Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi úgy, hogy nem ott...

Más is érzi úgy, hogy nem ott tart az életben, ahol szeretne?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok és sosem volt párom. Kicsit kínosan érint már ez a dolog, főleg, hogy nem tudok a jövőmért sokat tenni egyedül, nincs egy jól fizető szakmám, hogy normálisan elkezdjek félretenni.


Barátnőm ugyanebben a cipőben jár, de ő nagyon reménykedik, hogy feleségül veszi valaki, akinek szülhet 3-4 gyereket és nem kell majd dolgoznia, legalább amíg a gyerekek kicsik. (Az 10-15 év is lehet munka nélkül.)


Én nem vagyok ennyire idealista, nem is mozgok olyan körökben, ahol szemet vethetne rám egy olyan férfi, aki mondjuk legalább havi fél milliót keres. Mondjuk mondtam a barátnőmnek, hogy egy 3-4 gyerekes család fél millió forintból sem jön ki igazán, plusz neki is ugyanúgy ott a kérdés, hogy miből lesz saját lakás.


Nagyon kiszolgáltatott dolog tud lenni nettó 150-200.000 ft-os fizetés mellett abban reménykedni, hogy majd egy párkapcsolat hozzásegít az előrelépéshez, de bizonyos fizetés alatt esélytelen a saját otthon. :(


Egyébként PhD hallgató vagyok. Sokan lenézik ezt, mert hogy szerintük az "állam pénzén lopjuk a napot", de ugyanakkor tudniuk kell, hogy nem egy jól fizetett pálya ez, hacsak nem nyer az ember tanulmányi ösztöndíjakat. Egyelőre diákhitelt gyűjtök, hogy legalább legyen valami kezdőtőkém, mert ez minden hitelnél kedvezőbb, kb. 7 millió hitelem lesz, mire végzek. Szeretném állampapírba fektetni, hogy nagyobb mértékben nőjön az összeg, mint amennyivel a kamattal nő a tartozás. Sokan félnek a hiteltől, de ez szerintem egész vállalható, még akkor is, ha 20 évig kell "nyögni". Szüleim 45 éves korukra lettek banki adó mentesek, bár őket segítették az ő szüleik a házvásárláskor, ami akkor 7 millió ft-ot ért, manapság 30 millió alatt nem lehet a szülővárosomban venni lakható állapotú házat. :O


És igen, szeretnék büszke lenni arra, hogy építem a karrierem, de látva több tehetősebb ismerősöm, akiknek lakást vettek a szüleik és már férjnél vannak,nem tudom azt mondani, hogy jól áll a szénám. Persze senki sem érti, hogy miért vagyok szingli és azt sem, hogy miért vagyok negatív, szerintük ez nem normális és pszichológus kéne segítsen rajtam.


Igen, látnom kéne más szögből a dolgokat, és értékelem az életemben lévő jó dolgokat, tényleg, de nem mehetek el azok mellett sem, amik nincsenek rendben.



2020. nov. 21. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

A helyzet az hogy nem is igazán tudom hogy mi az amit tényleg igazából szeretnék. :D


27

2020. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk az elég gáz, hogy valakinek az az életcélja, hogy gyerekeket szüljön és ne dolgozzon. Erre mit lehet mondani? Menj fel a megfelelő honlapra, aztán szerezz olyan idős férfit aki ezt megteremti neked.
2020. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es: az a barátnőm álma, nem az enyém, én nem szeretnék otthon maradó anyuka lenni.
2020. nov. 21. 19:52
 4/16 A kérdező kommentje:
1-es, nem vagy egyedül, hidd el. De még te is megtalálhatod az utad!
2020. nov. 21. 19:52
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Nehéz az élet , de remélem kérdező nem jutsz el olyan mélypontra hogy Iszlám Államhoz akarsz csatlakozni. Nem éri meg börtönbe kerülni.


[link]

2020. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5-ös: nyugi ennyire még nem szálltam el. XD
2020. nov. 21. 20:00
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Érettségi után 19 évesen én is máshogy képzeltem el az életem - azt hittem mostanra lesz párom, 2-3 gyerekünk...


Aztán kezdtem építeni a karrierem, ami nem jött be (ígéret volt, de felelőtlen főnökeim voltak), repült az idő, majd 26 évesen saját vállalkozásom lett, ami idén kezdett szárnyalni (az első 3 év döcögés volt).


Összegezve az anyagi biztonság már megvan, jövőre lesz pénzem saját házat építeni (rönkház), párkapcsolatom nem volt, így gyakorlatilag most próbálok ismerkedni, amihez nem a legjobb a jelenlegi helyzet...

30/F

2020. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Én 30éves férfi vagyok.

20éves koromban érettségi után szakmát tanultam, utána elkezdtem dolgozni. Olyannyira belelendültem,hogy idén összeszedtem annyi készpénzt,hogy hitel nélkül vettem egy lakást. Cserébe sosem volt párkapcsolatom, nem volt rá idő, most 30évesen tapasztalat nélkül pedig minden nő elutasító vagy van gyereke. Ez a 22es csapdája. Elertem amit akartam. Saját lakás,autó,motorok,de nincs senki akivel megoszthatom. Barátaim vannak, páran tudják a bajom és igyekeznek segíteni,de nehéz a helyzet..

2020. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es remélem azért majd sikerül, talán jövő évtől lesz valami pozitív változás!
2020. nov. 21. 20:08
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Ó, hogyne érezném át. Most megyek majd mester szakra (remélem) és hát.. pár végre-valahára összejött egy normális, mert az eddigi felhozatal nem volt túl ragyogó. Kresz vizsgát majd a héten teszek, aztán remélem a legjobbakat. Igaz, csak 23 éves vagyok, de valamiért azt hittem, hogy könnyebb lesz munkát találni (hát még mit nem) és eddigre már jó pár éves kapcsolatom lesz...

Na, mindegy. Végülis nem panaszkodom, lehetne rosszabb is.

2020. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!