Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állás visszamondás?

Állás visszamondás?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra már elkeseredésemben, mert a szakmámban a koronavírus miatt nem igazán van munka, de nem gondoltam volna hogy behívnak, azonban később rájöttem hogy nem szeretnék ott dolgozni mivel nem a szakmámhoz kapcsolódik kicsit sem, plusz reggeltől estig munka és hazajutás, reggel 6kor mennem kellene itthonról és csak este fél 8 kor érnék haza, úgy hogy szombat is fél nap. (Fizikai munka - Kiszállítás) Ez volna fizetés Nettó 190-220.000ft között. Szerintetek?


Nem vagyok rászorulva mindenféle apró alja munkára, van pénzügyi hátterem szóval nem a megélhetés miatt sürgős volna.

De mivel van 2 fémipari szakmám és érettségim, és egy felsőfokú OKJ-m (Technikus) így ez a munka számomra nem volna megfelelő.


Sajnos egy faluban lakom és a környező városokban kevés a lehetőség, ezzel a szakmával pest felé tekintgetek de sajnos pályakezdőként főleg nem egyszerű ebben a koronás időben.


Igy úgy döntöttem nem akarom vállalni és nem megyek el az interjúra sem.

Erről szóltam a munkáltatónak is.



Érdekel a véleményetek ezek után.


Előre is köszönöm az észrevételt stb. :)



2020. szept. 28. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most mi a kérdés? Ha xar a munka, nem vagy mindenképpen rászorulva akkor a visszamondás egy ésszerű döntés. Gőzöm sincs milyen munkalehetőségek vannak nálatok a szakmádban, ezt a részét te tudod megítélni. Sokan visszamondanak amúgy állásokat, ez napi szinten előfordul, általában azért, mert találtak egy jobb lehetőséget.
2020. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt! :)

Igazából csak mások véleménye érdekel.


Fémipari végzettségem van csak ugye ez most kb. az egész országban pocsék helyzetben van. Mint itt nálunk is. Miskolc és környéke.


Ez a munka egy termény bolt ahol pakolni és a rendelt árut kocsival kiszállítani kellett volna. De napi 9 órában a meló, plusz este a buszok miatt még későn is érnék haza.

2020. szept. 28. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szóltál a munkáltatónak, hogy nem mész, akkor oké. A többit, hogy mennyire vagy rászorulva, te tudod. Ha nem, akkor nem.
2020. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is így rendben vagy. Én hülye voltam, mert még a próbamunkára is bementem, és félig meddig tudatosan, de eltoltam, ahelyett hogy megmondtam volna, hogy köszi de nekem túl messze van...
2020. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket.



Én is amiatt mondtam le hogy napi 9óra és plusz 3-3,5 óra lenne naponta az utazásom. Szóval ezt sokkalom, a többi meló része viszont nem a fémipar hanem inkább csak mint segédmunkás jelleg,ahol főleg zsákokat kellene pakolni és kocsival kihordani.

2020. szept. 28. 10:47
 6/7 anonim válasza:
54%

De mit gyotrodsz ezen ennyit es ismetelgeted el, hogy mit kéne csinálni?


A femipari vegzettseged ennel sokkal tobbet er!!!

Tessek, gondolom ezt akartad hallani :D

2020. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korrekt voltál ? Igen, mert szóltál. Kapsz más munkát ? Nem.

Keress, de azt, ami nem tetszik NE csináld, mert örök életedre meg fogod únni azt, ami naponta kell csinálni, a dolgozást.

Ha meg nem az anyagi dolgok befolyásolnak a döntésedben, akkor keress. Ha nem is a szakmádban, de olyat vállalj el, ami megfelel majd - még ha csak átmenetileg is - neked.

2020. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!