Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Zsidók genetikailag pénzéhes...

A Zsidók genetikailag pénzéhesek vagy ezt eltanulják a szülőktől?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból teszem fel ezt a kérdést, kérlek ne kövezzetek meg.


Ezt a tulajdonságot eltanulják vagy ilyenek genetikailag? Persze nem általánosítok, tapasztalatból mondom hogy ők pénzügyileg tényleg nagyon ravaszak más rasszokkal szemben.


2020. dec. 12. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Gondolj bele. Hitler sem csak azokat a zsidókat irtotta, aki zsidó családban éltek/nevelkedtek, hanem akiknek a felmenőik között volt zsidó.
2020. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt nem pénzéhségnek mondanám, sőt az se igaz, hogy minden zsidó gazdag.


De az tény, hogy a pénzzel jobban bánnak, mint a nem zsidók általában. Ezalatt azt értem, hogy ha kevés van nekik, akkor azt jobban be tudják osztani, ha sok van, akkor nem szórják el minden szarra. Ez biztos nem biológiailag kódolt, hanem tanult.


Pont mint egy másik kisebbségnél, akik pont ellenkezőleg nagyon nem tudnak a pénzzel bánni, ahol ha megjön a segély, akkor napokig dínom-dánom van, a hónap többi részében meg éhezés. Ők ezt tanulják otthon, és negyon kevésnek sikerül kitörnie, pedig kizárt, hogy genetikailag lennének ilyenek.

2020. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik valaki, akiről azt mondták neked, hogy zsidó? 😉😎😆
2020. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal inkább neveltetés, gondolkodásmód, közeg kérdése az egész.


Például van haverom, ismerősöm. Nem zsidók.


Viszont a szülők tanultak, jól keresnek. Egyik fogorvos, másik építész. A gyerekek is mérnöki illetve fogorvosi végzettségűek. Több ingatlanjuk van, és folyamatosan vesznek újat, eladják ami volt, egyre nagyobbat/többet. Ha tanult gyerekeik lesznek, akkor valószínűleg ők is tudják majd "növelni" a családi vagyont.


Pedig messze nem "gazdagok" de mégis ügyesen építik az életet generációkon át.


Vagy egyetemen ismertem egy srácot. Végtelen ömbizalma volt. Pénz náluk is adott, de oktatták, nevelték. ÉS mindig vállalkozás felé kacsintgatott, ami nyilván neki más, hogy ott a biztos szülői háttér. Most több helen előadó, saját vállalkozása van.

2020. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írta! nem pénzéhesek, hanem jól bánnak a pénzzel!
2020. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kultúrájuk része. Nincs emberbe genetikailag belekódolva a pénzzel való bánásmód, viszont ami beléjük van kódolva az az intelligencia. Az intelligens emberek jobban bánnak a pénzzel, mint a kevésbé intelligensek, akik ha nem a kultúrájuk miatt költenek, akkor érzelmi kiindulásból.
2020. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom. De ez még mindig az egyik legnagyobb South Park jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=BxuRiIbyzEY
2020. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Illetve néz meg az "átlag proli" gonolkodását:


Már a gyerekébe is azt neveli, hogy nem lesz belőled semmi, nem lehet jutni egyről a kettőre, mindennek az állambácsi az oka meg a gazdagok. Holott ő maga soha semmit nem tett az életéért.


Kedvencem amikor legtöbb általános és középiskolás társamtól azt hallottam, hogy "most kell fiatalon élni" bulizni, inni, szórakozni. Mert a munka mellett semmire nem lesz idő és pénz. Aztán nyilván akik éppen végig bukdácsolták az alap oktatást és elmentek gyri munkásnak, azok ezzel megkapták a "visszaigazolást" hogy igen, az élet tényleg ennyi, hogy bulizol aztán megpusztulsz a melóban.

2020. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nagybácsim is zsidó de nem tudom miért az az első kérdése amikor van egy csajom hogy és jól megy nekik?Ennyire hulladék lenne az ilyen?
2020. dec. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9 es vagyok.ez egy tanult dolog.kizárt hogy genetikailag lenne valaki pénzéhes.ez egy baromság.ezért is volt fas zság hitlertől hogy genetikai alapra hivatkozott hogy selejtek genetikailag stb.
2020. dec. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!