Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan emberről, kinek életcélja a megismerés, a világ megértése?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 13:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%
Egocentrikus ember aki nem a belsőt hanem a külsőt tartja fontosnak. Egyetértünk. Szerintem, ha nem ismered meg önmagad, a világ működését sem tudod megérteni. Eddigi tapasztalatom alapján így látom ezt a történetet. Természetesen, lehet hogy tévedek. Sok sikert! :-)
2020. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem aki ezt negatívnak tartja, az nem érti miről szól a világ és az élet.

"első körben önmagát kellene megismerni ennek az embernek. :-)"

Önmagát a világ megismerése által is megismerheti, és vica versa. A kettő ugyanaz, azért.


"Természetesen tisztában van vele, hogy elérni soha nem fogja ezt a célt"

Szerintem el lehet érni a magját, lényegét. Én ezt tartom megvilágosodásnak.


"Nincs ebben semmi rossz"

Nincs ebben semmi rossz? Nem tudok ennél jobb dolgot, mivel tölthetné az ember az idejét, és mégis úgy fogalmazunk róla, hogy "hát nem rossz"?


"hogy ha csak felhalmozni akarom a tudást, akkor értelmetlen az életem."

És tényleg csak felhalmozni akarod a tudást, vagy szelektálni akarsz és a tudásból újat alkotni, fejleszteni magad? Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi.


"jogos észrevétel,"

Milyen észrevétel az, amely nem jogos? Mit jelent ez, hogy jogos egy észrevétel?

2020. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként az miért baj, ha mondjuk valaki a szerelemben biokémiai reakciókat lát, amikor az? Attól még, hogy tisztában van azzal, hogy kémia reakciókról és nem valami misztikus nemes különleges valamiről van szó, attól még ugyan úgy megtudja élni. Például ha van egy játékprogramozó, az ugyan úgy tudja élvezni a más által készített játékot, hiába tudja, hogy hogyan kell csinálni, hiába érti, hogy hogyan működik.
2020. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"kémia reakciókról és nem valami misztikus nemes különleges valamiről van szó, attól még ugyan úgy megtudja élni."

Attól hogy biológiailag megmagyarázzák, nem veszik el a különleges misztikuma. Becímkézik az említett folyamatot, megmagyarázzák biológiailag, és azt mondják rá: jah, hát ez csak ennyi, semmi több, meg tudtuk magyarázni. Közben, ahogy írtad, ugyanúgy lehet élvezni, átélni és sokkal több jelentést találni benne, mint a mechanikus folyamatának a megmagyarázása.

2020. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok!

Minden tudás annyit ér, amennyit abból önmagunk és embertársaink javára hasznosítani tudunk!"

Különben a tanulás csak öncélú, és a tudás értéktelen marad.

2020. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok érdekeset olvashattam!
2020. dec. 5. 23:07
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

Én is ilyen vagyok! A halálban semmi más nem zavar, mint hogy nem fogom megtudni hogyan is működik a világ, hogy keletkezett, és milyen lesz a vége, mi az a sötét anyag, sötét energia, hogy néznek ki az idegen értelmes lények, meddig jutottak a világ megismerésében, és hasonlók.

Amit a 15-ös írt, csak nagy szavak. A kíváncsiság az,ami hajtja az ilyen embereket, és nem érdekli őket, hogy hasznos-e, használni lehet-e valaha, valamire. De ezt az, aki nem ilyen, nem fogja megérteni. Mint ahogy én sem értem, hogy a feleségem miért kíváncsi az olyan pletykákra, hogy ki, mikor, mit, kivel... Szerinte hülye vagyok, hogy jobban érdekel a földön kívüli élet, mint az, hogy a terhes szomszédasszonynak fia lesz-e vagy lánya, vagy az, hogy mi van leértékelve X áruházban.

2020. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

17-es válaszoló szívemből szóltál!

Attól tartok, én tényleg öncélúan tanulok, mert nem a tudás felhasználása motivál, hanem maga a megszerzése!

Mindenesetre érthető, amit a 15-ös válaszoló ír, ilyen értelemben valóban nem vagyok az emberiség hasznára.

2020. dec. 6. 22:33
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

18-as

Nem tudhatod, hogy a hasznára vagy-e vagy nem. Egyrészt mert felfedezhetsz valamit, amit később hasznosítanak, de akkor még csak céltalan tudásnak látszik. De ha a tudásoddal, amit csak kíváncsiságból szereztél csak egyszer is megelőzöl valami bajt, vagy megmentesz valakit, már hasznos voltál.

2020. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, nem tudni előre mindenről, hogy később fontos lesz e.
2020. dec. 7. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!