Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy nem csak...

Jól gondolom, hogy nem csak azzal van baj, aki kibeszél, hanem azzal is, aki visszamondja?

Figyelt kérdés
Sok esetben jobban haragudok arra, aki visszamond nekem dolgokat, mint aki mondta. Például munkahelyen én is sok mindenkiről hallok negatív dolgokat, de nem szoktam visszamondani, mert nem akarom a másikat megbántani, elrontani a napját buta megjegyzések miatt. Mióta előléptettek viszont van egy kolléganőm, aki szinte napi szinten mondja, hogy ki mit beszél rólam. Mivel a munkámba nem nagyon tudnak belekötni, így sokszor a külsőmmel vagy a viselkedésemmel kapcsolatos negatív dolgokat játsza vissza, mint egy magnó. Hiába mondom neki, hogy engem nem érdekel senki véleménye, akkor is jön, hogy xy ezt meg azt mondta rád. Úgy érzem valójában neki van velem baja, csak nem meri a szemembe mondani és emiatt ilyen módon akar inkább megbántani. Próbálom nem felvenni ezeket a sértéseket, de mindennap ezt hallgatni kezd nyomasztóvá válni. Akik kibeszélnek azokkal nincs bajom, sokan dolgozunk együtt, mindenki beszél valamilyen szinten a másikról, természetes dolognak tartom addig, amíg nem hallom vissza mik ezek a rosszindulatú megjegyzések. Ezzel a kolléganőmmel egyébként látszatra jóban vagyok, de én kezdek egyre kevésbé szimpatozálni vele ezek miatt. Veletek is van olyan, hogy nem arra kezdtek el haragudni, aki kritizál, hanem inkább arra, aki visszamondja, mert úgy érzed ezzel semmi más célja nincs, mint megbántani?
2020. dec. 9. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Az meg sem fordult benned hogy vmit változtatnod kene a viselkedéseden vagy bármi?

En amugy nem a "postasra"haragudnék. Fura vagy

2020. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha igaz, hogy jóban vagytok, akkor én inkább arra gondolnék, hogy figyelmeztetni akar, nehogy hosszabb távon legyen gondod valami ilyesmiből. De meg lehet tőle kérdezni, hogy miért mondja el, és meg lehet beszélni vele szerintem hogy ne tegye, ha téged zavar.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, nem nagyon szoktam haragudni senkire, ezért nem haragszom arra sem, aki rólam beszél, vagy éppen továbbadja. Valahogy mindig szórakoztat, hogy mennyire el tudják egyesek foglalni magukat másokkal.

2020. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Nem. :) Akármilyen is lennék úgy is beszélnének rólam, illetve azon mit változtassak, ha pl.a fejformám miatt gúnyolódnak rajtam vagy azért hurrognak le amilyen ételt eszem, ahogy nevetek stb? Szerintem az lenne fura, ha ezeken elkezdenék változtatni, csak mert valakinek nem tetszik, hogy ilyen vagyok.

#2 Talán a haragudás nem a legjobb kifejezés, de negatív érzelmeket váltanak ki belőlem az ilyen dolgok.

2020. dec. 9. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A harag a hét főbűn egyike, a lelki erősség a hét mennyei erény egyike.
2020. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1: Az, hogy valaki "visszamond" pletykákat, nem jelenti feltétlenül azt, hogy azok igazak is. Márpedig régi igazság: aki neked pletykál, az rólad is fog. Az említett kolléganő olyan jó kis sz*rkeverős típusnak tűnik. Volt "szerencsém" ilyenekhez, ismerem a fajtájukat. Most dörgölődzik a kérdezőhöz, mert előléptették, gondolom azt várja, hogy jó pontot szerez azzal, ha elmondja, mit mondanak róla mások (már ha egyáltalán mondanak, lehet, hogy csak keresztbe akar tenni valakinek).


Kérdező, ne hagyd magad befolyásolni, hajtsd el az intrikus kollégát melegebb éghajlatra. Viszont készülj fel, hogy utána rólad fog ontani a pletykákat (amit persze lehet, hogy így is megtesz).

2020. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!