Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig az olyanok védik...

Miért mindig az olyanok védik a gazdagokat, akik csórók?

Figyelt kérdés

Ha gazdagokat kritizálsz, egyből megjelenik néhány ember, akik elmondják, hogy te mennyire irigy vagy, és csak azért ugatsz, mert neked nincsen. Facebookon ilyenkor az a jó, hogy meg tudod nézni a kommentelő profilját, aki sok esetben maga is csóró, pl. egyedülálló anyuka 3 pujával.

Szerintem egyet tudunk érteni abban, hogy pl. Norbit meg Rékát sem azért utálja senki, mert van pénzük. Így ha valaki a szépen befényképezett kis lyuk lakását akarja kiadni aranyáron, akkor lehessen már megemlíteni, hogy ez gáz.

Mi mozgatja ezeket, talán azt remélik, hogy a gazdag látja a kommenjeiket és leesik nekik valami? :D



2020. nov. 26. 08:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#10

A lehetőségeket nem tálcán hozza az élet - bár erre is van példa - hanem keresni és felismerni kell őket. Na, ehhez kell némi agykapacitás, mert én ismerek olyanokat, akiknek az élet kínálta a lehetőségek sorozatát és nem, vagy rosszul éltek vele. Utána meg sírnak.

Jól elbeszélgettünk, de most mennem kell dolgozni. Szép napot, jó elmélkedést mindenkinek!:)

2020. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, vannak férfiak akik meg kiáll(ná)nak amellett hogy a menstruációs termékek ingyenesek legyenek. Pedig hát ez elég kevés férfit érint ugye. Akkor miért ne állhatna ki egyik ember mellett a másik? Ha neked ez új, hihetetlen, és még irigy is vagy mellé, akkor lehet nem a többiek műszerében lesz a hiba
2020. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Igazából onnantól, hogy a kérdező rosszindulatú csóró akinél alap beállítás, hogy utálja a "gazdagokat" meg mindenkit aki mást mer állítani mint ő, onnantól nem igazán van értelme a kérdésnek...
2020. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

Azért, mert abba a hitbe akarják ringatni magukat, hogy mindenki megdolgozik azért, amije van. Pedig a munka nem minden... Egyrészt van, aki keményen tanul, különtanárhoz is jár, mégsem képes bekerülni a kívánt egyetemre, mert sajnos a képességei nem olyanok. Ez azt jelenti, hogy ő nem dolgozott keményen, csak mert nem érte el a kívánt sikert? Dehogy. Másrészt van, akinek az ölébe hullik. Persze, valaki megdolgozik a pénzért, pl. ismerek olyan párt, ahol a pasi dolgozik keményen érte, míg a csaj csak van.


Egyébként nem vagyok szegény, mindenem megvan. Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy a világ totál igazságos.

2020. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes gondolatmenet. Én évente 1x megyek fel a Facebook-ra, ugyanaz a képem van fent 1000 éve (1 db), amin a kutyámmal vagyok. Ettől függetlenül van férjem és bőven atlag felettinek mondanám a kapcsolatunkat. Ez a profilomból mégsem derül ki.


Magyarán a te gondolatmeneted alapján csórónak számítok, mert nem rakom ki, hogy hova megyek nyaralni, milyen éttermekben eszem és 1 hónapban mennyit költök szarságokra és nem szelfizem tele a profilomat a férjemmel. Szóval akkor én egy befordult, egyedülálló p.csa vagyok, akinek csak a kutyája van és annyi pénzem sincs, hogy a szomszéd utcáig elmenjek.


Épp a hozzád hasonlók miatt nem használom a közösségi oldalakat, akik 1 profil alapján véleményt alkotnak mások magánéletéről és anyagi helyzetéről, közben meg baromi messze járnak az igazságtól.


A barátaim/családom tudja mi a helyzet, mikor hol vagyunk, a többi huszadrangú senki véleményére meg nem adok.

2020. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

15# Így van, az vagy. :D Ahogy egyébként én is, mert ha évente egyszer megosztok valamit az életemből, akkor már sokat mondtam. Ha ez alapján kéne megítélni az életemet, elég szánalmasnak tűnhetek.


Én azt nem értem és nehezen is tudok megbarátkozni vele, hogy miért ilyen rohadt anyagias a világ. Ha nekem van egy fölösleges kockacukrom, amit értékesíteni szeretnék, akkor kitalálom az árát és meghirdetem. Max a kutya nem veszi meg, mert másnak nem ér ennyit. De miért kell kommentálni ezt bármilyen szinten is? Miért kell turkálni más zsebében, más életében? Tovább kell görgetni és kész.


Miért nem tudunk elmenni egymás mellett úgy, hogy nem teszünk megjegyzéseket a másikra és főleg nem vonunk le messzemenő következtetéseket egy-egy tettéből, jellemvonásából, vagy akár az öltözködéséből, két profilképéből, stb. Utálom ezt az emberi tulajdonságot és messziről kerülök minden olyan embert, akin ezt érzem. Az emberek nagy többsége már a második mondatával anyagiaskodik egy beszélgetésben: "Dejó ez a pulcsi, mennyiért vetted?". A belem kifordul ettől.

Nem lehetne inkább egymás hogyléte felől érdeklődni őszintén? Nem az anyagi hogyléte, a lelki hogyléte felől...

2020. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ijeszto es szomoru belegondolni, hogy valaki ugy erzi, hogy kepes kovetkezeteteseket levonni egy facebook profilbol.

37 eves vagyok, 10 eves kepem van fent, nem rakok fel magamrol, csaladrol, nyaralasrol, uj hazrol, uj autorol, munkarol, 9 szamjegyu fizetesrol, koteg keszpenzrol fenykepet, ez alapjan akkor valoszinuleg csoronak belyegeznel.

Mondjuk kulonosebben nem zavar, hogy aki nem is ismer, az milyen teves kovezkeztetest kepes levonni. Aki ismer, az meg latja a valosagot.


Az emberi erteket meg nem befolyasolja a penz, lehet valaki szegenyen is jo ember, mint ahogy milliardosan is utolso, sz*r ember. Az ilyen altalanositasok megintcsak nem a legelesebb elmekre jellemzok.


Amugy a sok munka ES tanulas egyutt az esetek 90%-ban meghozza az eredmenyet. A maradek 10% a szerencsen mulik, van, akinek peche van es nem jon ossze, mig masnak szerencseje es igy jobban bejon neki. A munka ES tanulas (ez a ketto egyutt) mindenkeppen jobb eredmenyt hoz, mintha nem is probalna meg az ember fejleszteni magat. Az, hogy valaki 40 evig ugyanazt csinalja, az a munka reszet tejesitheti is, csak eppen a TANULAS, tovabbfejlodes reszet nem.


Az meg, hogy valaki mennyiert adja (nem monopoliumkent) a hazat, kockacukrat, hasznalt autojat, az az o sajat dontese. Ha nekem nem er annyit, megveszem mashol. Ha viszont pont az kell, akkor nekem megeri es megveszem.

2020. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
13: kíváncsi lennék mennyi a havi nettód összevetve az enyémmel, egyszerű barátom.
2020. nov. 26. 14:22
 19/21 A kérdező kommentje:
15: azért mégiscsak adsz ezen huaszadrangú senkik véleményére, ha már ilyen kisregényt iderittyentettél. Egy szóval nem mondtam egyébként sem, hogy a pénz önmagában baj, de itt a gyakorin nem is szokás sokaknál szöveget értelmezni, nálad sem. Én csak csodálkozom, hogy az ilyen agykapacitással bírók is kéepsek jelentős vagyonhoz jutni. Biztosan azért, mert megdolgoztak érte :)).
2020. nov. 26. 14:25
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos úgy látom öngólt rúgtál, mert hihetetlenül okosnak hiszed magad, mégsem sikerült értelmezni a fentebb leírtakat. 😬🤐

Csak egy szánalmas, kötekedő senki vagy, aki mások magánéletével foglalkozik.

2020. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!