Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érhetem el a céljaim?

Hogyan érhetem el a céljaim?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom elérni a céljaim?

Hogyan kezdjem el?

Mivel tudom magam motiválni?



2020. nov. 29. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A cél kell, hogy motiváljon, illetve a felé tartó úton elért apró sikerek.


A nagy céljaidat bontsd fel kisebb részcélokra. Ezek fognak sikerélményt, tapasztalatot és kitartást adni a hosszú úton.

2020. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előveszel egy papírlapot, tetejére felírod a célodat, majd alá szépen visszabontod lépésekre, lehetőleg reális idővel. Pl 50 milliós házat ne 1 éven belül akarj megvásárolni, ha nincs tudásod, se pénzed, se jól fizető munkád.
2020. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Tudatos, hatékony, rendszeres, következetes cselekvéssel a cél irányába. Ha motiváció kell a célodhoz, nem is akarod igazán
2020. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

nekem mindenféle projektfüzet segít.

pl. van olyan általános projektfüzetem, amibe leírtam az összes célomat témára bontva. akár könnyen, akár nehezen elérhető.

évente tervezek éves célokat januárban, és összegzem az előző évet. Mit sikerült elérni, stb.

Havonta/hetente/naponta is vannak céljaim. pl. a PlanAll naptárak ilyenek, amikbe ezeket tudom jegyzetelni, ezt tudom ajánlani. nem mondom, hogy minden összejön, de amióta így csinálom, azóta nagyon sokminden sikerült.

ezen kívül vannak a nagyobb projektekhez külön füzeteim. pl. lakásvásárlás, kölcsönfelvétel, lakásfelújítás: ezekbe minden aktuális dolgot lejegyzetelek, mert rengeteg mindennek kell utánanézni ezekhez. így ezek úgy funkcionálnak, mint valami iskolai tanfüzet. pl. bankkölcsönnél felírogattam a különböző bankok ajánlatait, stb. hogy a végén a legjobb döntést hozzam.

Nekem ezek így nagyon beváltak. Rengeteg mindent sikerült így megvalósítanom egész rövid idő alatt.

2020. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem biztos, hogy el kell erni oket, mert plane ma, annyi hamis cel lebeg a fiatalok elott, es utana torvenyszeruen lesznek frusztraltak. Akik megis elernek olyan dolgokat, ami teljesen hihetetlen, azok veleszuletett keszseggel tudnak torekedni fele. Biztos, hogy torekedes es alazat is van benne.

De a tobbsegnek inkabb merni kene kozepszerunek lenni. Sokkal tobb boldog pillanatuk lenne, meg ha nem is lehetne kirakat fotokkal dokumentalni.

2020. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak:

Központi felvételire készülök,szerintem ha itt középszerű lennék(mondjuk 50pont)

Magamnak akarok megfelelni,70-80pont közötti a cél(csak akkor van esélyem hogy felvesznek)

2020. dec. 4. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!