Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 17.56-kor rendeltem egy...

17.56-kor rendeltem egy pizzat, amit 19.15-kor hoztak ki. Mivel ez kb vacsoraidőszak és még pont finom nelegnek tűnt az étel, ezért nem kértem a visszajárót (260 ft). Ez elég borravaló volt?

Figyelt kérdés
Első rendelésem az életemben. :D
2019. júl. 29. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Eleg.
2019. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Elég.

Én is 2-300-at adok.

2019. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
36%
Tíz százalékot illik legalább. Pl ha egy étteremben rendelsz 2200 ft ért akkor ha 2500at adsz az már borravaló. De ha 1990 ért és 2000ret adsz az nem az. De nem kötelező adni.
2019. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Le lett pontozva az előttem lévő, pedig igaz. 10%-ot illik kb adni az éttermekbe is. De igen, lehet azt is, hogy nem adsz, csak lehet felírnak a feketelistájukba a futárok :D
2019. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 qkker1 ***** válasza:
38%
Egy óra húsz perc kiszállítási idővel még a pizzát sem fizettem volna ki!
2019. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 qkker1 ***** válasza:
26%
Valami nyűgöd van, akkor ide írj, ne priváttal zaklass!
2019. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

És az mit jelent, hogy szerintetek "illik" adni? Tartsam el? Fizessek neki még én, az egyébként is rengeteg haszonnal eladott étel után borravalót, a fizetése mellett? Én vagyok a főnöke? Mégis mi az, hogy illik? Jófejség max. Végzi a dolgát. Tanár sem kap a gyerek ötösei után pénzt a szülőktől, a tűzoltó sem kap jattot tűzoltás után, egy mentős sem kap pénzt ha kimegy egy helyre ahova riasztják.

Akkor miért adjak annak pénzt, akinek az a munkája, hogy a tányért letegye az asztalra, vagy hogy kihozza nekem a kaját a házhoz? Ő fizeti a benzint? Önkéntes? Nem. Ha tanyán laknék kint a földesúton és behozná az ajtómig a kaját, na arra már lehet azt mondani, hogy "illik" adnom.

2019. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
93%
Tegyük fel férfi vagy, és elviszel vacsorázni egy hölgyet. A végén kihozzák a számlát, nem tudom, legyen mondjuk 9735 forint. Ahelyett hogy adnál neki egy tízezrest elkezded számolgatni a százforintosokat hogy fillérre pontosan oda-add neki? Vagy adod a tizest aztán tartod a markod a visszajáróért? Kicsit sem lesz lelombozó a partnerednek ezt látni.
2019. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Étterembe már nem adok borravalót, mert szinte mindenhol a "borravaló" belevan kalkulálva az árba. Van olyan hely ahol le is van írva, hogy felszolgálási díj. Mindig kártyával fizetek. A pizzát meg ha több mint 1 óra múlva hoznék ki ( az átlagos 30-40 perc helyett) Át sem vettem volna.
2019. júl. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Jól tetted, hogy nem kérted a visszajárót, mert illik borravalót adni.


Ha sok a rendelés, akkor késhet a kiszállítás, ezért nem kell büntetni a futárt és magadat, hiszen ha nem adsz, azzal saját magadat minősíted le és lehet, legközelebb még bele is köpnek a kajádba, szóval teljesen ügyes voltál! :)

2019. júl. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!