Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek megharagszanak vagy akár?

Figyelt kérdés
Vagy akár egyenesen gyűlölni is tudják azokat, akik megmondják nekik az igazat? Miért kerülik és miért félnek attól aki igazat mondott nekik, szembesítette őket? Ennek mi a magyarázata?
2020. dec. 10. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az igazat nagyon sok féle képpen el lehet mondani. Továbbá meg lehet mondani az igazat, de kérte ezt valaki? Attól, hogy valaki az igazat mondja még lehet iszonyat tapintatlan bunkó. Ráadásul a te igazságod nem biztos, hogy ugyanaz mint az enyém.
2020. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem mindenki bírja a kritikát és könnyebb azt mondani, hogy a másik a hülye, mint magába nézni.
2020. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Na most ha neked barna a szemed, és vki azt mondja rá, olyan a színe, mint az ürülék, az abszolút igaz lehet, de jólesik?
2020. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Ha valaki pl átver, és bizonyítékokkal támasztom alá, hogy átver. Vagy ha hazudik, és szintén bizonyítom hogy hazudik.
2020. dec. 10. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, azért is meg lehet haragudni, ha valaki bunkón közli a véleményét, de ha itt erről lenne szó, arra már feltehetően a kérdező is rájött volna. Egyáltalán nem csak ilyen esetek vannak, simán létezik, hogy valaki a normális stílusú véleményt se hajlandó elfogadni, ha az nem egyezik az övével.

Velem is volt már olyan, hogy egy ismerősöm kikérte valamiben a véleményem, én a lehető legtapintatosabban elmondtam neki, hogy miért nem értek vele egyet, erre jött a ki vagyok én, hogy ellent mondjak neki. Semmi olyat nem mondtam, csak megsértődött rajta, hogy nem adtam neki igazat. Azon meg egy pillatara se gondolkodott el, hogy lehet jogosan. Nem kell foglalkozni az ilyenekkel, fejre is állhatsz, akkor se érti meg, mert nem akarja és még te leszel a rossz.

2020. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4, Azt ki szereti, ha besározzák a becsületét? Akár mások előtt de van aki ennyire nincs tisztában magával és jön a pofon, hogy ami neki vicceskedő játék a másikkal az valójában hazudozás és áskálódás. Sok ilyen kollégám volt, amíg nincs a tetteknek következménye egy percig nem filóznak ezeken, hogy ezek lehet gáz dolgok. Másrészt akinek sérülékenyebb az egója az semmiképp sem azt akarja hallgatni, hogy miben rossz, hanem csak azt, hogy miben jó.
2020. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szembesítem után az illető nagyon ideges lett, és került velem mindenféle kontaktust. Kb gyűlöletet érzek felőle irántam. Ő hazudozott pofátlanul, és mintha felsőbbrendűen viselkedne a szembesítésem óta velem, hogy szóba sem hajlandó állni velem.
2020. dec. 10. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne, ha a nagy igazmondás helyett inkább a békére törekednél? Főleg akkor, ha naponta vagytok kénytelenek elviselni egymást. Olyan nehéz lenne? Fontosabb az igazadat szajkózni, mint nyugodt légkörben maradni?
2020. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt most kinek?
2020. dec. 10. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert tükröt tartasz elé.Saját magát nem tudja elviselni.
2020. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!