Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan emberről, kinek életcélja a megismerés, a világ megértése?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 13:59
A kérdező szavazást indított:
Számomra pozitív
Számomra negatív
Számomra semleges
47 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Az, hogy nem tudja mekkora fába vágta a fejszéjét. + aki sokat akar fogni az végül nem markol semmit.
2020. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Számomra ez pozitív tulajdonság, de ugyanakkor úgy gondolom, hogy sok frusztráló élményben lesz része az illetőnek.
2020. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
ha ez tényleg nyitottsággal párosul, mint a kulcsszavad, akkor nálam ez pozitív. szerintem az szokott beütni ilyenkor, hogy nagyon elmegy valamiben és utána már minden dologra azt akarja ráhúzni. meg van olyan is, amikor már nem megérteni akar, nem keresi, hanem megtalálta és ezt mondja mindenkinek. ezt a fázist jó elkerülni, ha egy mód van rá.
2020. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy első körben önmagát kellene megismerni ennek az embernek. :-)
2020. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában van vele, hogy elérni soha nem fogja ezt a célt, de közeledhet felé.
2020. dec. 5. 14:18
 6/26 A kérdező kommentje:

#4 milyen érdekes, egy közeli ismerőse is ezt mondta. :)

De az eddigiek alapján önmaga felfedezését kevésbé találja érdekesnek és mégkevésbé örömtelinek.

2020. dec. 5. 14:20
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
#5 arra gondolok, amikor mondjuk egy biológus a szerelemben is csak ezeket a folyamatokat látja. vagy egy közgazdász az összes emberi viszonyban a tőke működésének kivetüléseit. szóval amikor van egy ilyen séma, amit nagyon jól ismer és mindenben meglátja. és már minden az.
2020. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%
6-os Megértem. Egyszerűbb a külső dolgokban keresni az igazságot mint az embernek farkasszemet nézni önmaga árnyék-én részével ill. a félelmeivel.
2020. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sokan vannak, úgynevezett széles érdeklődésű emberek, mindenre nyitottak, egyszerűen a megismerés, a rácsodálkozás, a tudás vágya hajtja őket. Nincs ebben semmi rossz, legalább jó dolgokra használja a szabad idejét és nem mindenféle káros szokásokkal üti agyon az időt.
2020. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7 jogos észrevétel, az ember hajlamos ilyesmire.

8 egyetértek, egocentrikus szemszögből nézve valóban egyszerűnek tűnik minden és mindenki más.

9 én is így gondolom, de megkaptam azt a kritikát - rolam szól a kérdés - hogy ha csak felhalmozni akarom a tudást, akkor értelmetlen az életem.

2020. dec. 5. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!