Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vásároltok már karàcsonyra...

Vásároltok már karàcsonyra ajándékokat? Mindösszesen mennyit szántok rá?

Figyelt kérdés

Allandoan azt làtom mintha sima hetköznapok hétvégék lennének senki nem jàr nagy pakkokkal, az üzletekben nem ajandekokat vasarolnak hanem vacsoràra valot stb az emberek.

Mintha egy masik bolygon élnék ahol nincs is karàcsony.

Igy nekem semmi hangulatom sincs valahogy. Ugy is van még 1 hét munkahét is minimum.



#ajandekvasarlas ütemezese
2020. dec. 13. 08:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát, én hetek óta nagy tömeget tapasztalok. Miért is kellene egy ajándéknak "nagynak" lennie, hogy látszon, mit viszel? Mi 90%-ban könyveket veszünk egymásnak, ráadásul mindig interneten rendeljük, mert úgy sokkal olcsóbb. Könyvesboltba évek óta csak nézelődni megyek.

Igen, megvettünk már mindent. Kb. 30 ezret költöttünk 3 főre. A barátnőm ajándékát már nyáron megvettem, de most nem fogunk találkozni, elteszem egy későbbi alkalomra. 2 munkatársamnak kell még majd valami apróság. (Már az ételekhez, süteményekhez való alapanyagok is nagy részét is megvettem.)

2020. dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan 0, azaz nulla forintot.
2020. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hangulatom nekem se nagyon van, pedig ilyenkor már szokott lenni, kb. 2.adventtől 24.ig várom, készülök, aztán szenteste után már vége is a hangulatnak.

Én évekig egyedül voltam (mármint pár nélkül) tavaly óta karácsonyozok megint valakivel. De ez az év annyira szr volt, hogy nem igazán érzem a hangulatot, pedig a házat már kidíszítettem.

Az is rossz, hogy nem tudom még, jön-e valaki hozzánk, mi megyünk-e valahová.

Ettől függetlenül a menü terv megvan, hozzávalók nagyrészt megvannak. Ajándékok 90%a megvan-neten rendeltem mindent, fejenként 10 ezer körül vásároltam.

2020. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Még 1 rendelést kell leadni és kész, a nagyszülők nevében is mi vettük meg a gyerekeknek a múlthéten. Egymásnak nem tervezünk ajándékozni, a 2 gyerekre összesen 14 ezret költöttünk mi
2020. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én már minden ajándékot megvettem, volt, amit online, volt, amit boltban. Most már csak a szokásos heti bevásárlás van, élelmiszer többnyire.
2020. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy része megvan, egy része nincs még. A végösszeg olyan 250e környéke lesz
2020. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem. Nem tudom.
2020. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Metionin ***** válasza:
67%
Már megvettünk mindent. Nálunk kicsit irritáló a helyzet, mert az én családom nem ünnepel karácsonyt, nem ajándékozunk, a páromé meg igen és ők ráadásul nagyobb értékben szoktak, így tőlünk is ezt várják el. Na most mivel ők mindig vesznek nekem is pedig én mindig mondom hogy nem kell, nekem is venni kell nekik. Van anyós, após, nagymama, párom tesója meg a tesó pasija, szóval 5 ember ajándékába kell beleadnom úgy hogy semmi kedvem és a saját szüleimnek nem is ajándékozok. Inkább költeném azt a pénzt másra de ha nem adok semmit akkor hisztiznek mert hát ők is adnak nekem. Idióta képmutatás az egész, mindig is utáltam.
2020. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Megvettünk már mindent, szeptembertől elkezdtük a vásárlást, mindent online rendeltünk, majdnem az összes ajándék megérkezett november végével, még egyetlen darab jön jövőhét kedden de az olyan volt amit hetekkel előtte kellett megrendelni és várni rá mert kézműves termék. Mi összesen nagyjából 180.000 Ft-ot költöttünk ajándékokra.
2020. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

No, az úgy van, pont be kell lépnem karácsony előtt betegellátási területre, úgyhogy részünkről a karácsony sztornó, házon belül is izoláció lesz.


A kiterjesztett családon belül is csak jelképesen ajándékozunk: 2 szaloncukor + 1 karácsonyi dísz vagy házi készítésű gasztro-ajándék vagy valami hasonló. Tegyük hozzá, nincs gyerek, aki miatt Jézuskásat kellene játszani. Baráti körben dettó. Szóval nálunk az együtt töltött idő jelenti az ünnepet.



"Azt sem tudom hogy rázzam fel magam."

Ez viszont nem karácsonyi problémának tűnik, hanem általános közérzet problémának. Tarts önvizsgálatot kérlek, mert előfordulhat, hogy jobban szét vagy zuhanva, mint gondolnád.

2020. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!