Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom szépnek látni...

Miért nem tudom szépnek látni magamat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom az alakomat, olyan dolgok miatt, amit senki más nem vesz észre általában. Ilyenek például, hogy nagynak, kövérnek látom a hátamat, a karomat meg a vállamat meg vastagnak, a nyakamat túl rövidnek, a mellemet pedig túl nagynak, pedig reálisan nézve teljesen átlagos méretű. Szeretnék alkatilag vékony lenni, törékeny, kis mellekkel, kecses és szép. Az a baj viszont, hogy amikor valaki ezt megtudja, teljesen ledöbben, mert szerinte én vékony vagyok és jó az alakom stb.

Az arcomat sem szeretem, túl kerek és sápadt.

Amikor tükörbe nézek néha nem is olyan vészes a dolog, de ha meglátom magam egy fotón, elborzadok.

A lényeg, amit írni akarok, viszont a nagy kontraszt, aközött, hogy én milyennek látom magamat és hogy milyen visszajelzéseket kapok.

Nagyon sokaktól kapom, hogy milyen szép vagyok, és gondolom, hogy ha nem így látnák inkább valami más tulajdonságomat dícsérnék, vagy csöndben marandnának.

Mi lehet az oka annak, hogy teljes ellentétét látom annak, amit mások mondanak?

Nem szeretnék képet küldeni, mert nem az a kérdésem lényege, hogy szép vagyok-e vagy sem, hanem, hogy hogy lehet, hogy ennyire nem látom, amit mások igen, vagy mi ez? Lehet annyira önbizalomhiányosnak lenni, hogy kövérnek és rondának látod magad, amikor nem is vagy az? Miért nem tudom szépnek látni magamat? Hogyan tudnék változtatni? Ti hogy változtatnátok ezen?



2020. nov. 30. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Testképzavar + önbizalomhiány.
2020. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Csunya nokrol nezegetek kepeket. Az segit. :D

Egyebkent pedig, gyakran nem ildomos masokra hallgatni. Barat, baratno, anyuka, teso, nagybacsi. Ok adhatnak hamis kepet arrol hogy “persze kincsem nagyon szep vagy”. :D

2020. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos pont teljesen idegen emberektől jönnek ezek főleg, vagy nagyon laza ismeretségből, illetve fiúktól stb... Emiatt nem értem, mert még ha csak az lenne, hogy valaki elfogult, meg hízeleg. Nagyon elkeserítő, hogy én meg ennyire mást látok, nem is tudom mi az igazság. Jobb lenne általánosan elismerten rondának lenni is akár. De majd igyekszem növelni az önbizalmam, igazatok van, köszi tényleg.
2020. nov. 30. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel mint te, annyi különbséggel, hogy vannak jobb napjaim amikor szépnek látom az arcom (az alakomat sose)


Ez valóban önbizalomhiány, én tudom magamról, hogy nekem van, és azt is hogy miért alakult ki. Pszichológus segíthetne, de én még nem mertem elmenni. Ha nálad is súlyos a dolog akkor érdemes pszichológus segítségét kérni. Hátha te bátrabb vagy nálam :)

2020. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem a testképzavarral kapcsolatos probléma a meséknél kezdődik, lásd Világszép NÁDSZÁL Kisasszony.. a tündéreket mindannyian karcsú, törékeny alkatú lányokként képzeljük el, és ezt a torz sztereotíp képet erősítik a meseillusztrátorok is CSONTSOVÁNY lányalakjaikkal (lásd pl. Szegedi Katalin rajzait).
2020. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valószínűleg azért mert csúnya vagy!
2020. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy?
2020. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!