a nyelvet a neten videoformában vagy liveben és csak saját magadat ad,
2020. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából a tanítás sem állna messze tőlem, az említett barátom sokszor dicsér, amikor a magyarban segítek neki, viszont közoktatásban nem tudom elképzelni magam, illetve tanár szakban sem gondolkodom.

Külföldön meg gondolom inkább anyanyelvi országból jöttet részesítenek előnyben vagy saját állampolgárt.

2020. nov. 24. 20:40
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj, csak mist látom közben a második válaszod.


Igeen, ezen én is gindolkodtam már, mondjuk pont egy olyan oldalt néztem, ahol magyar tutorokat keresnek. Még talán lenne is esélyem, olyan magas órábért adnak meg a magyarok, nekem nemcsak, hogy nem lenne hozzá "képem", de nem is igénylem :D

2020. nov. 24. 20:42
 6/6 B.egyedi ***** válasza:
De a neten kipróbálhatnád magad amíg nincs munkád,de ez csak az én véleményem ,lehet hogy befutsz
2020. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!