Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha túl intelligens...

Mit tegyek, ha túl intelligens, okos és bölcs vagyok a környezetemben lévő emberekhez képest? Alacsonyodjak le az ő szintjükre, vagy vállaljam a magányos életmódot?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 20:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

Amennyiben erre nincs ingerenciád, akkor valóban szokd meg az egyedüllétet.

Isten ments hogy lealacsonyodj. Még a végén a többieknek kell melléd süllyedni emberileg.

#6 voltam

2020. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem lehet és értelmetlen másokon segíteni. Melléállsz valakinek, olyat teszel meg, amire ő képtelen lenne. De amint otthagyod, újra visszaesik oda, ahonnan indult, mert nem tanult abból, hogy te végezted el az ő feladatát. Ezért nem foglalkozok másokkal.
2020. dec. 11. 21:20
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Elfogadom. Sikeres életet a továbbiakban!
2020. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Egyszer érdemes megpróbálni. Meg nem is tanítani, hanem példát mutatni inkább. Ha meg visszaesik, ő dolga. Egyébként te valamilyen vallásos vagy, mert ebből a "visszaesésből" úgy jön le. Én Jézus hívőként azt tanácsolom, hogy szeresd őket, ne ítélkezz felettük. Vagy alkoholistákról van szó?
2020. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 III. A nagy károly ***** válasza:
68%

mondjuk feltalálhatnál valamit. Mondjuk egy weboldalt ami elmondja az embereknek hogy egy teszt kitöltésétől még nem leszel te bill gates.

Én is okos embernek tartom magam, és kétségkívül elhinném ha egy weboldal azt mondaná hogy az emberiség kevesebb mint egy százaléka olyan mint én, de veled ellentétben én tudnám, hogy nincs két ugyan olyan ember, valamint azt hogy a weboldalak sokszor hiteltelenek. Persze amit az interneten olvasol az mindig igaz...

2020. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Az iq teszt egy hülyeség. Ne ahhoz mért magad! Én is és ismerőseim körében többen is maximálisra oldottuk meg a neten elérhető mensa iq tesztet. Tehát egész biztos, hogy nem tartozunk ennyien az 1 százalékban.


Ne hidd hogy ettől annyira okos lennél. Én személyszerint nem kívánom az ilyen emberek társaságát, akik úgy gondolják, hogy "lealacsonyodnak" hozzám.


Az iq teszt véleményem szerint a logikának csak az egyik részét teszteli.


Az én fogalomtáramban az okos az, aki meghallgatja mások véleményét és tud alázatosan tanácsot is kérni. A közmondás is azt mondja, hogy a "bölcs ember tanácsból él".


És az okosság nem csak a logikára terjed ki, hanem jelentheti a tájékozottságot, gyors tanulékonyságot, a nagy lexikális tudást, több nyelven beszélést.. stb.

2020. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Valamelyest vallásos vagyok, de inkább szkeptikus. Azonban a szkepcicizmusom jóindulatú, nem arról van szó, hogy semmit nem hiszek el, hanem hogy lehetségesnek tartok dolgokat. Egy olyan pasas vagyok, aki szeret merengeni a saját elméjében. Kicsit olyan, mint Charles Manson. Mikor megkérdezték tőle a börtönben, hogy nem unatkozik-e egyedül a cellában, ő azt felelte, hogy nem. Ugyanis annyira gazdag az elméje, a gondolata, a képzelő ereje, hogy akkor sem unatkozik, ha egymaga van. Ilyen vagyok én is. Amúgy nem, nem alkoholistákról van szó.
2020. dec. 11. 21:37
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit ismerős az érzés, hogy nem unatkozok akkor se, ha egyedül vagyok, mert sok a gondolatom. Viszont megpróbálom, hogy ne szálljon a fejembe és ne higgyek magamról túl sok mindent, hogy filozófus vagyok, mert az az igazság, hogy bármennyire is próbálnám magammal elhitetni, hogy okosabb vagyok másoknál, ez kicsit sem igaz, az igazság viszont inkább az, hogy egy szerencsétlen vagyok.
2020. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 III. A nagy károly ***** válasza:
68%
Te komolyan a sátánista, gyilkoshoz, charles masonhoz hasonlítottad magad? Mi a retek?
2020. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
100%

Sokszor az intelligensebb emberek sokkal rosszabb dolgokat művelnek, mint kevésbé intelligens társaik. Az egyszerű emberek nem akarnak uralkodni. A panaszt bácsika, aki a földjét kapálgatja naphosszat, nem árt senkinek, maximum a gilisztáknak. Viszont ha megnézed a történelmet, tele van okos emberekkel, akik rossz döntéseket hozták, miközben még voltak arról győződve, hogy jót tesznek. (Napóleon, Hitler, stb...) De ott a másik példa is, akik adtak valamit a világnak. De Vinci, akinek ezernyi felfedezést köszönhetünk- de pl ott van közöttük a tank ötlete is. Einstein-aki új szintre emelte a fizikát- de nélküle nem lett volna atombombájuk az amerikaiaknak...

Tanulj, és taníts. De nem 'alacsonyodj' le olyan emberekhez, akikhez úgy érzed, hogy lealacsonyodsz, mert nem érdemled még őket. Pedig hidd el, a nálad kevésbé intelligens emberektől is sokat tanulhatsz- mert nem minden az iq. Tény, hogy vannak, akiknek ez magasabb, mint másoknak, mint ahogy van olyan, aki jobban fest mint mások, szebb verseket ír, jobban ért a földrajzhoz, stb...

Tény, hogy vannak nagyon idióta emberek (És most nem a tényleg őrültekre, hanem a köztünk járó barmokra gondolok), de legtöbbszőr ők sem így születtek...

Ha gondolod, írj rám privátban, érdekelne kicsit jobban kifejtve a szorid!🙃

2020. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!