Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés a szeretet?

Milyen érzés a szeretet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés, hogy azok az érzelmek, amiket most itt egy példában leírok, azokat érzi-e az, aki szeretve van?


Szóval szívesen van társaságban, mert szórakoztatóak az emberek. Jó beszélgetni, érdekes, kellemes időtöltés, jó kedvvel tölti el. Azonban nem kötődik, nem érez a puszta szórakozáson kívül mást.


Számomra ez egy fontos kérdés lenne. Miben több a szeretet a sima jókedvnél és boldogságnál? Én így élem meg a kapcsolataim az emberekkel, és nem tudom, hogy ez is szeretet, csak én máshogy fogalmazom meg, vagy ez nem szeretet? Nekem ennyi bőven elég. Ha ez nem szeretet, akkor nekem nincs szükségem szeretetre? Létezik, hogy valakinek nincs rá szüksége? Mit gondoltok ezekről? (Igazából most több kérdést is feltettem, kíváncsi vagyok, ki mit ír.)



2020. dec. 10. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Ennyi a szeretet, csak a szóhazsnálatom miatt tűnik érzéketlennek, kevesebbnek.
Ez nem szeretet, ha szeretve vagy, vagy valakit szeretsz, akkor egy sokkal mélyebb érzelmet érzel. (Ez esetben írjátok le kérlek, hogy milyen ez.)
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van az agyban egy rész, az amigdala, annak a működése okozza a szeretetet. Nekem egy közeli rokonom is képtelen volt erre az érzésre, csak sajnos mellé még agresszív is volt. Szerintem ha nálad az az agyi rész alulműködik, attól még jó ember lehetsz, ha vigyázol rá, hogy ne sérts meg senkit. Az udvariasság és a tisztességesség, a becsület hatalmas érték, majdnem mindent pótolni tud, még ha nem is működik az amigdala.
2020. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
A szeretet olyan, mint az alkohol- vagy a drogfüggőség, annyira ragaszkodsz valakihez, hogy hiányzik, ha nincs a közeledben. Ha meg ott van, akkor úgy fel vagy dobva, mintha belőtted volna magad.
2020. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 10. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!