Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy bírjátok a 8 óra...

Ti hogy bírjátok a 8 óra munkát naponta? A lustaság lehet genetikai?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok, 1 éve diplomás és féléve dolgozom főállásban...

Csak BSc diplomám van, de a tanulmányaim eléggé elhúzódtak.


A munkám diplomát igénylő, alapvetően nem fizikai, de van egy kis fizikailag megterhelő része is...


Egyszerűen nem bírom.

De egyik részét sem.


Nagyon elfáradok benne, napi 2* 40 perc az út, vagyis összesen kb. 9.5 órát vagyok aktív, a többi fentmaradó időt nagyjából átalszom.


Nem tartom az ismerőseimmel sem kapcsolatot, a héten a legfontosabbaknak is 1-2 sort írtam...


Régen szerettem olvasni, meg videojátékozni, de mostanában hétvégén sem bírom ezt...

Nincs erőm hozzá.

Általában a szabadidőmben valami értelmetlen sorozatot nézek a netflixen.


Nem tudom, hogy konkrétan a mostani munka miatt van e ez, mert amúgy amikor részmunkaidőben dolgoztam, az egyetem alatt akkor sem volt sokkal másabb... De akkor csak 6 órát dolgoztam és csak takarítottam, meg volt hogy raktároztam.

Szóval azért energikusabb voltam a szabadidőmben, de nem sokkal...


Azt nem tudom jól felmérni, hogy a mostani munkatársaim mennyire vannak kifáradva, de annyira nem látom, hogy kilennének.

Elég passzívak, de pl. ilyen biciklis túrákra járnak, meg ilyenek...


Amúgy nekem a szüleim nem igazán dolgoztak gyerekkoromban, gondoltam rá, hogy ez a fáradékonyság, meg hogy nem igazán bírom a melót, esetleg genetikai is lehet... Lehet, hogy genetikailag "lumpenproli" vagyok.


Persze tudom, hogy ez milyen nevetségesen hangzik, de akármennyire is elhivatott vagyok valami iránt, ha kipróbálom ez elmúlik és csak túl akarom élni.


Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire fáradtok ki napi 8 óra munka után?

Hogy marad energiátok szórakozni, illetve a szociális kapcsolataitokra?


2020. febr. 13. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem lustaság. Az ember nem biorobot, és másként működünk.


Én azért hagytam ott a "jól fizető" munkahelyemet, mert nem bírtam azt, hogy minden egyes nap nyolc-kilenc órát LE KELL húzni.


Most néha még többet is dolgozom ennél, néha sokkal kevesebbet, de magam osztom be, és ez ég és föld különbség.


Valószínűleg neked sem való ez a fajta munkavégzési rend.


"akármennyire is elhivatott vagyok valami iránt, ha kipróbálom ez elmúlik és csak túl akarom élni"


Ezt hívom Túlélő Üzemmódnak. Ebben leélni az életet óriási pazarlás. Mintha bezártad volna magadat egy szobába, és nem akarnád megismerni a világot.


A Túlélő Üzemmód meghatározza a gondolkodást, a motivációt, az energiaszintet, az egészséget... mindent. Ha felismerted ezt, ki kell keveredni belőle.

2020. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi picsogást bmeg -.-"

32/N

2020. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én 11-12 órákat szoktam túlórában dolgozni, hogy legyen pénzem. Utána haza kb 15 perc max, onnantól párommal vagy kockulunk, párzunk, vagy sétálünk egy kört a városban. Fürdés, alvás. Péntekenként fél 2-ig tart a munkaidőm, akkor bevásárlunk, majd este általában barátokkal iszogatunk. Hétvégén takarítás, mosás, lazulás.


Kimerítőnek kimerítő, de nem vészes. Szerintem keress fel egy orvost, lehet, hogy van valami nyavalyád, ami a túlzott fáradtságot okozza.

2020. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Utazas 5-5 perc.

A 8 orabol max 5-ot dolgozunk. Nagyon ritka hogy faradva jojjek haza melobol. Utanna meg siman fennvagyok akar ejfelig is.

Pedig en sem robbanok szet az energiatol, sokkal lustabb vagyok mint 10 eve.

2020. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
A munka világa az ez. Üdv a való életben. De van kiút. Én se bírtam a melót kb ugyanígy voltam mint te. Pár évet a tőke összegyűjtése miatt túlélő üzemmódban lehúztam, azóta szabadúszó vagyok. Sose értem én se, hogy hogy bírják a mai sz.... munkahelyeket az emberek.
2020. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

25 éve dolgozom és nem bírom megszokni a napi nyolc óra munkát. Szerintem képtelenség ennyi időn keresztül produktívan dolgozni. Azt figyeltem meg, hogy nagyon maximum hat órányi munka megy normálisan, utána már csak vegetálás, kávézgatás, unatkozás és a munkaidő végének a várása van.

Nekem is alig van időm valamire. Sportolok, így a házimunkát kell hanyagolnom sajnos. Ha gyerekem is lenne, akkor már nem tudnék máshonnan időt elvenni csak az alvásból.

2020. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

8 órát nem bírsz?


14 óra vendeglatasban, meg sem érzem. Annyira nem faradok el hogy még aludni sem tudok mikor hazaerek éjfél után.

Pedig egész nap porgunk egy perc pihi sincs!

Szerintem felfogás kérdése, a muszáj nagy úr.

2020. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
A diplomásokat lassan a szellőtől is óvni kell, mert létezni is alig bírnak 😂
2020. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió? Vérszegénység?


Tipikusan ezeknek a tüneteit produkálod.

2020. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Napfuggo es kedvfuggo, mert ha van mit csinalni, akkor alapvetoen gyorsabban telik az ido, kiveve ha eleve ugy kelek, hogy semmihez nincs kedvem. Engem az utazas az emberek kozott jobban kifaraszt, igy altalaban olyan munkahelyeket keresek, ahol korai kezdes van, hogy ne a csucsidoben kelljen maszkalni. (Meg eleve koran szeretek kelni, nagyon gyakran fent vagyok mar 4-kor, akkor is ha nem kell felkelni. Olyankor meg nyugi van, van ido rendesen felkelni, nem az, hogy rogton a porgesbe ebredsz.)

Szoval alapvetoen nem a munkatol faradok el, hanem az egyeb kellemetlen korulmenyektol amik szellemileg leszivnak. Ez lehet akar az is, hogy egesz nap picsog korulottem minden kollega es nem lehet senkivel normalisan egyutt dolgozni, es legszivesebben hazakuldene mindenkit az ember.

Hetkoznaponta ritkan maszkalunk el, vagy elunk tarsasagi eletet, de ha van ra indok, hogy kimozduljunk (pl kell surgosen egy uj cipo vagy mittomen), akkor mar lehet, hogy beulunk valahova enni is, kavezni vagy csak maszkalunk, stb. De baratokkal mi is csak hetvegente vagy penteken munka utan talalkozunk.

Osszessegeben amikor ugy ereztem, hogy semmi energiam semmire, az altalaban nem a munka miatt volt, hanem egyeb dolgok elrontottak a hangulatomat, ilyenkor erezheti magat az ember allandoan faradtnak.

Es persze ahogy valaki irta, orvoshoz is elmehetsz, vitaminhiany meg barmi egyeb okozhat faradekonysagot.

2020. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!