Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » SZAVAZZ! Örülnél annak, ha...

SZAVAZZ! Örülnél annak, ha holnap felkelnél és minden ember eltűnne a Föld bolygóról ? Az összes ország összes nemzetének tagjai, minden egyes ember és egyes egyedül élnél ezen a bolygón holnaptól, de a tárgyak megmaradnának.

Figyelt kérdés
Mihez kezdenél, feltalálnád magad? Életben tudnál maradni? Milyen életmódot folytatnál ? Mik lennének az első lépéseid ?

2020. dec. 6. 21:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

#9


Hát ha nagyon ez izgat csak akkor próbálnám élvezni az életet így is. Tanulnék a növényekről, hogy mi az ami ehető mi az ami nem, mit mire lehet használni, mert ugye se orvos, se egészsegügy se semmi. A gyógyszerek meg 20 évig nem állnak el rendesen. Próbálnék minden hasznos tudást elsajátítani.

Tartanék pár házi kedvencet :) valószínűleg keresnék valmi nagyobb városi házat, a közelbe ültetnék fákat, mimdenfélét, próbálnék berendezkedni. Itt éldegélnékbegy darabig amíg tanulgatok. Járnék kirándulni, utazgatni. De ugye sok tanulás kell, mert nem járhatnék mindenhova autóval se ha nem tudom esetleg az alap dolgokat javítgantni. De így jobban belegondolva konkrétan áram nélkül is lennék ha azzal nem tudok mit kezdeni, mert ugye leáll minden szolgáltatás is. Persze informatikus vagyok, megpróbálnék minnél többet kihozni a helyzetből.

Lehetbkicsit vegább életmódot is élnék mert nem lenne szívem annyira állatokat se ölni.

2020. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mi lenne ebben az életben a legnagyobb rizikófaktor, nehézségi tényező ?
2020. dec. 6. 21:38
 13/31 anonim ***** válasza:

#12

Az idő kevéssége. Ha minden percet kihasználsz, akkor is olyan rövid egyetlen élet.

2020. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Zombik nélkül nem muris
2020. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

#12

Szerintem esetleg pont az állatok. Rengeteg kóbor kutya lenne, szaporodnának a rókák, medvék, farkasok és sok más ragadozó állat is.

De vegyük csak a kutyákat. Falkába verődve nem biztos hogy annyira örülnének ha meglátnának, hiszen már lehet vadabbak lennének. De minden más tényleg ragadozó állat amitől van ok félni hely korlát nélkül szaporodhatnának, bárhova mehetnének, bőségesebb lenne számukra az eleség is, élhetőbbek a feltételek. Velük akadhatnának gondok. Hiszen én potenciális étel lennék.

De ugye a mindennapokkal is lehetne baj, pl fával kellene fűtenem. Élelemről és vízről gondoskodni, meg valami elfoglaltsággal. Próbálni tisztán tartani a helyem, hogy a fent említett ragadozóktól mentes legyek. Ruhát éppen tudnék bármikor bármennyit szerezni.

De maga ez hogy lehet modern technika nélkül kellene élnem és esetleg mindenért keményen megdolgozni, tudván hogy esetleg 50 évig senkivel sem beszélhetek amíg meg nem halok azért elég kemény lenne szerintem.

Sütni is csak tűzön tudnék mert ugye se gáz, se víz, se villany. Nem működnének a szolgáltatások sem, vagy csak egy darabig. Habár ki tudja... Sok dolgot kellene tanulnom. Lehet korlátlanul lenne víz és gáz készletem, ugye egy főre persze. Az biztos hogy olyan helyet keresnék ahol 500kilóméteres körzetben legalább nincs atomerőmű. Mert karbantartás hiányában azok bizony robbani fognak. Meg még kitudja hogy milyen kockázati tényezők lennének menetközben.

2020. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
15: Huhhh, amiket leírtál problémákat, sokkal nem is számoltam.
2020. dec. 6. 21:51
 17/31 anonim ***** válasza:
Nyilván beszereznék egy fegyvert azzal elriszatom a vádakat. Sőt vadászni is lehet. Mondjuk az nem egyszerű mutatvány kizsigerelni meg megnyúzni a vadat annak aki nem csinált ilyet előtte. De mindegy is, konzerv bőségesen lesz. Én nem biztos, hogy letelepednék egy helyre huzamosabban, vagy ha igen lennének hosszabb-rövidebb felfedező túra amivel hátha találnék olyat ami segít az életben maradashoz, vagy megérteni mi történik.
2020. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Ilyen körülmények között meddig húznátok ki ?
2020. dec. 6. 21:59
 19/31 anonim ***** válasza:

#16

Hasonlókon már gondolkoztam, ezeken még nem, csak így menetközben ugrott be, hogy pl a reaktorok tutira felrobbannak. Ez onnan ugrott be, hogy esetelg a napelemek szolgáltathatnak áramot, de azt le is kellene tárolni valahogy, hogy ne csak nappal legyen áramom... Na mindegy... Innen ugrott be az erőmű, hogy azok is mennének, de ugye azokat felügyelni kell. Azok felrobbannának. Meg amiket katonai célokra használnak bombák meg a jó ég tudja hogy mik vannak még, azokat se tudom miket igényelnek vagy hogy vannak, lehet hatalmas lenne a káosz. Azért nem tudom hány atomerőmű van és egy nagyobb erőműnek a robbanása mivel járna. Azért ha 10 hatalmas erőmű ha felrobban azért nem lenne természetes a mosolyom. Lehet bárhol lennék olyan sugárzás érne hogy ott maradnék.

De pl az állatos is lehet 10-15 év távlata. De akkor nagyon csúnya lenne ha gyakrabban látnék medvét mint naplementét. Fegyvert persze tartanék magamnál ilyen esetekre. De azokat se tudom karbantartani, mert ugye azt is kell, nem csak lőni tudni. A lőszereket is jól kellene tárolni.

Meg tényleg rengeteg étel romlana meg 5 év alatt is, muszáj lenne mindent tudnom hogy hogyan tudom termeszteni a különböző növényeket. Meg lehet nem ártana denevéreket szoktatni a közelembe. Mert a szúnyogok is nagyon szeretnének.

Annyi kellemetlen dolog lenne még szerintem. De inkább a vadállatok miatt és az erőművek miatt izgulnék leginkább hosszabb távon.

2020. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19: Akkor erre az esetekre semmi túlélő tipped nem lenne ?
2020. dec. 6. 22:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!