Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátom alig mozdul ki...

A barátom alig mozdul ki otthonról, hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom már több éve alig mozdul ki otthonról. Szociális fóbiája, depressziója, pánikbetegsége van, volt, hogy kimozdult, és rosszul lett. Emiatt iskolába sem tud járni, otthon segít, de kimozdulni nem tud.

Ördögi kör, mert emiatt pszichológushoz sem megy el. Ha beteg, akkor is megvárja, amíg jobban lesz, nem megy orvoshoz. A szülei sem tudják rávenni a kimozdulásra. Nyilván ő maga is szenved, de rosszul lesz, ha kimegy.

Fiatal felnőtt, de a szülei sem fognak örökké élni, és nem tudom, mi lesz vele. Ismertek hasonló embereket?



2019. szept. 8. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Neki gyógyszer kellenne de sürgôsen. Akkor legalàbb pszihológushoz meg alap helyekre ki tudna jàrni. Szülôknek kéne elvinni pszihiàterhez. Ha ott vannak vele, csak kibirja.
2019. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván, de a szüleit meg eléggé kizárja ezekből a dolgokból. Mentek már együtt pszichológushoz, de az még gyerekpszichológus volt, nem segített. Ajánlgattam neki az én terapeutámat, vagy valaki hasonlót, de mindig csak az van, hogy jó lenne. A szülei már nem merik erőltetni. Kicsit úgy vannak vele, hogy majd ha mondja magától.
2019. szept. 8. 15:54
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Vegyenek neki jó ruhát, te meg elmehetsz vele egyszer körülnézni valami boltba pl menjetek el táskát venni vagy pizzázni. Gyűjts össze neki vicces sztorikat. Aztán majd kedvet kap. Mit csinál otthon, gamerkedik? A gamerek szoktak néha ilyet csinálni.
2019. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem gamerkedik, segít otthon, vagy olvas. És nem hinném, hogy a ruhavásárlás segítene rajta...
2019. szept. 8. 16:42
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
Nekem volt egy haverom aki így volt. Béna ruhája volt szóval elmentem vele venni olyat amiben jól érezte magát. ELhívtam valahová aminek örült. Foglalkoztunk vele barátok. Ma már házas és van egy kislánya. Nem hiszem hogy te segíteni akarsz rajta....Inkább az a jó kis káröröm. Gondolom jólesne ha begyógyszereznék. Őt is sokan be akarták, mégse kellett. Ha segíteni akarnál minden megoldáson elgondolkodnál. Ez egyből kiütközik.
2019. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gondolod, hogy éveken keresztül nem próbálkoztam ilyesmivel? 😂

Sajnos léteznek VALÓDI mentális betegségek, ahol igenis van szükség gyógyszerre és orvosi segítségre. Van különbség gyógyszer és leszedálás közt is. De te nyilván egy gyászoló embernek is azt tanácsolnád, hogy menjen, vegyen egy Nike csukát, aztán minden rendben lesz.

2019. szept. 8. 17:17
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen kárörömről beszélsz? Komolyan nem értem, ebben a kontextusban ez egyáltalán hogy fordulhat meg valaki fejében. A legjobb barátom, és nekem nyilván hasznom származna abból, ha "begyógyszereznék"... Gratulálok!
2019. szept. 8. 17:19
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Igyon orbáncfű-citromfű -tea-kombót; és egyen zabkorpát. Segít megnyugtatni az idegrendszert mind a kettő. Az idegrendszer jó állapotához B vitamin és Magnézium kell. Zabkorpa az egyik legjobb ilyen, azt mindenképpen vegyél neki. Nem is kell sokat enni egy napra, elég, ha a kezedbe szórsz valamennyit, azt beleszórod a szádba, megrágod, és megeszed. És kész. Nagyon-nagyon tápláló. Vannak még multivitaminos üdítők is, van még a tej is nagyon jó; a mogyoróban abban is van pl magnézium, szóval az ilyen mag-félékben. A jóreggelt kekszekben is vannak ilyen vitaminok, meg a ciniminisben, meg kakaóban, fahéjban, banánban pl. A banánban pl tudom, abban ilyen szelén is van. De egyébként azt pl nézd meg, hogy mikor van szezonja.
2019. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Nekem mindig is szociális fóbiám volt, meg szorongó voltam, de a kimozdulás nem okozott gondot. Aztán tavaly súlyos testi betegségek vágtak le, daganat meg később tüdőembólia, és az ezekkel járó nagyon hosszú kórházi kálvária hozta elő belőlem a pánikbetegséget. Már csak sajnos nagy erőfeszítéssel tudom elhagyni a lakást. Kérdés, hogy az embólia okozhat-e ilyen tüneteket, ez elvileg fel kell, hogy oldódjon egy idő után. A szellem kiszabadult a palackból, halálfélelem is gyötör a többi tünet mellett. Szerintem a lelki probléma egyértelmű, mert érzem a félelmet, a feszültséget és a pszichoszomatikus tüneteket. Kérdés, hogy van-e még valami testi probléma is. Ha teszem azt mondjuk az embólia nem újul ki, a daganat meg nem ilyen tüneteket okoz, akkor elvileg jól kéne hogy legyek. Viszont ennek az ellenkezője az igaz. Nyilván fizikailag is leépültem, és ez tényleg egy ördögi kör. Az ember már előre fél, ha menni kell valahova. Az ördögi kört az táplálja, hogy ha jók is jelenleg a kontroll leletek, bennem van az a félelem, hogy mi van, ha mégis történik valami rossz, ha kilépek az utcára. Nálam sajnos ezek a testi betegségek erősítették meg óriásira az ezzel kapcsolatos félelmeket. Mert az alap szorongás és szociális fóbia korábban ilyen szinten nem terjedt ki a testi problémákkal kapcsolatos félelmekre, kordában tudtam tartani. Még orvosnál sem voltam sok évig. Tehát hiába vagyok túl ezen az egészen, ha viszont lelkileg tönkretett, és nem tudok kimászni belőle. Hatalmasra erősödött bennem a jövőtől való félelem is. Úgy tűnik, hogy ez a tavalyi kálvária végzetes roncsolást okozott lelkileg. Olyan ez, mint egy akkumulátor vagy transzformátor, a félelmek mindig újra generálódnak, és az ember már előre fél és rosszul van már a készülődésnél. Nyilván fáradékony az ember ennyi minden után, meg ott van az embólia is, de szerintem így nem kéne, hogy tönkre tegyen valakit, emiatt vagyok biztos a lelki okban. Kérdés, hogy van-e esetleg még valami testi elváltozás, vagy pedig ezeket ki lehet zárni. Ha ki lehet, akkor is ott vannak a hatalmasra erősödött és említett félelmek, hogy mi van, ha netalán bármi mástól rosszul leszek. Szóval borzalmas.

Ezt az egészet azért írtam így le, mert van olyan, hogy egy eleve szorongó emberben súlyos testi betegségek váltják ki a pánikbetegséget.

Ez a kérdésben szereplő fiatalember szerintem gondoljon arra, hogy nem szenved testi betegségekben. Bár ez valószínűleg nem vígasztalná.

2019. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Úgy is lehet fogalmazni, hogy a testi és a lelki betegségek együtt végzetesnek bizonyultak sajnos.
2019. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!