Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit csinálnátok az eperrel?...

Mit csinálnátok az eperrel? Valahogy kiesett a mélyhűtő ajtaján nyitáskor egy doboz nagyon finom eper és szétgurultak a földön. Pont ott ahova utcai cipővel is léptem aznap mert a bejárati ajtó mellett van a hűtő. Felhasználnátok vagy kidobnátok?

Figyelt kérdés
Mi bajom lehet tőle?

2020. jún. 3. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmosnám, az elég kézenfekvő.
2020. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
csinálnék belőle forró eperszószt(így a bacik se élik túl) és sütnék egypár palacsintát mellé :)
2020. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megmosnám és felfőzném egy kis cukorral dzsemnek, frissen megenni a reggeli kiflihez vagy palacsinához.
2020. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

én az epret még a kertben megeszem, úgy ahogy van (kicsit földesen)


látszik, hogy városi vagy :D

2020. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mosd meg, és eheted is(egyébként máskor is érdemes megmosni, attól még, hogy tisztának tűnik).

Az eper kint terem a földeken, vagy fóliasátorban szintén földben, mind két esetben föld magasságban. Mi olyan kosz tud lenni a te padlódon, ami az eperföldeken nincs?

2020. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzd meg lekvárnak.
2020. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
18%

pl. koronavírus. Ja jól emlékszem hallottam, hogy betonon akár 2 napig is életképes marad megfelelő körülmények mellett, gondolj arra, ha valaki leköpött a földre. Undorító. Azt nem viszi le víz, meg más bacikat sem. A föld az föld, de városban más is van. Pl kutyapiszok,.. hogy az aluljárót ne is soroljam.

Írtad hogy kinti cipővel közlekedtek ahova leestek. Én inkább megfőzném lekvárnak. Nem kell csak egy kis eper meg cukor hozzá, ahogy írták, ha palacsintához használod fel.

2020. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
#7: Igazad van, a természetben csak poloskák másszák össze, békák pisilik le, esetleg egy-két rágcsáló megnyalogatja... ;)
2020. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megmosni nem tudtam egyelőre mert fagyasztott és akkor tönkre menne. De akkor majd megmosom felhasználás előtt és megmikrózom alaposan és palacsinta lesz vagy ha kihült turmix. Sajnis az utcan amerrr járok elég sok a galamb kaka. Kikerülni sem lehet. Meg ki tudja mi még ami bem látszik. Mikor vidéken laktunk a ketben én is leettem a malnát a bokorról meg csak megtörölgettem picit a paradicsomot. Azért az más mint Budapest utcái :(
2020. jún. 4. 08:23
 10/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat :)
2020. jún. 4. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!