Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha online rendeltem pizzát,...

Ha online rendeltem pizzát, és ott be kellett állítani a borravaló mértékét is, szóval annyival többet fizettem, akkor a futárnak már nem kell adnom?

Figyelt kérdés

Meg lát belőle valamit a futár?

Mert a múltkor is így rendeltem, és a futár hozta a kis kártyaolvasót, mondom neki neten már fizettem. Nézi a blokkot, azt mondja, ja, tényleg (és ugye a blokkon nem szerepel a borravaló)

Ezek szerint azt se látta, hogy neten adtam? Azt nem ő kapja meg?

Nem kínos ez?

Sürgős, mert épp most rendeltem! :d


2020. dec. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én etteremben erre rákeedeztem.az utalásnál fizetett borravalot a cèg kapja, a fönök meg nem fogja bogarászni a bankmozgások között hogy ki mit rendelt az mennyibe került es uristen több 100 Ft tal a kifizetès es aztan összegyüjteni a 100 Ft-kat es kiosztogatni az alkalmazottak között
2020. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. Köszi.

Hát de ha meg nem adok online borravalót, csak kifizetem az árut, akkor meg azt fogják hinni h nem is akarok adni (pedig személyesen akkor adnék), és lehet olyan lesz a "kiszolgálás" is.

2020. dec. 10. 19:59
 3/8 A kérdező kommentje:
De érdekes, hogy kifizetem (vagyis átutalom) paypal-lal a borravalóval növelt összeget, de a számla amit hoz a futár azon meg csak a pizza ára szerepel (a borravaló nincs feltüntetve)
2020. dec. 10. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Milyen lenne akkor a "kiszolgálás"? Én mindig előre fizetek, és sosem adok borravalót. Csöngetnek, kinyitom az ajtót, elveszem a kaját, megköszönöm, és becsukom az ajtót. A munkája az, hogy kihozza, eleve ezért kap fizetést. Én nem fogok emiatt idegeskedni, aprót tartani, meg egyebek. KP-t szerintem fél éve nem is fogtam már.
2020. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Tudom, hogy ezért kapja a fizetést, de ha lenyeli a cég, amit online adok borravalót, akkor azt minek adom?

Amúgy már volt rá példa, hogy mikor előre fizettem, lényegesen később hozták ki, akkor már nem volt annyira sürgős... mint mikor a teljes összeget a kézbesítéskor adtam.

2020. dec. 10. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb rendelsz, akkor ne fizess előre borravalót, hanem inkább a futárnak, és közben kérdezd meg tőle, hogy az online borravalóval mi a helyzet, kap-e belőle, csak az övé, osztozik rajta a pizzaioloval, vagy benyeli az egészet a főnök, vagy mivan.
2020. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Sosem szoktam borravalót adni a futároknak, mégsem volt még egyik sem bunkó soha vagy ilyesmi. A kaja meg lezárt tárolóban érkezik, szóval bele sem tud köpni, ha esetleg ettől tartasz... :D De ha annyira akarsz borravalót adni, akkor nyomj a kezébe készpénzben pár száz forintot, amikor kihozza a kaját, akkor biztos ő fogja kapni, nem nyúlja le az étterem.
2020. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a futàrok még pl vàsàrolnak is borravaloert.(kp ben adom neki)

Multkor is igy rendeltem. Hogy jo lenne ha utközben hozna még ezt azt.

Kijött a futàr kerdeztem hol a cucc? Mondta hogy a központos nem mondta neki a plusz kérést(gondolom mivel pizzàt lehet csak kerni :D) de mennyit adok érte. Mondtam 300. El is rohant ès megvette nekem szélsebesen amiket kértem a pizza mellé. Igy összesen kapott 500 Ft jattot (pizza+vásárlás)

2020. dec. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!