Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem irigylitek néha kicsit...

Ti nem irigylitek néha kicsit a gazdagokat?

Figyelt kérdés

Én néha azokat, akik megtehetik, hogy felmondanak a munkahelyükön, és elutaznak 1-2 évre, mondjuk Ázsiába, vagy valami világkörüli útra, külföldön ez elég nagy divat.

Vagy akik már olyan pozícióban vannak, hogy nem órabérben dolgoznak, hanem határidőre. Jó, mondjuk ehhez nem kell kimondottan gazdagnak lenni, de inkább magánvállalkozókra és magasabb, kreatív pozícióban dolgozó emberekre jellemző inkább.

Apróbb dolgoknál is eszembe jut, például hogy milyen jó lenne megvenni a boltban azokat a ruhákat, amik tetszenek, olyan jó inspirációk vannak neten, csak pénzem nincs, hogy öltözködjek.

Vagy mennyire kellemes lenne elugrani egy külföldi városba (mondjuk Bécs, Róma) egy hétvégére, csak úgy kikapcsolódni. És annyiból állna az egész, hogy kigondolom, veszek egy repjegyet, és semmi gondom tovább.

Sajnos nem valószínű, hogy valaha is bejön az élet, mivel olyan szakot választottam, amivel elhelyezkedni is nehéz, nemhogy meggazdagodni. Tisztában vagyok vele, hogy nem tudnék elvégezni egy mérnökit vagy egy programozóit, ezért olyan irányba mentem, amihez van érzékem is, csak nem túl keresett sajnos. Nem szeretnék egy életen át gyárban dolgozni a soron vagy bolti eladóként, ezért nagyon szeretném, ha legalább lediplomázni sikerülne.

A gazdag pasi opcióról már lecsúsztam, mellesleg sose voltak még csak jómódú udvarlóim sem, valahogy nálam nem játszik az a különös véletlen, mint néhány lánynál, hogy sorozatban gazdag férfiakba szeretnek bele.

Realista vagyok, így nem lottózom, amugy se volt soha ilyenben szerencsém, még csak kaparóssal sem szoktam nyerni.


23l


2017. szept. 18. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Megértem és igen elég sokszor.

Milyen szakon vagy ?

2017. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nyelvszakos, két idegennyelv szakpárral
2017. szept. 18. 19:47
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Én nem néha, elég gyakran sajnos.
2017. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Kétféleképp lehet az élethez hozzáállni. Az egyik az örök elkeseredettség és szomorúság útja, míg a másik a boldogságé. Mindenkinek megvan a joga, hogy azt válassza, amelyiket ő szeretné.

1) Mindig azt nézed, hogy mennyi minden nem adatott meg neked az életben. Mi lenne, ha ilyen vagy olyan lennél, milyen lenne, ha megtehetnéd ezt vagy azt. Ha ilyen vagy olyan pasid lenne.

2) Arra figyelsz, hogy mennyi minden megadatott neked az életben. Az egészséged, hogy azt tanulhattad, amit szeretsz, vannak szüleid, akikre támaszkodhatsz a bajban, és hogy van tető a fejed felett és rendes ételt ehetsz.

2017. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Kiegészítésként, én pont erre a második szemléletet igyekszem követni. Nem másokkal foglalkozni, hanem saját magammal.


23/F

2017. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én is elégedett vagyok alapjáraton, de vannak helyzetek, amikor nem tudom nem észrevenni az ilyesmit, de szerintem nincs is olyan ember, aki soha semmivel sem volt még elégedetlen az életben.
2017. szept. 18. 19:58
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Biztos vagy te ebben? Tele vagy kétséggel, bizonytalansággal és félelemmel.
2017. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az élet nem fekete vagy fehér, utolsó, nem csak optimisták és pesszimisták léteznek, és akármennyire is pozitív akar maradni valaki, mindig vannak olyan napok, amikor valamiért nem megy annyira, mint általában.
2017. szept. 18. 19:59
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem tudhatod ennyiből, tele vagyok-e bármi ilyesmivel.

Lehet, egy más hangulatban írt kérdésemnél lenyűgözne az életvidámságom.

Nem szeretem, amikor valaki 10 sorból szeretne jellemrajzot felállítani.

2017. szept. 18. 20:01
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy az érzéseidre vagy a tényekre alapozol. Én a tényekre.


Egy példa, az egyetemen töltött utolsó évem. Egy tantárgy van hátra, hatodik vizsgám volt. Tanultam rá, mint az állat, mégsem sikerült hatodik alkalommal sem. És a magyar törvények szerint a vizsgaidőszak végén az így járt hallgatók jogviszonyát a vizsgaidőszak végével meg kell szüntetni.


Ha az érzelmeimre hagyatkoztam volna, akkor ebbe a helyzetbe belepusztulok. Tény, én is be voltam pánikolva, hiszen ember vagyok, az érzelmeimet nem tudom teljesen elzárni. De ha a tényekre fektetem a hangsúlyt, hideg fejjel jobban végig tudtam gondolni a helyzetemet. A helyzetből úgy kerültem ki, hogy abszolváltam.


23/F

2017. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!