Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltak régen a nemdohán...

Mit csináltak régen a nemdohányzó emberek?

Figyelt kérdés

Régen mindenhol szabad volt dohányozni. Valamikor simán rágyújthattak emberek étteremben, irodában, repülőn, vonaton, bárhol. És valamikor nem is volt külön helyiség sem a dohányosoknak, sem a nemdohányzóknak.

A kérdés az, hogy mit tehetett ilyenkor egy nemdohányzó?

Biztosan kevésbé tudták, hogy mennyire árt és ezért kevesebben is aggodalmaskodtak. De akkor is lehettek, akiket zavart, akik nem bírták. Akkor is lehettek például asztmások. A cigi akkor is büdös volt és tűzveszélyes.

Volt akkor erre megoldás? Vagy a nemdohányzó maradjon otthon?



2020. nov. 30. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, gondolom ők ilyenkor igyekeztek ablakhoz ülni, vagy ahol épp kevesebb volt a füst.
2020. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, némi empátia és kommunikáció csodákra képes.

Az éttermekben régen sem volt megszokott dohányozni. Kocsmákban igen, de akik oda járnak, azoknak a 99%-a úgyis dohányzott. Buszon régen sem lehetett, vonaton volt külön dohányzó és nemdohányzó kocsi, a buszmegállóban és az utcán pedig most is dohányoznak, tök mindegy, hogy előbbiben nem lehetne.

2020. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező még régebbi időre gondol, amikor tényleg mindenhol lehetett dohányozni. Én emlékszem rá, hogy amikor középiskolába jártam, akkor a felnőttképzésesek ott dohányoztak a folyosón, és ez nem volt szabályellenes. (40 éves vagyok)
2020. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

3

Igen,meg a kórházakban is. Folyosón, kórtermekben.

Főorvos úgy vizitelt :D

Nyilván zavarta a nem dohányosokat,de biztos nem volt az a hiszti,mint ma.

2020. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem dohányoztak
2020. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Édesanyám most 71, ő azt mondta hogy akkoriban szinte mindenki dohányzott, nagyon ritka volt aki nem.

Még a moziban is szívták.

Nem volt ennyire pc világ, mindenki kénytelen volt elfogadni a többség szokását.

Asztmás meg elenyésző volt, ez az asztma meg allergia meg társai ilyen tipikus "civilizációs betegségek", egyre több van belőlük (ahogy daganatos betegből is) mert kollektíve gyengül az emberiség genetikai állománya, meg rengeteg szemetet összeeszünk amit a nagyszüleink még nem ismertek.

2020. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
hisztis emberek minden korban voltak vannak és lesznek, de ettől még a többség túlélte ha valaki rágyújtott. amúgy tényleg, éttermekben, vonatokon, ilyesmi, volt nemdohányzófülke.
2020. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Mikor én voltam gyerek akkor a buszon is lehetett dohányozni. Meg mindenhol. Emlékszem hogy mindenki pöfékelt a plázában, kórházban, egyetemen. 2006-ban Syma csarnokban voltam koncerten, emlékszek hogy aki gondolta az rágyújtott, pedig az is beltér teljesen.

Ma fura, régen az volt a normális.

2020. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kommentekhez még annyit tennék hozzá, hogy a régi cigik füstjét sokkal kevésbé lehetett érezni mint a mostani aromákkal telepakoltakat. Persze voltak kivételek, gyakoribb volt az alig mosott házi dohány, ami kegyetlen büdös tud lenni, de a boltban kaphatóak egész tűrhetőek voltak egy pl. mostani LD dohányhoz képest.
2020. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Amikor te gyerek voltál, és a buszon lehetett cigizni?

Akkor hol volt pláza???


Az első nalunk épült, és hidd el nem.lehettet dohányozni a buszon.

2020. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!