Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig az olyanok védik...

Miért mindig az olyanok védik a gazdagokat, akik csórók?

Figyelt kérdés

Ha gazdagokat kritizálsz, egyből megjelenik néhány ember, akik elmondják, hogy te mennyire irigy vagy, és csak azért ugatsz, mert neked nincsen. Facebookon ilyenkor az a jó, hogy meg tudod nézni a kommentelő profilját, aki sok esetben maga is csóró, pl. egyedülálló anyuka 3 pujával.

Szerintem egyet tudunk érteni abban, hogy pl. Norbit meg Rékát sem azért utálja senki, mert van pénzük. Így ha valaki a szépen befényképezett kis lyuk lakását akarja kiadni aranyáron, akkor lehessen már megemlíteni, hogy ez gáz.

Mi mozgatja ezeket, talán azt remélik, hogy a gazdag látja a kommenjeiket és leesik nekik valami? :D



2020. nov. 26. 08:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

"Állításodat önkényesen, a cél érdekében összeválogatott vagy más módon túlságosan leszűkített mintahalmazzal próbáltad meg igazolni, amikből azonban a számodra nem kedvező vagy a következtetésednek potenciálisan ellentmondó elemeket, eseteket eleve kizártad, vagy legalábbis nem vetted figyelembe."


[link]

2020. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Senkiről sem lehet megmondani mennyi pénze van. A haverok profiljai alapján mind csóró, közben meg járják a világot..

A napokban sétáltam az ügyvédhez és elgondolkodtam rajta,hogy gondolná e bárki.hogy 20millió forint van az olcsó fila táskámban? Kínai farmer,egy kenyelmes póló meg egy akciós kabát volt rajtam..

Én azért védem a tehetősebbek egy részét mert akiket ismerek keményebben megdolgoztak a pénzükért mint néhány gyári munkás. Tudok olyat aki eladta az autóját is ,hogy tudjon fizetést adni. Meg 30órát dolgozott egy huzamban alvás nélkül.. persze,hogy megvédem Aladártól akinek lóg a bagó a pofájábol és 1perc túlórát nem vállal...

2020. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2: a gyári munkás nem úgy keres minimálbért, hogy nem hajlandó 8 órát sem ledolgozni, hanem túlóráztatják 12-16 órákban és úgy. Ők lehet, hogy nem egy huzamban dolgoznak 30 órát, de mondjuk minden héten 30 órűval többet. Kicsit messze állsz a valóságtól.

Akinek egyébként a kocsiját el kellett adnia, hogy fizetést tudjon adni, az valami nagyon nem jól csinál, és jobban jár, ha mielőbb befejezi a vállalkozósdit.

2020. nov. 26. 09:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kiállunk-e valaki mellett nem függ össze az ő vagy a saját anyagi helyzetünkkel. Úgy látszik, te abban élsz, hogy fúj, aki gazdag, az rossz.

Egyébként tényleg én is azt látom a környezetemben, amit a 2-es is írt. Nemcsak úgy az emberek ölébe pottyan a pénz, hanem keményen megdolgoztak érte. Érdekes csak a pénzt irigylik a másiktól az emberek. A felelősséget nem, vagy azt, hogy nincs munkaidő, hanem egész nap dolgozik, vagy azt, hogy hétvégén is dolgozik, stb. Aztán ha egyszer el mer menni nyaralni, akkor már rögtön megszólják :D

2020. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden egyéb negatív emberi tényező hiányában kritizál, támad valaki valakit csupán azért mert gazdag, akkor az sima irigység és az ilyen önmagában undorító.

Mindenki a saját sorsának a kovácsa, kapitalizmus van, a lehetőségek mindenkinek adottak!

2020. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4: pont erről a végletekben való gondolkodásról beszélek. Vagy jó ember a gazdag, vagy nem.

Szerintem a dolog úgy áll, hogy a nagy pénzhez sok esetben simlisség kötődik. Nyilván nem az összes gazdag ilyen, semmi gond nincs azzal, ha valaki az eszével, munkájával, kitartásával teremtette meg magának az egzisztenciát. De ha valakiről tudvalevő, hogy nem tisztességes, illetve nyerészkedni akar a kiszolgáltatottabb helyzetű társain (albérletek nagyon jó példák), akkor lehessen már megemlíteni. Erről beszélek mindössze.

2020. nov. 26. 09:18
 7/21 A kérdező kommentje:

5: kapitalizmus van, de a lehetőségek nem mindenkinek adottak.

Godnolom, te is olyan emberke vagy, aki veri a mellét, hogy ő 0-ról jutott oda, ahová, miközben iskoláztatták, támogatták a szülei, lakást vagy házat ia vettek neki akár.

0 és 0 közt elég nagy a különbség.

2020. nov. 26. 09:20
 8/21 savanyújóska ***** válasza:
100%

Azért azt tegyük hozzá, hogy az, hogy valakinek van egy "kis lyuk lakása", attól ő nem lesz gazdag, ha piaci áron felül kiadja, attól sem, hiszen nem veszi ki senki, ha meg igen, akkor az bármennyire is elítélhető morálisan, piaci ár. Pillanatnyilag egyébként több éves mélyponton vannak az albérletárak, szóval ezért is nehéz nyerészkedni rajta.


Szétszálazvaa dolgot, azért albérlet és albérlet között is nagy a különbség, lehet, hogy az a 25nm-es galériás lakás nem ér meg 140000-et, lehet másnak igen, ezt az idő eldönti, szerintem pont ezen a piacon nem lehet tömegesen nyerészkedni, mert nagyon gyorsan kiesnek a durva szélsőségek.


Másrészt, a gazdagság egy elég relatív fogalom, nekem pl. ott kezdődik, hogy úgy tud félretenni valalki, hogy nem kell kompromisszumot kötnie, ha esetleg luxuscikket venne (drágább autó, nyaralás stb.), azok meg általában nem a kis lyuk albérletkiadós emberek. És közöttük tényleg simán van olyan, aki innen-onnan fusizott, meg urambátyámozott, de erre viszont pont az általad említett albérlet nem jó példa.

2020. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#7

Rosszul gondolod!

És nem 0-ról jutottam oda, ahova jutottam, hanem mínuszról, mert nagyon rossz családi körülmények mellett tanultam-tanultam-tanultam, a saját kenyeremen. Anyám súlyos alkoholista volt, 4-en laktunk egy szobában. Nekem pont ez adott inspirációt, hogy nem akarok így élni!

Nyolc oldalt tudnék írni az útról, ami odavezetett, hogy gazdag ember vagyok, bár ez erősen relatív, hogy kinek mi a gazdagság.

A lényeg, hogy több értékes ingatlannal rendelkezem, nincsenek anyagi gondjaink. A vállalkozásom jól prosperál, de ha holnap becsődölne is, évekig élhetnénk gond nélkül.

2020. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9: biztos, hogy a te példád sem egyeülálló (örülök, hogy összehoztad), de messze nem is ez az átlag. Attól, hogy neked sikerült, még nem helytálló az a feltételezés, hogy kizárólag a sok munka elég ahhoz, hogy az ember sikeres és gazdag legyen. Aki kiritizálja a gazdagot, sok esetben valóban irigy, de ez nem azt jelenti egyből, hogy ő nem dolgozik, vagy dolgozott keményen. Legfeljebb azt, kevesebb lehetőséghez jutott.
2020. nov. 26. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!