Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek le azért sokan...

Miért néznek le azért sokan amiért majdnem 30 évesen a családi házban lakom és nincs saját családom?

Figyelt kérdés
Rokonok meg mindenki aki ismer. Házat nem bírok venni hiába dolgozom. Albérletbe nem bírok menni mert nyomorognék csak. Életem szerelmét se találtam meg így nem csoda hogy nincs családom de még csak feleség se. Most azért vegyek el csak úgy valakit hogy elmondhassam hogy van feleségem vagy mi? Csak olyan nőt vennék el akivel tényleg jól meg lennénk. Ha nem találok ilyen hölgyet akkor én sose nősülök meg. Saját házat azt nagyon szívesen vennék de képtelenség. Pedig nagy álmom.

2020. dec. 9. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Most akkor van házad, vagy nincs? Ezt nem tudtam értelmezni.
2020. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs. Ez a szüleim háza ahol lakom.
2020. dec. 9. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem nehéz (értelmezni). A kérdező még otthon lakik.
2020. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nos, ennek az az oka, hogy egy 30 éves férfitől már elvárják, hogy meglegyen a maga kis szférája, és megálljon a saját lábán. Ehhez bizony kell egy olyan jövedelem, amellyel fenn lehet tartani legalább egy kis legénylakást (albérlet). A saját kégli elég nagy túlzás, ezt szerintem nem sokan várják.


Szerintem szedd össze magad, és kezdj el azon dolgozni, hogy könnyebb legyen a helyzeted. Mi gátol abban, hogy találj egy jobb munkát? Tedd meg azt. Ha évekbe telik, akkor is. Ez ilyen egyszerű. Szenvedni kell érte, de meg kell ugrani.


Hidd el, én nem nézlek le, de tudom, hogy ez a jelen helyzet senkinek sem jó. Ne süppedj bele jobban.

2020. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
azért néznek le mert irigykednek rád, hidd el nekem vágynak ők is erre hogy a szüleikkel élhessenek szabadon, a szabadont úgy értem hogy "nincs megkötés", nem cseszeget téged a tulaj, a főbérlő, boldogan élhetsz, erre vágynak de mivel már soha nem lehet ebben részük ezért szúrja a szemüket hogy te még élvezheted ezt ilyen korban is, nehéz elhinni de ebben is csak az irigységről van szó, szinte kivétel nélkül
2020. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De itt az a gond hogy képtelenség házat venni ha nettó 350 et keresnék akkor is. Talán adnak hitelt de ahhoz is magas fizetés kell, és meg akkor se biztos. Albérlet meg nagyon nem éri meg, pedig szivesen laknék már egyedül is akár.
2020. dec. 10. 09:59
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
szarjá bele gyucsá egy cigit
2020. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, bocs, félreértettelek, a szülői házban élsz, sokan élnek családi házban és nem a szüleikkel.
2020. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha 350 a nettód, és szüleid állják a rezsit (gondolom) akkor olyan nagy kiadásod nem lehet....tegyél félre pár évig, és akkor lesz némi önrészed, amúgy 350 nettó nem olyan vészes, mások 200 nettóval szobát bérelnek stb stb


Vagy menj ki külföldre, legalább a nyelvet tanuld meg....


De ha annyira el akartál volna menni már megtetted volna, szoba.


Közhelyeket tudok tanácsolni: nem figyelj rájuk stb.



Egyébként átérzem a helyzeted, nekem is mondogatják ezt már 20 éves korom óta, most 25 vagyok de minden családi eseményen felmerül hogy "na neked mió lesz má családod" :D

2020. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Milyen 350 nettó? Hol írtam én ilyet? Örülnék én annyinak.
2020. dec. 21. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!